ساختمانچی

بروزترین مرجع اینترنتی ساختمان سازی ایران    بنر اجرای کناف
بنر آبین صنایع سنگ ذوالفقار

بنر کی پلاس تبلیغات

جذاب ترین ایده های طراحی باغ ویلا کوچک

kianborna

arian

طراحی باغ، ویلا، تراس و پاسیوهای کوچک نسبت به فضاهای بزرگ نیاز به تفکر بیشتری برای اجرایی کردن ایده های طراحی دارد، اما به یاد داشته باشید که کوچکترین فضاها نیز قابلیت تبدیل شدن به مکانی زیبا و کاربردی دارند. در ادامه این مطلب از ساختمانچی با ما همراه باشید تا با ایده های کاربردی در این زمینه آشنا شوید.

اندازه فضای باغ

باغ های کوچک مزایای فراوانی دارند که از جمله مهم ترین آن ها نگهداری آسان تر، نسبت به باغ های بزرگ می باشد. این گونه فضاها مکان های مناسبی برای به اجرا در آوردن تخیلات فردی در زمینه طراحی باغ نیز می باشد.

استفاده از وسایل دکوراسیون داخلی مانند کوسن های رنگی و به کارگیری یک نورپردازی خوب در کنار ترکیب رنگ مناسب تاثیر دراماتیکی بر چنین فضایی خواهد گذاشت. در این جا ایده ها و تصاویر زیبایی از طراحی باغ را با شما در میان خواهیم گذاشت. این ایده ها با صرف کم ترین هزینه قابل اجرا می باشند.

طراحی باغ

خانه سبز کوچک

حتی به روزترین فضاها نیز باید مکانی برای پرورش گیاهان داشته باشند. استفاده از گیاهان علاوه بر ایجاد طراوت و جذابیت، در ترکیب رنگ بندی نیز به شما کمک شایانی خواهد نمود.  همان طور که مشاهده می کنید در این تصویر نمونه ای از باکس هایی که از آن برای پرورش گیاه استفاده می شود، برای طراحی قسمتی از باغ اختصاص داده شده است.

طراحی گلخانه

استفاده از هاموک در فضای باغ

هاموک از جمله وسایلی است که می توان از آن برای ریلکس کردن در فضای باغ های کوچک استفاده کرد. استفاده از هاموک باعث ایجاد حس و حال ساحلی می شود. این وسیله را در سایه نصب کنید و از استفاده از آن لذت ببرید.

هاموک

ساخت دیواره های کوتاه

ممکن است محوطه نشیمن باغ تنها فضایی به اندازه یک یا دو صندلی داشته باشد. بنابراین زمانی که با خانواده و دوستان در کنار هم هستید دچار کمبود فضای نشیمن خواهید شد.

با ساخت دیواره ای کوتاه با فاصله از دیوار، این امکان برای شما فراهم می شود تا از فضای داخل آن برای کاشت گیاهان و از لبه آن به عنوان محلی برای نشستن استفاده نمایید. هم چنین می توانید از کوسن هایی که با رنگ گل ها هماهنگی دارند نیز در این قسمت استفاده نمایید. استفاده از این روش در طراحی باغچه کوچک نیز کارامد می باشد.

طراحی باغ ویلا

نصب شلف در محوطه باغ

با نصب شلف به دیوار ها می توانید از فضای اضافه برای قرار دادن گلدان و لوازم تزئینی زیبا بهره مند شوید. بهتر است که برای ساخت این طبقه ها از آجر استفاده شود. تخته های چوبی محکم هم می توانند برای ساخت این شلف ها مورد استفاده قرار گیرند. استفاده از این تخته ها یکی از ارزان ترین روش ها برای ساخت شلف می باشد. از این روش می توان در طراحی باغ سنتی نیز استفاده کرد.

بخوانید!  جدیدترین ایده های طراحی باغ و حیاط خلوت

دیزاین باغ

ایجاد دیوار سبز

دیوار سبز امروزه جایگاه ویژه ای در طراحی  محوطه های باز و به طور ویژه باغ های مسکونی پیدا کرده است. استفاده از این دیوار در طراحی باغ های کوچک نیز بسیار کاربرد دارد. کاشت گیاه بر روی دیوار بهترین راه برای استفاده کاربردی محوطه های کوچک می باشد. برای ساخت این گونه باغ های عمودی می توان از گیاهان رونده استفاده کرد.

دیوار سبز

استفاده از رنگ سفید برای رنگ آمیزی دیوارها

به فضای باغ خود به چشم یک طراح دکوراسیون داخلی نگاه کنید. از رنگ سفید معمولا برای فضاهای کوچک استفاده می شود، چرا که این رنگ باعث روشن تر شدن و بزرگ تر نشان دادن فضا می شود. اگر دیوارهای آجری را با رنگ سفید رنگ آمیزی کنید و در کنار آن از مبلمان سفید رنگ استفاده نمایید یک طرح تابستانی بسیار زیبا خواهید داشت.

رنگ آمیزی دیوار

استفاده از گیاهان گلدانی

برای داشتن باغی سرسبز حتما نیاز به کاشت چمن نیست. استفاده از سنگ ریزه به عنوان کفپوش باغ که نیاز به مراقبت زیادی ندارد، ایده بسیار خوبی برای باغ های کوچک می باشد. در چنین فضایی می توان از گلدان هایی که در آن ها گیاهان مختلف، کوتاه و بلند کاشته شده است استفاده کرد. در کنار این گلدان ها از مبلمانی مناسب استفاده کرده و از روزهای تابستانی خود نهایت استفاده را ببرید.

استفاده از گیاهان در باغ

استفاه از نرده های رنگی برای گیاهان بالارونده

با استفاده از نرده های رنگی، به فضای باغ رنگ و سرسبزی بیافزایید. گیاهان رونده زینتی انتخاب مناسبی برای باغ های کوچک هستند. استفاده از نرده هایی به این شکل باعث جلب توجه همگان می شود پیشنهاد ما استفاده از گل های رز مینیاتوری و یا گل های صورتی رنگ می باشد.

گیاهان زینتی

استفاده از مبلمان رنگی

حتی تراس های کوچک نیز می توانند به مکانی زیبا و خاص تبدیل شوند. استفاده از سنگ فرش هایی از جنس سنگ های تراورتن نمایی به سبک روستیک ایجاد خواهد کرد. استفاده از گیاهان مختلف را فراموش نکنید. در مرحله بعد به یک مبلمان راحت برای ایجاد فضایی ایده آل نیاز دارید. رنگ مبلمانی که از آن در طراحی باغ استفاده می کنید، تاثیر زیادی بر زیبایی باغ خواهد داشت. استفاده از رنگ های صورتی و نارنجی ترکیب خوبی ایجاد خواهند کرد. استفاده از رنگ آبی فیروزه ای را فراموش نکنید.

مبلمان باغی

طراحی چند منظوره فضای باغ

اگر فضای باغ کوچک است اطمینان حاصل کنید که طراحی آن به شکلی است که می توانید بهترین استفاده را از آن داشته باشید. یک طراحی خوب شامل استفاده صحیح از گیاهان، ایجاد فضای نشیمن کاربردی و ایجاد حفظ حریم شخصی می باشد. در طراحی باغ استفاده از کوسن هایی که رنگ های روشن دارند را فراموش نکنید.ایده طراحی باغ

بخوانید!  ایده های طراحی و تزیین بالکن در منزل

ساده سازی با استفاده از تقارن

طراحی فضای کلاسیک با استفاده از کاشت چمن در مرکز باغ و ساخت فریم هایی متقارن باعث ایجاد فضایی زیبا و رسمی می شود. با استفاده از گلکاری توجه افراد را به اِلمان های مرکزی جلب کنید.

%عکس - جذاب ترین ایده های طراحی باغ ویلا کوچک

بازسازی فضاهای غیر قابل استفاده

حتی کوچکترین فضاها هم می توانند به عنوان مکانی زیبا مورد استفاده قرار گیرند. اگر قسمتی از خانه و یا محوطه باغ به نظر بلا استفاده می آید می توانید با استفاده از میز و نیمکت هایی به سبک روستیک نقطه ای به عنوان کانون مرکزی ایجاد کنید. استفاده از گل های زرد و نارنجی در چنین فضایی به زیباسازی آن کمک می کند. استفاده از گلدان های سنگی و مجسمه های زیبا باعث ایجاد فضایی چشم نواز می شود.

راهکار طراحی باغ

بازی با رنگ ها

این امکان وجود داردکه قسمتی از محوطه باغ کوچک خود را به محلی برای صرف غذا تبدیل کنید. برای انجام این کار تنها به استفاده از یک میز کوچک، صندلی و یک چتر آفتابی بزرگ نیاز خواهید داشت. میز را به وسیله رومیزی و لیوان های رنگی تزئین کنید و در کنار خانواده و دوستان از چنین فضایی لذت ببرید.%عکس - جذاب ترین ایده های طراحی باغ ویلا کوچک

طراحی دیوار باغ

از دیگر نکاتی که در طراحی باغ می توان مورد استفاده قرار داد، طراحی دیوار باغ می باشد. ایده های زیادی برای انجام این کار وجود دارد. برای مثال همان گونه که در بالا گفته شد می توان نسبت به طراحی دیوار سبز اقدام کرد. استفاده از شلف و قرار دادن گلدان بر روی آن نیز از دیگر ایده هایی است که می توان در طراحی دیوار باغ مورد استفاده قرار داد.

طراحی دیوار باغ

محوطه سازی باغ

یکی از نکات مهمی که نه تنها در طراحی باغ کوچک، بلکه در طراحی انواع باغ باید به آن توجه ویژه داشته باشید، طراحی محوطه باغ می باشد. برآیند هر آن چه که در قسمت های قبل به بیان آن پرداختیم می تواند در محوطه سازی فضای باغ به شما کمک کند. چگونگی انجام این کار به سلیقه افراد بستگی داشته و باید با توجه به نیازهای آن ها صورت گیرد. محوطه سازی باغ

نورپردازی باغ

نورپردازی از دیگر نکات مهمی است که باید به آن توجه داشته باشید. به کارگیری یک نورپردازی مناسب می تواند نقش بسزایی در زیبایی باغ داشته باشد. در صورتی که انجام این کار به درستی صورت پذیرد، می تواند در بزرگ تر نشان دادن فضای باغ نیز به شما کمک کند. استفاده از چراغهای باغی و چراغهای محوطه ای می تواند در این زمینه به شما کمک کند.

نورپردازی باغ

درب باغ

انتخاب یک درب مناسب برای باغ خود را فراموش نکنید. به کارگیری یک درب زیبا می تواند در زیبایی هرچه تمام تر فضای باغ کارگشا باشد.درب باغ

kavoshfarda

‫3 نظر

  1. محسن پاسخ

   سلام خوبين ، ميتونين كمكم بدين خونه ويلايي درست كنم ، ١٧٠٠ متر زمين هست با يه خونه توش

 1. ف پاسخ

  سلام
  ممنون از طرح های زیباتون
  لطفا یه طرح بدین
  برای زمین ۲۷۰ متری
  میخوام یه سالن بزرگ با یه اشپزخونه و ۱خواب طبقه همکفش باشه
  و طبقه بالاش ۲ خواب و سرویس بهداشتی و یه تراس بزرگ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *