بنر آبین تبلیغات
 
بنر کی پلاس تبلیغات
%عکس - ایده های طراحی خانه منهای شصت

ایده های طراحی خانه منهای شصت

kianborna

arian

khedmatazma

بدون شک همه افراد با اصطلاح خانه های منهای شصت آشنایی دارند. طراحی این گونه خانه ها اگر به درستی صورت پذیرد، می تواند فضایی مناسب ایجاد کرده و تمامی افراد خانواده از آن لذت می برند. آن چه که در این مطلب از ساختمانچی به بیان آن پرداخته ایم ایده و راهکارهایی در زمینه طراحی این گونه خانه ها می باشد. بنابراین اگر شما نیز از جمله افرادی هستید که به دنبال ایده هایی در این زمینه می باشید، در ادامه این مطلب با ما همراه باشید.

%عکس - ایده های طراحی خانه منهای شصت

انتخاب درب و شیشه مناسب

از آن جایی که این گونه خانه ها عموما از نور کافی برخوردار نیستند وجود پنجره  و یا درب شیشه ای در آن که باعث ایجاد فضایی روشن تر شود از اهمیت ویژه ای برخوردار می باشد. برای انتخاب پنجره بهتر است از انواع پنجره هایی در ابعاد بزرگ استفاده نمایید.

%عکس - ایده های طراحی خانه منهای شصت

استفاده از شومینه

یکی از بهترین المان هایی که می توان از آن برای ایجاد نقطه کانونی در چنین خانه هایی استفاده کرد، شومینه می باشد. نکته مهم در استفاده از این المان اطمینان از سالم بودن دودکش می باشد.

%عکس - ایده های طراحی خانه منهای شصت

انتخاب مبلمان و وسایل

از آن جایی که این گونه خانه ها عمدتا از فضای بسیار بزرگی برخوردار نیستند، استفاده از مبلمان و وسایل چند منظوره می تواند بهترین گزینه برای انتخاب باشد. برای مثال می توانید از مبلمان های چند منظوره که قابلیت تخت خواب شدن نیز دارند استفاده کرده و در هنگامی که مهمانی در خانه شما حضور دارد در هنگام شب از آن ها استفاده نمایید. خرید تخت خوابی که در زیر آن محفظه ای برای نگهداری از وسایل وجود دارد نیز می تواند انتخاب مناسبی باشد.

%عکس - ایده های طراحی خانه منهای شصت

نورپردازی

همان طور که گفته شد این گونه خانه ها عموما از نور کافی برخوردار نمی باشند. از این رو استفاده از وسایل روشنایی پر نور و نورپردازی صحیح در جهت ایجاد فضایی روشن در طراحی این گونه خانه ها از اهمیت ویژه ای برخوردار می باشد. بدون شک نور مصنوعی هیچ گاه نمی تواند جایگزین مناسبی برای نور طبیعی باشد. اما با این حال استفاده از وسایل روشنایی می تواند تا اندازه ای جبرانی برای عدم وجود نور طبیعی باشد. به یاد داشته باشید که در صورتی که از لامپ های روشنایی زیادی نیز به این منظور استفاده نمایید، نتیجه عکس خواهد داد. از این رو مشورت با یک متخصص می تواند در این زمینه به شما کمک کند.

%عکس - ایده های طراحی خانه منهای شصت

انتخاب رنگ

انتخاب رنگ یکی از نکات مهم و تاثیر گذار در طراحی این گونه خانه ها محسوب می شود. از این رو باید توجه ویژه ای به آن داشته باشید. استفاده از رنگ های روشن بهترین گزینه ای است که می توانید در طراحی خانه هایی به این شکل مورد استفاده قرار دهید. بهتر است برای رنگ آمیزی دیوار از رنگ سفید استفاده نمایید و برای انتخاب سایر المان ها مانند مبلمان از رنگ های شاد و سرزند و روشن استفاده کنید. انجام این کار باعث ایجاد کنتراست شده و نمای زیبایی ایجاد می کند. به یاد داشته باشید که از استفاده رنگ های تیره در طراحی این خانه ها پرهیز نمایید. هم چنین از به کاربردن رنگ و الگوهای زیاد در طراحی خانه های این چنین پرهیز کنید. نکته مهم عدم ایجاد هرج و مرج در طراحی این گونه خانه ها می باشد. در صورت تمایل به استفاده از کاغذ دیواری نیز بهتر است از نمونه ساده آن ها استفاده نمایید.

%عکس - ایده های طراحی خانه منهای شصت

استفاده از آینه

یکی از راهکارهایی که می توان از آن در جهت ایجاد فضایی روشن تر استفاده کرد، استفاده از آینه می باشد. استفاده از این المان می تواند در بزرگ تر نشان دادن فضای خانه نیز به شما کمک کند. به این منظور  پیشنهاد ما استفاده از آینه ای با فریم ساده می باشد. استفاده از انواع المان هایی که در طراحی آن ها از متریال هایی که باعث بازتاب نور می شود نیز می تواند نتیجه مشابهی به همراه داشته باشد. برای مثال استفاده از انواع وسایل روشنایی متالیک و یا میزهای شیشه ای، المان های مناسبی برای استفاده در نظر گرفته می شوند.

%عکس - ایده های طراحی خانه منهای شصت

عدم ایجا هرج و مرج

همان گونه که در بالا نیز به  آن اشاره شد، عدم ایجاد هرج و مرج در فضای این گونه خانه ها از اهمیت ویژه ای برخوردار می باشد. به این منظور بهتر است فضای کافی برای نگهداری از وسایل داشته باشید. در این جهت استفاده از شلف ها و سبدهای تزئینی می تواند به شما کمک کند. به یاد داشته باشید که فضای دیوار این گونه خانه ها نباید بیش از اندازه شلوغ باشد . از این رو در صورت تمایل به استفاده از شلف ها نیز بهتر است به تعداد کمی از آن ها اکتفا کرده و فضای دیوار را با استفاده از قاب های فراوان شلوغ نکنید. در جهت مرتب نگه داشتن خانه نیز باید تلاش نمایید. یکی از راهکارهایی که می توان برای بزرگ تر نشان دادن فضای این گونه خانه ها استفاده کرد، چیدن مبلمان در مرکز اتاق می باشد. بنابراین بهتر است از چسباندن مبلمان به دیوار خودداری نمایید.

%عکس - ایده های طراحی خانه منهای شصت

انتخاب کفپوش

برای انتخاب کفپوش مناسب، بهتر است از نمونه ای از کفپوش ها که خاصیت براق دارند استفاده نماید. استفاده از این کفپوش ها در ایجاد فضایی روشن تر نیز به شما کمک خواهد کرد. اگر تمایل به استفاده از فرش دارید، بهتر است از انواع فرش هایی که در طراحی آن ها از رنگ های روشن استفاده شده است، استفاده نمایید.

طراحی یک دیوار غالب

طراحی و اجرای یک دیوار غالب اگر به درستی صورت پذیرد، می تواند در جهت بزرگ تر نشان دادن فضای خانه به شما کمک کند. در صورت امکان انتخاب دیواری که در مقابل درب یا پنجره وجود دارد می تواند بسیار مناسب باشد.

%عکس - ایده های طراحی خانه منهای شصت

استفاده از یک تابلو هنری بزرگ

استفاده از یک تابلو هنری در ابعاد بزرگ، می تواند گزینه ای مناسب برای استفاده در طراحی این خانه ها باشد. نصب این تابلو در بالای مبلمان می تواند نمای زیبایی در خانه ایجاد کند.

%عکس - ایده های طراحی خانه منهای شصت

نکات پایانی

آن چه که در این مطلب از ساختمانچی به بیان آن پرداختیم ارائه راهکارهایی مهم و اساسی در طراحی خانه های منهای شصت می باشد. استفاده از این ایده ها بدون شک در اجرای یک طراحی زیبا و چشم نواز به شما کمک خواهد کرد.