%عکس - ایده های مقرون به صرفه طراحی آشپزخانه

ایده های مقرون به صرفه طراحی آشپزخانه

keleman

kianborna

آیا شما نیز به دنبال ایده های مقرون به صرفه برای طراحی آشپزخانه هستید؟ اگر فضای آشپزخانه به گونه ای است که به دنبال ایده هایی مقرون به صرفه برای ایجاد تغییر در آن هستید، تنها چیزی که به آن نیاز دارید، زمان و کمی خلاقیت می باشد. برای مثال اگر فکر می کنید، کابینت ها کمی قدیمی شده اند اما تعویض کلی آن ها متحمل هزینه می باشد، می توانید تنها با تعویض دستگیره آن ها ظاهری نو به آن ببخشید. حتی این امکان وجود دارد که تنها باتعویض درب کابینت ها نسبت به ایجا تغییر در آن ها اقدام نمایید. اگر جنس کابینت به گونه ای است که امکان رنگ آمیزی آن وجود دارد می توانید با استفاده از رنگ آمیزی آن ها به یک طراحی زیبا دست یابید. هم چنین رنگ آمیزی دیوارهای آشپزخانه نیز می تواند ساده ترین ایده ای باشد که می توان در ایجاد فضایی جدید در آشپزخانه از آن استفاده کرد. اگر زمان و بودجه ای که برای این کار در نظر گرفته اید کافی نمی باشد از اجرای ایده های هزینه بر و زمان بر خودداری نمایید. آن چه که در ادامه این مطلب از ساختمانچی با شما در میان می گذاریم، ایده هایی مقرون به صرفه در طراحی آشپزخانه و ایجاد فضایی جدید می باشد. در ادامه با ما همراه باشید.

رنگ آمیزی کابینت

رنگ آمیزی کابینت، یکی از ساده ترین در عین حال مقرون به صرفه ترین ایده هایی است که می توانید در طراحی آشپزخانه مورد استفاده قرار دهید. تنها نکته ای که باید به آن توجه داشته باشید قابل رنگ آمیزی بودن کابینت ها می باشد. برای دستیابی به یک نتیجه خوب بهتر است قبل از اقدام به انجام این کار با یک متخصص در این زمینه مشورت نمایید.

%عکس - ایده های مقرون به صرفه طراحی آشپزخانه

تعویض کانتر آشپزخانه

تعویض کانتر آشپزخانه و استفاده از نمونه ای متفاوت می تواند باعث ایجاد تغییری چشمگیر در طراحی آشپزخانه شود. کانتر لمینت، می تواند یکی از مقرون به صرفه ترین انواع کانتر برای استفاده باشد. اگر بودجه شما این اجازه را می دهد می توانید از انواع کانترهای دیگر مانند گرانیت نیز استفاده نمایید.

%عکس - ایده های مقرون به صرفه طراحی آشپزخانه

تعویض کفپوش آشپزخانه

از دیگر ایده هایی که باعث ایجاد تغییر چشمگیر در فضای آشپزخانه می شود، تعویض کفپوش می باشد. استفاده از یک کفپوش مناسب هر آن چیزی است که در طراحی و تغییر دکوراسیون آشپزخانه به آن نیاز دارید.

%عکس - ایده های مقرون به صرفه طراحی آشپزخانه

ایجاد فضای اضافی برای قرار دادن وسایل

استفاده از خلاقیت در جهت ایجاد فضایی برای نگهداری از وسایل می تواند ایده خوبی برای تغییر در طراحی آشپزخانه باشد. به یاد داشته باشید که مرتب نگه داشتن کانتر به خودی خود می تواند باعث ایجاد تغییر چشمگیری در آشپزخانه شود. در جهت اجرای این ایده استفاده از شلف های دیواری می تواند گزینه ای مناسب برای انتخاب باشد. استفاده از قلاب ها نیز می تواند ایده خوبی در این زمنیه باشد.

%عکس - ایده های مقرون به صرفه طراحی آشپزخانه

طراحی یک دیوار غالب

استفاده از یک کاغذ دیواری مناسب برای طراحی یک دیوار به شکل غالب می تواند ایده مناسبی برای استفاده در تغییر دکوراسیون آشپزخانه باشد. تنها نکته ای که باید به یاد داشته باشید استفاده از کاغذ دیواری می باشد که برای استفاده در آشپزخانه تولید شده و رطوبت تاثیر مخربی بر روی آن ندارد.

%عکس - ایده های مقرون به صرفه طراحی آشپزخانه

تغییر دستگیره کابینت

از ساده ترین ایده هایی که می توانید در تغییر نمای آشپزخانه مورد استفاده قرار دهید، تعویض دستگیره های درب کابینت ها می باشد. به یاد داشته باشید که این ایده زمانی می تواند مورد استفاده قرار گیرد که سایر المان ها از ظاهر خوبی برخوردار باشند.

%عکس - ایده های مقرون به صرفه طراحی آشپزخانه

استفاده از المان های تزئینی

استفاده از المان های تزئینی مناسب آشپزخانه باعث ایجاد تغییر در آشپزخانه می شود. استفاده از این المان ها بر روی شلف ها می تواند ایده خوبی برای ایجاد تغییر در آشپزخانه باشد.

%عکس - ایده های مقرون به صرفه طراحی آشپزخانه

تعویض پرده آشپزخانه و استفاده از بافت ها

یکی دیگر از ایده هایی که می توانید در طراحی آشپزخانه مورد استفاده قرار دهید، تعویض پرده آشپزخانه می باشد. اجرای این ایده بدون شک باعث ایجاد نمایی زیبا و چشمگیر می شود. استفاده از بافت های دیگر مانند یک فرش مناسب نیز می تواند ایده مناسبی باشد. در صورت استفاده از صندلی های چوبی در آشپزخانه استفاده از یک کوسن نیز می تواند باعث ایجاد تغییر در آشپزخانه شود.

%عکس - ایده های مقرون به صرفه طراحی آشپزخانه

استفاده از وسایل روشنایی مناسب

استفاده از نورپردازی کاربردی با استفاده از وسایل روشنایی در بالای کانتر و در قسمتی که غذا سرو می شود، یکی از نکات مهم در طراحی آشپزخانه برشمرده می شود. استفاده از وسایل روشنایی مناسب و زیبا در این جهت می تواند باعث ایجا تغییر در فضای آشپزخانه شود.

%عکس - ایده های مقرون به صرفه طراحی آشپزخانه

رنگ آمیزی دیوارها

رنگ آمیزی دیوارها با استفاده از یک رنگ جدید و متفاوت می تواند ایده ای مناسب برای ایجاد تغییر در آشپزخانه شود. این ایده نیز یکی از مقرون به صرفه ترین ایده هایی است که می توان مورد استفاده قرار داد. انتخاب رنگ مناسب باید با توجه به رنگ سایر المان ها صورت پذیرد.

%عکس - ایده های مقرون به صرفه طراحی آشپزخانه

تعویض سینک

تعویض سینک آشپزخانه نیز می تواند ایده مناسبی برای استفاده باشد. امروزه انواع سینک های مختلف و رنگی وجود دارند که استفاده از آن ها نمای زیبایی در آشپزخانه ایجاد می کند.

%عکس - ایده های مقرون به صرفه طراحی آشپزخانه

استفاده از تابلوهای رنگی

استفاده از انواع تابلوهایی که در طراحی آن ها از رنگ های مخلتف، شاد و سرزنده استفاده شده است، نمای متفاوتی در آشپزخانه ایجاد می کند. استفاده از انواع تابلوهایی که از رنگ های مکمل در آن ها استفاده شده است، باعث ایجاد نمایی چشمگیر در آشپزخانه می شود.

%عکس - ایده های مقرون به صرفه طراحی آشپزخانه

طراحی دیوار بین کابینتی

استفاده از متریالی مناسب و متفاوت برای تغییر دیوار بین کابینتی می تواند ایده مناسبی برای طراحی و ایجاد تغییر در آشپزخانه باشد. استفاده از انواع کاشی های شیشه ای و یا کاشی های معمولی می تواند ایده خوبی برای استفاده باشد. استفاده از سنگ ها نیز گزینه ای مناسب برای استفاده می باشد.%عکس - ایده های مقرون به صرفه طراحی آشپزخانه

نکات پایانی

آن چه که در این جا به بیان آن پرداختیم، ارائه ایده هایی در زمینه ایجاد تغییر در طراحی آشپزخانه با استفاده از مقرون به صرفه ترین ایده ها می باشد. بدون شک استفاده از این راهکارها می تواند در اجرای یک طراحی زیبا و فضایی دلچسب به شما کمک کند.