%عکس - آسان ترین ایده های طراحی دیوار آشپزخانه

آسان ترین ایده های طراحی دیوار آشپزخانه

kianborna

اگر علاقمند به جستجوی آخرین ایده های طراحی آشپزخانه در بین مجلات طراحی داخلی هستید اما زمان و بودجه کافی برای یک تغییر اساسی در اختیارندارید، با ساختمانچی همراه شوید. ما در این نوشته سریع ترین و راحت ترین ایده ها را به شما معرفی می کنیم تا با استفاده از آن ها آشپزخانه خود را متحول نموده و از حضور در آن لذت ببرید. بهترین بخش این مبحث این است که امکان ترکیب این ایده ها و استفاده از آن ها در کنار هم وجود دارد. انتخاب با شماست که تنها یکی از ایده ها را به کار ببرید یا چند ایده را با هم استفاده کنید.

به دلیل اینکه ما تمایل داریم اشیاء را در مقابل چشم های خود ببینیم، می توانیم بیشترین تغییرات را بر روی دیوارها انجام دهیم. متاسفانه در اکثر طرح های مربوط به تغییر دکوراسیون آشپزخانه، تنها به تغییر کانتر، وسایل آشپزخانه و ابزار پخت و پز توجه می شود و اصولاً دیوارها نادیده گرفته می شوند. آیا دیوار رنگ و رو رفته آشپزخانه شما از نظر بصری نامطلوب است؟ آیا بر روی آن ترک و آلودگی به چشم می خورد؟ آیا رنگ آن با سایر وسایل در آشپزخانه همخوانی ندارد؟ خوب، اکنون وقت آن رسیده که تغییری در ظاهر دیوار ایجاد کنید و آن را جذاب تر و زیباتر نشان دهید. به روز رسانی و تغییر نمای دیوار از نظر بصری تاثیر بسیار زیادی بر دکوراسیون آشپزخانه خواهد گذاشت. در این نوشته از ساختمانچی ما به 5 ایده طراحی آشپزخانه که دیوارهای تکراری و خسته کننده را به دیوارهای جذاب و قابل توجه تبدیل می کنند اشاره خواهیم کرد. اگر قصد ایجاد یک تغییر اساسی با اندک هزینه در آشپزخانه خود دارید، با ما همراه شوید. این ایده ها و طرح ها به شرح زیر می باشند.

رنگ آمیزی دیوار %عکس - آسان ترین ایده های طراحی دیوار آشپزخانه

رنگ آمیزی یکی از سریع ترین و ارزان ترین روش های به روز رسانی و تغییر دکوراسیون یک مکان است. اما طراحی آشپزخانه های رنگارنگ کار آسانی نیست و نیازمند پیروی از یکسری اصول می باشد. هنگامی که تصمیم به رنگ آمیزی دیوار آشپزخانه گرفتید بهتر است اصول زیر را مد نظر قرار دهید.

رنگ شماره 1: این رنگ به رنگی در آشپزخانه گفته می شود که نمی توان آن را تغییر داد. در واقع منظور از این رنگ، رنگ کابینت ها و یا کانتر است.

رنگ شماره 2: این رنگ مکمل رنگ شماره 1 است. آن را از بین رنگ های خنثی انتخاب کنید زیرا این رنگ به عنوان رنگ پس زمینه آشپزخانه محسوب می شود.

رنگ شماره 3: این رنگ همان رنگی است که آشپزخانه شما را منحصر بفرد نشان می دهد. رنگ شماره 3 باید رنگی برجسته و دور از انتظار باشد که به خوبی با پالت رنگ آشپزخانه همخوانی پیدا کند. شما می توانید ظروف خوراک پزی، گلدان و سایر وسایل آشپزخانه را با این رنگ انتخاب کنید.

بهترین راه پیدا کردن این 3 رنگ این است که از سایه های آن ها استفاده کنید تا به ترکیب رنگ دلخواه دست یابید. پس از آنکه پالت رنگی خود را مشخص نمودید می توانید نسبت به خرید سایر وسایل اقدام کنید.

ایجاد یک نقطه کانونی%عکس - آسان ترین ایده های طراحی دیوار آشپزخانه

بهترین ایده های طراحی آشپزخانه از یک نقطه کانونی شروع می شوند. سعی کنید برجسته ترین نقطه آشپزخانه که توجه فرد را برای اولین بار به خود جلب می کند شناسایی کنید. در آشپزخانه قدم بزنید و ببینید چه چیزی توجه شما را به خود جلب می کند. آیا اولین چیزی که مشاهده کردید مورد علاقه شما واقع شده است؟ اگر جواب منفی است، پس بیایید تغییری اساسی در آن نقطه کانونی ایجاد نمائید. نقطه کانونی علاوه بر اینکه باید با سایر فضای آشپزخانه هارمونی داشته باشد، باید برجسته و خاص به نظر بیاید. برای اینکه دیوار آشپزخانه را به نقطه ای کنونی تبدیل کنید از تکنیک های زیر استفاده نمائید:

  • رنگی برجسته برای رنگ آمیزی دیوار انتخاب کنید.
  • یک اثر هنری بزرگ بر روی دیوار آویزان کنید.
  • دیوار را با کاغذ دیواری طرح دار پوشش دهید.

نصب قفسه های شناور%عکس - آسان ترین ایده های طراحی دیوار آشپزخانه

هنگامی که دیوار آشپزخانه را با رنگ های تازه و جذاب به یک نقطه کانونی تبدیل نمودید، وقت آن رسیده که آن را مزین کنید. بهترین ایده برای طراحی دیوار آشپزخانه نصب قفسه های شناور و یا کابینت های باز در بالای دیوار است. به جای اینکه کلاً کابینت های بالایی را بردارید بهتر است قفسه شناور به جای آن ها نصب کنید. این قفسه ها در مدل های مختلف ساخته می شوند و نصب آن ها نیز بسیار آسان است. از آن ها برای به نمایش گذاشتن آیتم های رنگارنگ استفاده کنید.

شخصی سازی آشپزخانه با رنگ تابلو سیاه%عکس - آسان ترین ایده های طراحی دیوار آشپزخانه

یک قوطی رنگ تخته سیاه قیمت مناسبی دارد و استفاده از آن ایده خوبی برای پوشش دیوار آشپزخانه می باشد. رنگ سیاه، رنگی برجسته و چشمگیر است و پس زمینه ای بی نظیر برای اعمال ایده های شخصی شما ایجاد می کند. علاوه بر آن نصب قفسه های شناور یا یک گالری دیواری می تواند نمای دیوار سیاه شما را خاص تر و هنری تر نشان دهند. اگر دیوار آشپزخانه شما فضای کافی برای این کار ندارد می توانید درب کابینت یا درب آشپزخانه را با رنگ سیاه رنگ آمیزی کنید.

تزئین دیوار با قاب عکس%عکس - آسان ترین ایده های طراحی دیوار آشپزخانه

با استفاده از قاب های عکس، دیوار آشپزخانه خود را شخصی و متفاوت جلوه دهید. ایجاد گالری یا کلکسیون شخصی بر روی دیوار یکی از ایده های رایج طراحان دکوراسیون داخلی است زیرا با این کار یک دیوار ساده و کسل کننده به دیواری جذاب و مورد علاقه تبدیل می شود. عکس ها و یا المان های مورد علاقه خود را جمع آوری کنید و کلکسیونی از آن ها بر روی دیوار ایجاد کنید. شما می توانید از المان هایی مانند ظروف قدیمی، فریم های زیبا با اشکال و سایزهای متفاوت، آینه ها و … برای دکوراتیو نمودن دیوار استفاده کنید. هیچ قانونی برای طراحی گالری دیواری وجود ندارد تنها باید هارمونی رعایت شود. برای صرفه جویی در وقت، قبل از نصب المان های مختلف ابتدا آن ها را روی زمین بچینید تا بر اساس الگوی ایجاد شده آن ها را روی دیوار نصب کنید.