%عکس - ایده های طراحی دکوراسیون راهرو

ایده های طراحی دکوراسیون راهرو

kianborna

اکثر افراد راهروها را به دلیل اینکه با رنگ ها و طرح های بسیار زیبا و برجسته طراحی می شوند دوست دارند. راهرو تنها به عنوان مکانی برای خوش آمدگویی به میهمانان در نظر گرفته نمی شود بلکه با اعمال چند طرح خلاقانه در آن می توان به میهمانان پیش زمینه ای از آنچه که قرار است در فضای داخل خانه با آن رو به رو شوند داد. حتی اگر خانه شما دارای راهرو نیست به راحتی می توانید یک فضای بسیار زیبا و کاربردی در نزردیک درب ورودی برای آن در نظر بگیرید. اگر از درب پشتی یا درب کناری زیاد استفاده می کنید، راهرو شما می تواند به عنوان محلی برای درآوردن کفش ها در نظر گرفته شود. کفش کن نامی است که می توان به این راهرو داد اما علارغم این اسم، این مکان می تواند یک راهرو بسیار جذاب و سنتی باشد.

اینکه راهرو شما در کجا قرار گرفته اهمیتی ندارد و به راحتی می توان آیتم های ضروری را در آن مکان اجرا نمود از جمله:

  • یک درب زیبا و جذاب
  • یک صندلی یا نیمکت برای درآوردن کفش
  • یک مکان برای قرار دادن کلیدها
  • گیره و یا کمد برای کت و کیف
  • نورپردازی مناسب
  • یک پالت رنگی مناسب راهرو

قبل از اینکه نسبت به تغییر دکوراسیون راهرو منزل خود اقدام کنید باید نیازهای خود را لیست نمائید. یک لیست از آنچه که دوست دارید در راهرو قرار بگیرد و فعلاً آن ها را ندارید تهیه کنید. در طراحی دکوراسیون چنین فضایی، عملکرد مهم تر از طراحی است، از این رو حتماً باید به کاربردی بودن فضای راهرو دقت کافی شود. اگر هر روز از درب وارد می شوید و کلیدهای خود را روی میز آشپزخانه قرار می دهید، باید یک قفسه یا میز کوچک به راهرو اضافه کنید. اگر انبوهی از کفش ها در جلوی درب، روی زمین به چشم میخورند باید برای جمع آوری آن ها چاره ای بیندشید و به فکر یک سبد و یا جاکفشی باشید. وقتی برای تغییرات مورد نیاز در طراحی دکوراسیون راهرو تصمیم گیری کردید، وقت آن رسیده که بر روی رنگ و دکوراسیون تمرکز کنید. در این نوشته به یکسری ایده ها برای افزودن رنگ و سبک به راهرو پرداخته شده است. با ساختمانچی همراه باشید.

%عکس - ایده های طراحی دکوراسیون راهرو

یک پالت رنگی برای راهرو انتخاب کنید

یک نکته مهم در مورد انتخاب پالت رنگی برای راهرو این است که لزومی ندارد رنگ های انتخابی حتماً مانند رنگ های به کار رفته در اتاق نشیمن باشند. اکثر میهمانان تازه وارد انتظار دارند وقتی وارد خانه می شوند، راهرو آن دارای رنگ و طرحی متفاوت از سایر قسمت ها باشد. پالت رنگی شما باید یک یا دو رنگ از دکوراسیون اتاق نشیمن را در خود گنجانده باشد تا نوعی هارمونی در فضا ایجاد گردد. اما در صورت تمایل می توانید رنگی که مورد علاقه شماست را در این پالت استفاده کنید. اگر رنگ اتاق نشیمن خود را دوست دارید می توانید سایه هایی روشن تر و یا تیره تر برای راهرو انتخاب نمائید.

%عکس - ایده های طراحی دکوراسیون راهرو

یکی از دیوارها را برجسته نشان دهید

ممکن است ساختار راهرو شما به گونه ای نباشد که بتوانید تمام آن را رنگ آمیزی کنید. در این مواقع، برای برجسته نشان دادن دکوراسیون سعی کنید یک دیوار را برجسته تر نشان دهید. این دیوار وقتی برجسته به نظر می آید که همانند نقطه کانونی عمل کند. علاوه بر آن می توان یک آینه یا یک اثر هنری به همراه یک میز کوچک برای اسباب و وسایل در جلوی این دیوار قرار داد. برای ایجاد فضایی انسجام یافته می توانید رنگ سقف را نیز همانند رنگ این دیوار انتخاب نمائید.

%عکس - ایده های طراحی دکوراسیون راهرو

برای ایجاد یک نقطه کانونی، کاغذ دیواری را انتخاب کنید

ممکن است راهرو شما نقطه کانونی برای جلب توجه میهمانان نداشته باشد. اما یک کاغذ دیواری مناسب می تواند توجه افراد را به خود جلب نماید. راهروها اغلب کوچک هستند بنابراین استفاده از کاغذ دیواری حتی برای یکی از دیوارهای آن می تواند فضا را برجسته نشان دهد. در حال حاضر کاغذ دیواری ها در طرح ها و مدل های گوناگون به بازار عرضه می شوند و بسیار زیبا می باشند. شما می توانید از انواع کاغذ دیواری معمولی برای شروع استفاده کنید خصوصاً اگر در خانه ای اجاره ای سکونت دارید.%عکس - ایده های طراحی دکوراسیون راهرو

دکوراسیون راهرو را با فرش تکمیل کنید

اکثر مردم فراموش می کنند به راهرو خود فرش اضافه کنند. فرش راهرو باید کاربردی باشد و به منظور جلوگیری از ورود گرد و غبار کفش ها مورد استفاده قرار می گیرد، از این رو نباید پر زرق و برق و گران باشد. فرش هایی که برای راهرو و یا سایر قسمت های منزل مورد استفاده قرار می گیرند راه حلی مناسب برای افزودن زیبایی و جذابیت به خانه می باشند. %عکس - ایده های طراحی دکوراسیون راهرو

یک نورپردازی مناسب برای راهرو مجلل، ضروری است

ما پیرو این قانون نانوشته هستیم که نورپردازی راهرو باید جذاب و حیرت انگیز باشد. راهرو خانه شما بهترین مکان برای یک وسیله نورپردازی خاص است. اگر ارتفاع سقف راهرو زیاد است، یک لوستر انتخابی عالی برای این مکان به شمار می آید. لوستر نباید لزوماً بزرگ باشد بلکه باید به گونه ای انتخاب شود که در کنار سایر عناصر نورپردازی زیبا به نظر برسد و با آن ها همخوانی داشته باشد. تمام راهروها و ورودی ها سقف های بلند ندارند، از این رو یک چراغ روشنایی در مقایسه با لوستر نمایی زیباتر ایجاد خواهد کرد. چراغ هایی که به دیوار متصل می شوند نیز گزینه ای مناسب برای تامین نور در راهروهای تاریک می باشند.%عکس - ایده های طراحی دکوراسیون راهرو

هنگامی که راهرو شما فضای کفش کن نیز محسوب می شود باید به دنبال راهکارهای ذخیره سازی در این فضا باشید. گیره ها و قفسه های دیواری می توانند انتخابی مناسب برای جلوگیری از بهم ریختگی ناشی از قرار دادن کفش و لباس در راهرو منزل باشند. حتماً فضایی برای قرار دادن کفش های خود در راهرو تعبیه کنید. قرار دادن یک صندلی یا نیمکت کوچک در گوشه ای از راهرو به همراه یک سبد در کنار آن می تواند مانع از بهم ریختگی و شلوغی در فضا شود. می توانید از جاکفشی های رنگارنگ برای زیباتر کردن دکوراسیون راهرو استفاده کنید. راهرو مکانی برای خوشامدگویی به میهمانان تازه وارد است، از این رو باید به گونه ای آن را طراحی نمائید که میهمانان به محض ورود به آن حس خوبی داشته باشند.