%عکس - برترین ایده های تزئینی طراحی دیوار

برترین ایده های تزئینی طراحی دیوار

kianborna

بدون شک تزئین دیوار نقش مهمی در زیبایی فضای کلی خانه خواهد داشت. دیوار خانه شما می تواند به عنوان یک گالری هنری در نظر گرفته شود که از آن به عنوان فضایی برای نمایش مجموعه ای از تصاویر، وسیله های هنری و المان هایی این چنین استفاده می شود. آن چه که حائز اهمیت می باشد، اجرای صحیح این طراحی می باشد. اگر شما نیز به دنبال ایده هایی برای تزئین دیوار خانه خود هستید، با این مطلب از ساختمانچی همراه شوید. آن چه که در این جا به بیان آن پرداخته ایم ارائه برترین ایده ها در زمینه تزئین دیوارها می باشد.

استفاده از دیوار به عنوان گالری هنری

اگر به دنبال اجرای ایده هایی در زمینه تبدیل دیوار خانه به یک گالری هنری برای نمایش تصاویر و دیگر المان های تزئینی هستید، باید از یک نقشه دقیق برای انجام این کار استفاده نمایید. قدم اول در این زمینه مشخص کردن دیواری است که بیش تر از سایر دیوارها برای انجام این کار مناسب می باشد. به طور کلی می توان گفت این گونه دیوارها باید بزرگ و خالی باشند. این دیوار می تواند دیواری باشد که در بدو ورود به اتاق، فرد با آن رو به رو می شود. در مرحله بعد باید به سبک و استایل المان و تصاویری که در نظر دارید از آن ها بر روی دیوار استفاده نمایید، فکر کنید. برای مثال آیا تمایل به استفاده از تصاویر سیاه و سفید دارید، یا ترجیح می دهید از نمونه های رنگی آن ها استفاده نمایید. در مرحله آخر باید در مورد وسعت فضایی از دیوار که در نظر دارید از آن استفاده نمایید، فکر کنید. توجه به این مورد باعث می شود تعداد المان هایی که قصد استفاده از آن ها را دارید، مشخص شود.

%عکس - برترین ایده های تزئینی طراحی دیوار

چگونگی استفاده از المان های تزئینی

بهتر است برای تزئین دیوار تنها از تعداد محدودی عکس یا المان تزئینی، استفاده نمایید. نکته مهمی که باید به آن توجه داشته باشید این است که نیاز نیست فضای زیادی از دیوار را به انجام این کار اختصاص دهید. هم چنین توجه به اندازه تصاویری که قصد استفاده از آن ها را دارید نیز حائز اهمیت می باشد. برای مثال می توان گفت بهترین راهکار در این زمینه استفاده از چند نمونه تصویر یا عکس در ابعاد کوچک و بزرگ در کنار یکدیگر می باشد. این کار باعث عمق بخشی به فضای اتاق شده و هم چنین در ایجاد تعادل امری مهم تلقی می شود. به یاد داشته باشید که فریم هایی که برای این تصاویر مورد استفاده قرار می دهید، باید با یکدیگر تطابق داشته باشند. توجه داشته باشید که اگر از چند نمونه تصویر در کنار یکدیگر استفاده کردید، این تصاویر با یکدیگر هم خوانی داشته باشند. نکته مهم دیگر، استفاده از تعداد فرد تصاویر یا عکس ها  می باشد. برای مثال با توجه به وسعت فضایی که برای انجام این کار در نظر گرفته اید، می توانید از سه یا پنج المان استفاده نمایید. همان طور که قبلا اشاره شد بهتر است در استفاده از تابلوهای هنری یا وسایل تزئینی زیاده روی نکنید.

%عکس - برترین ایده های تزئینی طراحی دیوار

توجه به علایق شخصی

این امکان برای شما وجود دارد که از چند نمونه المان مختلف یا تصاویری که به آن ها علاقمند هستید، برای انجام این کار استفاده نمایید. این تصاویر می توانند نمونه ای از نقاشی های مورد علاقه شما و چند عکس که به آن ها علاقمند هستید، باشند.

%عکس - برترین ایده های تزئینی طراحی دیوار

انتخاب المان یا تصویر مناسب

حال که سبک و استایل مورد نظر خود را انتخاب کرده اید، زمان آن رسیده است که از میان نمونه های موجود مناسب ترین آن ها را انتخاب نمایید. گزینه های زیادی برای استفاده در مقابل شما قرار دارند که در ادامه به معرفی برخی از آن ها می پردازیم.

  • استفاده از عکس های مختلف
  • استفاده از الگوهای مختلف در قالب تصویر
  • استفاده از آینه ها در انواع شکل و اندازه
  • استفاده از عکس های مختلف در قاب های مشابه با اندازه های مختلف
  • استفاده از آثار هنری خلق شده توسط هریک از اعضای خانواده
  • استفاده از کارهای دستی کودکان
  • استفاده از یک ساعت دیواری مناسب
  • استفاده از یک عکس بزرگ خانوادگی
  • استفاده از تصاویر سیاه و سفید
  • استفاده از تنها یک المان بزرگ در نقطه مرکزی

%عکس - برترین ایده های تزئینی طراحی دیوار

امکان جابه جایی یا تعویض المان های تزئینی

به طور کلی می توان گفت یکی از کم هزینه ترین طراحی ها در خانه، طراحی و تزئین دیوار می باشد. هم چنین تزئین دیوارها این امکان را برای شما فراهم می کند، که هر زمان که در نظر داشتید نسبت به تغییر آن ها اقدام نمایید. توجه داشته باشید که قبل از نصب قاب یا تصاویر به دیوار از مشخص کردن محل دقیق آن اطمینان پیدا کنید. این کار از آسیب دیدگی دیوار جلوگیری به عمل می آورد.

%عکس - برترین ایده های تزئینی طراحی دیوار

استفاده از آینه ها

استفاده از آینه به عنوان یک المان تزئینی در طراحی سبک مدرن بسیار کاربرد دارد. به این منظور شما می توانید از یک آینه بزرگ با فریم زیبا و یا چند آینه کوچک در کنار یکدیگر استفاده نمایید. استفاد از آینه ها به عنوان المان تزئینی برای تزئین دیوار در طراحی خانه های کوچک می تواند نتیجه بسیار خوبی به همراه داشته باشد. چرا که استفاده از آن ها باعث می شود، فضای اتاق بزرگ تر از آن چه که هست، نمایش داده شود. هم چنین از آن جایی که آینه ها باعث بازتاب نور می شوند، در روشن تر نشان دادن فضای اتاق نیز کاربرد دارند.

%عکس - برترین ایده های تزئینی طراحی دیوار

نکات پایانی

یکی از موارد تاثیرگذار در طراحی دکوراسیون داخلی، تزئین و طراحی دیوارهای خانه می باشد. بدون شک اگر این کار به درستی انجام شود، زیبایی خانه دو چندان شده و به فضای اتاق روح می بخشد. شما می توانید برای انجام این کار از سلیقه و خلاقیت فردی خود استفاده نمایید. به یاد داشته باشید، المانی که به این منظور مورد استفاده قرار می دهید باید با سبک طراحی داخلی تطابق داشته باشد. آن چه که در این جا به آن اشاره شد نکات کلی در این زمینه می باشد که شما می توانید از آن ها در جهت تزئین دیوار استفاده نمایید. استفاده از مجلات دکوراسیون داخلی و منابع آنلاین  می تواند ایده هایی زیادی در این زمینه در اختیار شما قرار دهد.

%عکس - برترین ایده های تزئینی طراحی دیوار