ساختمانچی

بروزترین مرجع اینترنتی ساختمان سازی ایران    بنر اجرای کناف
بنر آبین صنایع سنگ ذوالفقار

بنر کی پلاس تبلیغات

ایده های طراحی حمام به سبک مدرن

kianborna

arian

بیشتر افراد هنگامی که قصد طراحی خانه دارند، طراحی حمام را در الویت آخر قرار می دهند. اما این بدان معنا نیست که طراحی حمام از اهمیت برخوردار نمی باشد. استفاده از حمام بعد از یک روز کاری خسته کننده باعث ایجاد آرامش در افراد می شود. به همین جهت طراحی این قسمت از خانه نیز مانند سایر قسمت ها حائز اهمیت می باشد. آیا تا به حال به داشتن حمامی به سبک مدرن فکر کرده اید؟ به راستی حمام های مدرن چه ویژگی هایی دارند؟

ایده های طراحی حمام مدرن

  • استفاده از طراحی های ساده و مینیمال
  • استفاده از وان
  • استفاده از جزئیات سبز رنگ
  • استفاده از نورپردازی مناسب
  • استفاده از رنگ های غالب
  • استفاده از متریال مدرن

در این جا به بیان ایده ها و راهکارهایی در زمینه چگونگی طراحی حمام مدرن خواهیم پرداخت.

%عکس - ایده های طراحی حمام به سبک مدرن

ایده های دکوراتیو طراحی حمام مدرن

قبل از اقدام به طراحی حمام به هر آن چه که برای استفاده در حمام نیاز دارید، فکر کنید. برای تعیین المان ها می توانید با افراد خانواده خود نیز مشورت نمایید. برای مثال می توانید برای استفاده یا عدم استفاده از وان در حمام یا استفاده از شلف در حمام با خانواده خود مشورت نمایید. توجه به میزان بودجه ای که در نظر دارید برای انجام این کار مورد استفاده قرار دهید نیز از اهمیت ویژه ای برخوردار است. انتخاب وسایلی مانند دوش حمام، وان، سینک و غیره نیز از اهمیت ویژه ای برخوردار است. برای انجام این کار می توانید از متخصصین در این زمینه کمک بگیرید. به این طریق می توانید میزان هزینه ای که باید برای انجام این کار صرف کنید را تخمین بزنید. اگر هزینه انجام این کار بیش از انتظارات شما می باشد، می توانید تنها به تغییر و اجرای نیازهای اساسی بپردازید.

%عکس - ایده های طراحی حمام به سبک مدرن

نکات لازم در جهت اجرای ایده های طراحی حمام

زمانی که وسایل مربوطه و محل قرار دادن آن ها در حمام مشخص شد، نوبت به رعایت یک سری نکات که در ادامه به بیان آن ها خواهیم پرداخت، می رسد.

  • در هنگام طراحی حمام باید به محلی برای نگهداری از وسایل اضافه نیز فکر کنید. شاید در ابتدا این گونه به نظر آید که وسایل زیادی برای نگهداری در حمام وجود ندارد. اما بعد از ساخت، اگر فضای کافی برای نگهداری از وسایل نداشته باشید به طور قطع با مشکل روبه رو خواهید شد. از این قسمت ها در حمام می توان برای قرار دادن شامپو و صابون های اضافه و دیگر وسایلی که در حمام مورد استفاه قرار می گیرد، استفاده کرد.
  • در طراحی حمام به سبک مدرن، چگونگی استفاده از دیوارها و هم چنین تزئین آن ها نیز از اهمیت ویژه ای برخوردار است. امروزه از شلف های دیواری در طراحی حمام های مدرن نیز استفاده می شود. به همین منظور این امکان وجود دارد که از دیوارها به عنوان محلی برای نصب شلف نیز استفاده کرد.
بخوانید!  صندلی وینگ بک و کاربرد آن

%عکس - ایده های طراحی حمام به سبک مدرن

انتخاب دوش حمام و وان

طراحی حمام به موارد زیادی از جمله اندازه حمام، هدف طراحی و به طور حتم هزینه ای که برای انجام این کار در نظر دارید، بستگی دارد. در طراحی حمام علاوه بر توجه به زیبایی باید به کاربردی بودن آن نیز توجه کرد. انتخاب راه حل های مناسب نکته ای است که با مشورت تمام اعضای خانواده صورت گیرد. چرا که این طراحی باید با توجه به نیازهای شما انجام پذیرد. امروزه با پیشرفت تکنولوژی انوع وان و دوش های حمام در طرح های مختلف در دسترس می باشد. شما باید با توجه به طراحی حمام و نیاز خود، انواع مناسب آن را انتخاب نمایید. قیمت آن ها نیز با توجه به برند و کارایی آن ها متفاوت می باشد که با مشورت یک متخصص می توانید انواع مناسب آن را انتخاب نمایید.

%عکس - ایده های طراحی حمام به سبک مدرن

ایده های کاربردی

انتخاب وسایل حمام مانند دوش و وان باید با توجه به میزان هزینه ای که برای انجام این کار در نظر دارید، صورت گیرد. زمانی که این دو مورد خریداری شد، می توانید نسبت به انتخاب سایر المان های دیگر اقدام نمایید. در ادامه به بیان ایده هایی که باید در طراحی حمام های مدرن در نظر داشته باشید، می پردازیم.

%عکس - ایده های طراحی حمام به سبک مدرن

استفاده از کاغذ دیواری مناسب و انتخاب رنگ دیوار

در طراحی حمام آن چه که بیش تر از همه اهمیت دارد و تاثیر بسزایی در طراحی حمام دارد، رنگ دیوارها می باشد. به همین خاطر در انتخاب رنگ یا انواع کاغذ دیواری مناسب دقت نمایید. برای مثال استفاده از رنگ های روشنی مانند آبی روشن باعث ایجاد فضایی مانند اسپا شده و احساس آرامش ایجاد می کند. استفاده از کاغذ دیواری هایی که مناسب حمام می باشد نیز نمای مناسبی ایجاد می کند. استفاده از کاغذ دیواری بیش تر در حمام های کوچک صورت می گیرد، اما ابن بدان معنا نیست که امکان استفاده از آن ها در حمام های بزرگ وجود ندارد.

بخوانید!  آشپزخانه اپن و نکات اجرایی که باید رعایت شوند!

%عکس - ایده های طراحی حمام به سبک مدرن

استفاده از نورپردازی مناسب

امکان استفاده از وسیله های روشنایی در قسمت های مختلف حمام وجود دارد. استفاده از لامپ های مناسب در بالای آینه، سینک و وان حمام از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

%عکس - ایده های طراحی حمام به سبک مدرن

نکات لازم برای ایجاد فضای نگهداری مناسب

همان طور که قبلا اشاره شد، وجود فضایی برای نگهداری از وسایل در حمام از اهمیت ویژه ای برخوردار است. علاوه بر شلف ها، استفاده از کمدهایی که در زیر سینک در حمام قرار می گیرند نیز فضای مناسبی برای نگهداری از وسایل اضافه ایجاد می کند. استفاده از این ایده ها و هر ایده خلاقانه ای که به ذهن شما خطور می کند، می تواند در جهت استفاده بهینه از فضای حمام مورد استفاده قرار گیرد.

%عکس - ایده های طراحی حمام به سبک مدرن

نکات پایانی

با استفاده از ایده های ذکر شده در این مقاله می توانید به یک طراحی زیبا برای حمام خود دست پیدا کنید. با این حال مشورت با یک متخصص در این زمینه نیز می تواند به شما برای انجام این کار کمک کند. طراحی حمام و بازسازی آن کارچندان پیچیده ای نبوده و تنها با استفاده از نکات ذکر شده می توانید به راحتی نسبت به انجام این کار اقدام نمایید. طراحی حمام به شکلی زیبا باعث ایجاد فضایی مناسب برای استفاده افراد خواهد شد. آن چه که در طراحی حمام های مدرن نیز از اهمیت ویژه ای برخوردار است، توجه به کاربردی بودن آن می باشد. بنابراین با توجه به زیبایی و کاربردی بودن آن و استفاده از نکات ذکر شده می توانید به یک طراحی زیبا دست یابید.

%عکس - ایده های طراحی حمام به سبک مدرن

kavoshfarda

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *