%عکس - ایده های طراحی خانه شاد و پرانرژی

ایده های طراحی خانه شاد و پرانرژی

kianborna

در دنیای امروز که با تنوعی از طرح ها و الگوها در حوزه دکوراسیون داخلی مواجهه هستیم، تصمیم گیری در مورد نوع دکوراسیون و انتخاب المان های مورد نیاز کمی سخت شده است. طراحی دکوراسیون بر پایه خلاقیت و ایده پردازی شکل می گیرد و تنها با ایده های نو و متناسب با فضا می توان یک مکان معمولی را به زیباترین مکان تبدیل نمود. در نوشته های پیشین ساختمانچی به بررسی انواع ایده ها و مدل های طراحی داخلی منزل پرداختیم. هم اکنون در این نوشته سعی داریم ایده هایی کاربردی تر و اصولی تر به شما معرفی کنیم. آیا تاکنون تصمیم به تغییر دکوراسیون خانه خود گرفته اید؟ آیا دچار ابهام و سردرگمی شده اید و نمی دانید چه فاکتورهایی می توانند تغییر اساسی ایجاد کنند؟ نگران نباشید. با ما همراه شوید تا شما را با ایده های کاربردی طراحی منزل آشنا کنیم.

از فضای بیرون خانه الهام بگیرید

از المان هایی که در فضای خارج از خانه دیده می شوند الهام بگیرید. برای مثال شکوفه های رنگارنگ و گیاهان سبز خصوصاً گیاهانی که جلوه ای عمودی دارند برای تزئین فضای خانه بسیار ایده آل هستند. از عناصر سرزنده بهره ببرید و مکان های مختلف خانه حتی حمام و آشپزخانه را با آنها دکوراتیو نمائید. متریال های طبیعی نظیر چوب، سنگ و گرانیت ظاهری پایدار و استوار همانند طبیعت به نمایش می گذارند و در کاهش استرس موثر هستند. عناصر طبیعی سلامت جسم و روح شما را تضمین می کنند و آرامش خاصی در فضا پراکنده می سازند. استفاده از گیاهان آپارتمانی در خانه بهترین روش برای جان بخشیدن به فضا می باشد.

%عکس - ایده های طراحی خانه شاد و پرانرژی

از اجسام با زوایا و لبه های نرم استفاده کنید

اشکال نوک تیز نوعی تشویش ذهنی ایجاد می کنند، در حالی که اشکال کروی و دایره ای منعطف بوده و حسی متعادل منتقل می کنند. مبلمانی که گوشه های سخت دارند شاید در فضای اتاق زیبا به نظر بیاید اما حسی ناخوشایند به فضا می فرستند. چه کسی می خواهد در خانه خود انرژی منفی ایجاد کند؟ مسلماً هیچ کس تمایل به این کار ندارد. از این رو به دنبال کاناپه هایی که گوشه های نرم و هلالی شکل دارند باشید و میزهای قهوه خوری بیضی را انتخاب نمائید.%عکس - ایده های طراحی خانه شاد و پرانرژی

به فضا رنگ اضافه کنید

در یک فضای خنثی با استفاده از انواع کاغذ دیواری شاد و سرزنده حسی برجسته ایجاد کنید. بالشت و کوسن های رنگارنگ بر روی تخت یا کاناپه قرار دهید. همچنین فرش و لوازم آشپزخانه را نیز با رنگ های شاد و جذاب انتخاب کنید. با طیف رنگ های فصلی حسی متفاوت در خانه پراکنده سازید. برای مثال از رنگ های آبی یخی و قرمز تیره مایل به آبی استفاده کنید. شما می توانید آشپزخانه سفید رنگ خود را با رنگ های بی نظیر ساحلی مزین نموده و فضای آن را زنده و سرحال نشان دهید. در صورتی که نمیدانید از چه رنگ هایی استفاده کنید به رنگ های آرامش بخش پاستیلی نگاهی بیندازید. این رنگ ها بدون آنکه بر فضا غالب شوند، آن را روشن تر و بازتر جلوه می دهند.

%عکس - ایده های طراحی خانه شاد و پرانرژی

به هارمونی رنگ ها دقت کنید

هنگامی که شروع به طراحی دکوراسیون خانه خود می کنید هارمونی رنگ ها و تعادل بین اشیاء را حتماً رعایت نمائید. برای ایجاد نمایی منجسم در فضا از آویزهای مشابه، پونزهای سوزنی شکل، مگنت های یخچال و اکسسوری های زیبا استفاده کنید و حسی از شادی و جذابیت به بیننده منتقل نمائید. برای ایجاد هارمونی در فضا تنها بر یک الگوی رنگ ساده تمرکز کنید تا از نظر بصری در فضا انسجام و هماهنگی دیده شود.

%عکس - ایده های طراحی خانه شاد و پرانرژی

فضای خود را با نورپردازی جذاب تر کنید

اگر یک فضا به خوبی طراحی شود حال و هوای شما را تغییر خواهد داد و حسی از انرژی و اطمینان خاطر پیدا خواهید کرد. چراغ های آویزان و گچ بری های تزئینی به فضا اضافه کنید زیرا این المان ها ناخودآگاه چشم بیننده را به سمت بالا هدایت می کنند و نمایی جذاب تر از فضا به نمایش می گذارند. لامپ های آویزان در بالای ورودی منزل نصب کنید و با یک نورپردازی ایده آل فضا را متفاوت تر نشان دهید. نورپردازی مهمترین عنصر در دکوراسیون داخلی است و بدون آن فضا زیبا به چشم نخواهد آمد.

%عکس - ایده های طراحی خانه شاد و پرانرژی

تعادل ایجاد کنید

تعادل تاثیری سازگار و خوشایند بر روح و روان انسان می گذارد و به ذهن وی آرامش می بخشد. اینکه بگوییم تقارن یکی از کلیدهای اصلی داشتن خانه ای شاد و امن است کاملاً منطقی است. هنگامی که وارد یک خانه می شوید نقطه کانونی آن را پیدا کنید. منظور از نقطه کانونی مکانی است که اولین بار چشم شما به سمت آن معطوف می شود.  سپس آن نقطه کانونی را به عنوان مرکز تصور کنید و با استفاده از مبلمان، آثار هنری و وسایل مختلف در دو طرف ان تقارن ایجاد نمائید. این کار حسی از آرامش و شادی به شما می بخشد.

%عکس - ایده های طراحی خانه شاد و پرانرژی

اشیاء معمولی را دسته بندی کنید

همانطور که تعادل، سازگاری و هارمونی را در فضا ایجاد می کند، دسته بندی و سازماندهی اشیاء بر اساس زیبایی نیز انرژی مثبت و شادی در فضا به ارمغان می آورد. شما می توانید کتاب ها و یا هر چیز دیگر را به گونه ای سازمان یافته و مرتب در فضا قرار دهید. هنگامی که بر اساس نظم و ترتیب و زیبایی اشیاء را کنار هم قرار می دهید، اشیاء معمولی بیشتر از آنچه که هستند به نمایش گذاشته می شوند.

%عکس - ایده های طراحی خانه شاد و پرانرژی

یک پس زمینه مناسب طراحی کنید

این روزها، شعار طراحان داخلی ” هر چه کمتر، بهتر” است اما پرهیز از هرج و مرج به معنای خالی بودن خانه نیست. هنگامی که تصمیم به تغییر دکوراسیون گرفتید، الگوهای نواری و یا توپی شکل را به پس زمینه اتاق خود اضافه کنید. رنگ ها و الگوها فضا را زنده می کنند، سعی کنید از آنها در حد متعادل استفاده کنید.

%عکس - ایده های طراحی خانه شاد و پرانرژی

فضا را روشن نشان دهید

نور خورشید بسیار حائز اهمیت است. مسلماً همه افراد تمایل دارند خانه ای روشن داشته باشند تا با کمبود ویتامین D مواجهه نشوند. هنگامی که برای فضای مورد نظر رنگ انتخاب می کنید به دنبال رنگ های سفید مایل به کرمی و طیف های پاستیلی باشید. این رنگ ها نور طبیعی را بهتر منعکس می کنند. سطوح درخشان مانند تایل های شیشه ای و آینه ها نیز نور را در گوشه و کنار خانه پراکنده ساخته و حسی از سرزندگی به شما می بخشد.

%عکس - ایده های طراحی خانه شاد و پرانرژی