%عکس - ایده های چشم نواز در دیزاین داخلی

ایده های چشم نواز در دیزاین داخلی

kianborna

ایجاد تغییر در طراحی دکوراسیون داخلی و دیزاین منزل می تواند در ایجاد حسی نو و سرزنده در خانه به شما کمک کند. برای دست یابی به این تغییر حتما نیازی به استفاده از ایده هایی که هزینه زیادی در بر دارد نمی باشد. گاهی دستیابی به این تغییر با استفاده از رنگ آمیزی دیوار امکان پذیر می باشد. در اجرای این ایده آن چه که مهم است استفاده از ایده ای می باشد که تاثیر آن چشمگیر باشد. گاهی تنها استفاده از یک المان تزئینی یا تعویض مبلمان کافی نیست و باید به دنبال ایده های بهتری باشید. آن چه که در این مطلب از ساختمانچی به بیان آن می پردازیم، ارائه ایده هایی است که می تواند در ایجاد تغییر چشمگیر در خانه به شما کمک کند. در ادامه این مطلب با ما همراه باشید.

استفاده از یک آینه بزرگ

آینه، یکی از المان های تاثیرگذار در زیبایی خانه برشمرده می شود. اگر تا به امروز به فکر استفاده از این المان نبوده اید، بهتر است همین حالا نسبت به انجام این کار اقدام نمایید. استفاده از آینه در طراحی فضاهای بزرگ و کوچک تاثیر بسزایی در زیبایی خانه دارد. اگر از این المان در اتاق های کوچک استفاده نمایید، در بزرگ تر نشان دادن فضای مورد نظر نیز به شما کمک می کند. هم چنین اگر اتاق مورد نظر از نور کافی برخوردار نیست، استفاده از آینه می تواند در روشن تر نشان دادن فضای اتاق نیز به شما کمک کند. اگر تمایل دارید آینه ای که به این منظور استفاده می کنید، تاثیرگذاری فراوانی داشته باشد، پیشنهاد ما استفاده از نمونه ای است که از فریم زیبایی برخوردار باشد. انجام این کار می تواند تغییر چشمگیری در فضای خانه ایجاد نماید.%عکس - ایده های چشم نواز در دیزاین داخلی

آینه هایی که در طراحی مدرن مورد استفاده قرار می گیرند، عموما از فریم ظریفی برخوردار می باشند. چرا که انواع بزرگ آن ها بیش تر در طراحی های سبک میانه قرن مورد استفاده قرار می گیرد. بهترین مکان برای نصب آینه، در بالای کاناپه می باشد و بدون شک نتیجه خوبی در پی خواهد داشت.

%عکس - ایده های چشم نواز در دیزاین داخلی

استفاده از وسایل روشنایی با ظاهری منحصر بفرد

نورپردازی یکی از نکات مهم در طراحی دکوراسیون داخلی شناخته می شود. آن چه که در اجرای یک نورپردازی مناسب باید مورد توجه قرار گیرد، انتخاب وسایل روشنایی مناسب می باشد. بهتر است برای انتخاب وسایل روشنایی به دنبال نمونه ای منحصر بفرد از آن ها باشید. استفاده از لوستر و آباژورهایی که از طراحی زیبایی برخوردار هستند، می توانند در زیبایی فضای مورد نظر نقش بسزایی ایفا کنند. استفاده از لایه های مختلف نورپردازی با استفاده از وسایل روشنایی مختلف نیز نکته دیگری است که باید به آن توجه داشته باشید. برای مثال می توانید برای اجرای نورپردازی دکوراتیو از لامپ های ال ای دی استفاده نمایید. استفاده از یک لوستر مناسب و زیبا در قسمت مرکزی اتاق و به عنوان نورپردازی عمومی نیز می تواند در اجرای نورپردازی عمومی به شما کمک کرده و نمایی زیبا در خانه ایجاد نماید.

%عکس - ایده های چشم نواز در دیزاین داخلی

استفاده صحیح از المان های تزئینی

استفاده از المان های تزئینی در زیبایی خانه نقش بسزایی دارند و در صورت استفاده صحیح از آن ها می توانند نمایی بسیار زیبا در فضای مورد نظر ایجاد کنند. برای مثال این امکان وجود دارد که از چند نمونه المان های تزئینی کوچک که با یکدیگر تناسب دارند، به صورت گروهی استفاده نمایید. بهتر است به این منظور از تعداد فرد این المان ها استفاده نمایید. برای مثال می توانید از سه یا پنج عدد از این المان ها در کنار یکدیگر استفاده کرده و شاهد تغییر چشمگیر ناشی از استفاده از آن ها باشید. به یاد داشته باشید که بهتر است همگی این المان ها از اندازه یکسانی برخوردار نباشند و با قرار گرفتن در کنار یکدیگر به ایجاد تعادل در فضای اتاق نیز کمک کنند.

%عکس - ایده های چشم نواز در دیزاین داخلی

استفاده از المان های تزئینی متالیک

استفاده از المان های تزئینی متالیک به رنگ رز گلد، نقره ای و طلایی می توانند تاثیرگذاری فراوانی در زیبایی خانه داشته باشند. استفاد از المان هایی با این ویژگی در مکانی که از رنگ های خنثی در آن استفاده شده است، می تواند نمای بسیار زیبا و چشمگیری ایجاد نماید. اگر شما از جمله افرادی هستید که به اجرای طراحی لوکس علاقمند هستید، پیشنهاد ما استفاده از این ایده می باشد.

%عکس - ایده های چشم نواز در دیزاین داخلی

تعویض تخت خواب برای تغییر در اتاق خواب

تخت خواب یکی از المان های اساسی در طراحی اتاق خواب می باشد. از این رو تعویض این المان می تواند در زیبایی و ایجاد تغییری چشمگیر در اتاق خواب به شما کمک کند. استفاده از یک رو تختی مناسب و کوسن های تزئینی را فراموش نکنید.

%عکس - ایده های چشم نواز در دیزاین داخلی

ایجاد انسجام در فضای اتاق

یکی از نکات مهمی که در هنگام تغییر دکوراسیون داخلی باید به یاد داشته باشید، استفاده از المان هایی است که در ایجاد انسجام در فضای اتاق به شما کمک کند. اهمیت این امر در طراحی فضای بزرگ بیش تر می باشد. از این رو در انتخاب المان هایی که قصد استفاده از آن ها در طراحی فضای مورد نظر داید، هوشمندانه عمل کنید.

%عکس - ایده های چشم نواز در دیزاین داخلی

استفاده از شلف های دیواری

استفاده از شلف های دیواری که ظاهری متفاوت با هر آن چه که تا به امروز دیده اید، می تواند ایده ای مناسب برای ایجاد تغییر در فضای مورد نظر باشد. استفاده از این المان نه تنها از لحاظ زیبایی شناسی بلکه از لحاظ کاربردی نیز می تواند المانی مناسب تلقی شود.

%عکس - ایده های چشم نواز در دیزاین داخلی

ایجاد فضایی دنج در طراحی اتاق

استفاده بهینه از فضای اتاق مورد نظر نکته مهمی است که باید به یاد داشته باشید. برای مثال این امکان وجود دارد که از یک گوشه از اتاق به منظور ایجاد فضایی جداگانه برای مطالعه استفاده نمایید. به این منظور آن چه که نیاز دارید، استفاده  از یک کاناپه و آباژور به همراه میز کوچک می باشد. انجام این ایده می تواند در ایجاد تغییر چشمگیر در فضای خانه به شما کمک کند.

%عکس - ایده های چشم نواز در دیزاین داخلی

توجه به نحوه چیدمان میز قهوه خوری

در مرحله اول توجه داشته باشید که از یک میز قهوه خوری مناسب و زیبا استفاده نمایید. آن چه که در ادامه باید به آن توجه داشته باشید، استفاده از ایده های زیبا برای چیدمان این میز می باشد. استفاد از المان های مناسب به این منظور می تواند در ایجاد تغییر چشمگیر در دیزاین اتاق نشیمن به شما کمک کند.

%عکس - ایده های چشم نواز در دیزاین داخلی