ساختمانچی

بروزترین مرجع اینترنتی ساختمان سازی ایران    بنر اجرای کناف
بنر آبین صنایع سنگ ذوالفقار

بنر کی پلاس تبلیغات

ایده های نو در طراحی دکوراسیون داخلی

arian

kianborna

آیا شما از جمله افرادی هستید که به دنبال ایده های نو در طراحی دکوراسیون داخلی و دیزاین خانه خود هستید؟ به نظر شما از چه راهکارهایی می توان به این منظور استفاده کرد؟ بدون شک ایده های زیادی در این زمینه وجود دارد که می توان با استفاده از آن ها به طراحی های زیبا و چشم نواز دست یافت. آیا تا به حال به تاثیری که تغییر دیزاین خانه می تواند در روحیات افراد خانواده داشته باشد فکر کرده اید؟ در ادامه این مطلب با ماه همراه باشید و از این راهکارها برای ایجاد فضایی نو و چشم نواز در خانه خود استفاده کرده و تاثیر آن را از نزدیک مشاهده نمایید.

 استفاده از وسایل تزئینی

شاید یکی از سخت ترین قسمت ها در دیزاین خانه، انتخاب نمونه ای مناسب از وسایل تزئینی باشد. انتخاب نمونه ای مناسب از این المان ها که با سبک طراحی خانه هماهنگی داشته باشد، نکته مهمی است که باید به آن توجه دشته باشید. هم چنین توجه داشته باشید که در استفاده از این المان ها زیاده روی نکنید. چرا که استفاده بیش از اندازه آن ها نیز باعث ایجاد هرج و مرج در فضای خانه می شود. استفاده از میزهای پارچه ای به عنوان نمونه ای از المان های تزئینی می تواند نمای زیبایی در خانه ایجاد کند. استفاده از چنین میزی جنبه کاربردی نیز داشته و می توان از آن برای ایجاد فضایی برای نشستن نیز استفاده کرد. استفاده از کوسن نیز در دسته المان های تزئینی قرار گرفته و می تواند نمای زیبایی ایجاد نماید.

%عکس - ایده های نو در طراحی دکوراسیون داخلی

استفاده از کاغذ دیواری با طرح هندسی

استفاده از کاغذ دیواری که در طراحی آن از الگوهای هندسی استفاده شده است، می توانند گزینه ای مناسب برای ایجاد تغییر در دیزاین خانه باشد. راز مهم در استفاده از این مدل کاغذ دیواری به کارگیری نمونه ای از آن ها که از رنگ های خنثی در طراحی آن ها استفاده شده است، می باشد. در سال های گذشته استفاده از الگوهای هندسی بیش تر در طراحی کوسن، فرش و المان هایی از این دست دیده می شد. اما به تازگی استفاده از انواع کاغذ دیواری که از الگوهای هندسی در طراحی آن ها استفاده شده است، زیاد به چشم می خورد. استفاده از این ایده در طراحی سبک مدرن کاربرد فراوانی دارد.

بخوانید!  عوامل مهم و موثر در فنگ شویی حمام و سرویس بهداشتی

%عکس - ایده های نو در طراحی دکوراسیون داخلی

استفاده از رنگ آبی نیلی

انتخاب رنگ مناسب از جمله نکات مهمی است که در طراحی دکوراسیون داخلی باید به آن توجه داشته باشید. بدون شک سلیقه فردی در انتخاب رنگ نقش بسزایی دارد. در صورتی که شما از جمله افرادی هستید که به استفاده از رنگ آبی در طراحی داخلی علاقمند می باشید، پیشنهاد ما استفاده از رنگ آبی نیلی می باشد. برای مثال این امکان وجود دارد که برای انتخاب کوسن از این رنگ استفاده نمایید.

%عکس - ایده های نو در طراحی دکوراسیون داخلی

استاده از تکنیک رنگ آمیزی آمبره

استفاده از تکنیک رنگ آمیزی آمبره برای رنگ آمیزی دیوار از دیگر ایده هایی است که می توانید برای ایجاد نمایی نو در خانه از آن استفاده نمایید. به این منظور می توانید از انواع رنگ های غالب و خنثی و هر رنگی که به آن علاقمند هستید استفاده نمایید. نکته مهم انتخاب رنگ هایی است که در کنار هم ترکیب زیبایی ایجاد نمایند. استفاده از  این راهکار می تواند در عمق بخشی به فضای مورد نظر نیز به شما کمک کند.

%عکس - ایده های نو در طراحی دکوراسیون داخلی

استفاده از رنگ های غالب

همان طور که قبلا نیز به این نکته اشاره شد، انتخاب رنگ مناسب نکته مهمی است که باید در هنگام طراحی دکوراسیون داخلی به آن توجه نمایید. استفاده از رنگ های شاد و غالب می تواند در ایجاد فضایی با نشاط و سرزنده به شما کمک کند. برای مثال می توانید از انواع مبلمان که از رنگ های شاد در آن استفاده شده است، در دیزاین اتاق نشیمن استفاده نمایید. در کنار آن استفاده از کوسن هایی به رنگ خنثی می تواند در ایجاد انسجام میان رنگ ها و هم چنین ایجاد تعادل در فضای اتاق به شما کمک کند.

بخوانید!  راهکارهای ایجاد فضای اسپا در حمام

%عکس - ایده های نو در طراحی دکوراسیون داخلی

استفاده از رنگ های متالیک

استفاده از المان هایی که از رنگ های متالیک در طراحی آن ها استفاده شده است، می تواند نمای بسیار زیبا، لوکس و چشم نوازی ایجاد کنند. برای مثال به این منظور می توانید  از انواع المان های تزئینی به این رنگ استفاده نمایید. استفاده از رنگ های خنثی در کنار رنگ های متالیک مانند طلایی، نقره ای و رزگلد می تواند نمای بسیار زیبایی ایجاد کند.

%عکس - ایده های نو در طراحی دکوراسیون داخلی

استفاده از فرش

استفاده از فرش می تواند نقش تعیین کننده ای در زیبایی خانه داشته باشد. استفاده از این المان نه تنها نمایی فاخر ایجاد می کند، بلکه می تواند در ایجاد عمق بخشی و انسجام میان سایر المان ها نیز به شما کمک کند. استفاده از انواع فرش هایی که با سبک طراحی خانه هماهنگی دارد، می تواند زیبایی فضای اتاق را دو چندان کند.

%عکس - ایده های نو در طراحی دکوراسیون داخلی

استفاده از گیاهان طبیعی

استفاده از گیاهان طبیعی از جمله راهکارهایی است که علاوه بر ایجاد نمایی تازه در خانه می تواند در ایجاد فضایی سرزنده و هم چنین القای رنگ به فضای خانه به شما کمک کند. استفاده از انواع گیاهان آپارتمانی گزینه هایی مناسب برای انتخاب تلقی می شوند. نکته مهم در استفاده از گیاهان انتخاب مکان مناسب برای قرار دادن آن ها در قسمت های مختلف می باشد. استفاده از گیاهان آویز نیز می تواند نمای بسیار زیبایی ایجاد کند.

%عکس - ایده های نو در طراحی دکوراسیون داخلی

نکات پایانی

آن چه که در این مطلب از ساختمانچی به بیان آن پرداختیم، ارائه ایده هایی نو در زمینه طراحی دکوراسیون داخلی و دیزاین خانه می باشد. به نظر شما استفاده از کدام یک از ایده های ارائه شده می تواند تاثیرگذاری بیشتری داشته باشد؟ کدام یک از این راهکارها با سلیقه شما هماهنگی بیشتری دارد؟ آیا ایده ها یدیگری در این زمینه در ذهن دارید؟ در صورت تمایل می توانید نقطه نظرات خود را در این زمینه با ما به اشتراک بگذارید.

kavoshfarda

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *