%عکس - ایده های طراحی آشپزخانه زیبا

ایده های طراحی آشپزخانه زیبا

keleman

kianborna

آشپزخانه همیشه مکانی پر رفت و آمد بوده است. امروزه تنها از آن برای آشپزی استفاده نمی شود و می توان از آن برای مصارف دیگر از جمله صرف غذا و هم نشینی با خانواده نیز استفاده کرد. از این رو طراحی آن باید به گونه ای باشد که حس خوشایندی در افراد ایجاد کند. آن چه که در این جا به بیان آن می پردازیم ایده هایی کلی در زمینه طراحی آشپزخانه ای زیبا و منحصر بفرد می باشد. با ما همراه باشید.

استفاده از کانتر کوارتز

شاید زمان آن رسیده است که تغییری در کانتر آشپزخانه خود ایجاد نمایید. بهترین راهکار در این زمینه  استفاده از کانتر کوارتز می باشد. کوارتز از جمله متریالی است که مراقبت از آن آسان بوده و در طول زمان جذابیت خود را حفظ می کند. هم چنین خرید کانتر کوارتز بسیار مقرون به صرفه می باشد.

%عکس - ایده های طراحی آشپزخانه زیبا

طراحی آشپزخانه های بزرگ

بدون شک طراحی آشپزخانه های بزرگ نسبت به انواع کوچک تر آن ها آسان تر می باشد. اگر فضای آشپزخانه بزرگ باشد به شما این امکان را می دهد که به راحتی از فضای آن برای آشپزی و هم نشینی با خانواده استفاده کنید. در طراحی آشپزخانه های بزرگ این امکان برای شما وجود دارد که از رنگ های تیره برای طراحی آشپزخانه استفاده نمایید. چرا که انجام این کار باعث ایجاد هرج و مرج در فضای آشپزخانه نخواهد شد.

%عکس - ایده های طراحی آشپزخانه زیبا

استفاده از اجاق گازهای روکابینتی

همان طور که می دانید امروزه انواع مختلفی از اجاق گازها در دسترس می باشد. نمونه ای از این اجاق گازها که امروزه طرفداران زیادی دارد، اجاق گازهای روکابینتی می باشند. از مزیت های این گازها می توان به اشغال فضای کم اشاره کرد. از این رو گزینه ای مناسب برای استفاده در آشپزخانه های کوچک محسوب می شوند. هم چنین استفاده از این گازها این امکان را فراهم می کند که در هر مکانی که در نظر داشتید از آن ها استفاده نمایید. استفاده از این گازها از جهت زیبایی شناسی و هم چنین سرعت عمل در پخت نیز از مزیت بیش تری برخوردار هستند.

%عکس - ایده های طراحی آشپزخانه زیبا

استفاده از یک جزیره مناسب

امروزه استفاده از جزیره در طراحی آشپزخانه جایگاه ویژه ای پیدا کرده است. استفاده از این المان در انواع سبک های طراحی آشپزخانه امکان پذیر می باشد. اگر از سبک مدرن در طراحی آشپزخانه استفاده کرده اید، بهتر است از انواع جزیره هایی با رنگ روشن استفاده نمایید.

%عکس - ایده های طراحی آشپزخانه زیبا

استفاده از لامپ های ال ای دی

استفاده از لامپ های ال ای دی یکی از تکنیک هایی است که می توان از آن در طراحی آشپزخانه استفاده کرد. انتخاب رنگ لامپ های ال ای دی به سلیقه و رنگی که در آشپزخانه مورد استفاده قرار داده اید، بستگی دارد. از لامپ های ال ای دی می توان در قسمت های مختلف استفاده نمود. این گونه لامپ ها از لحاظ مصرف انرژی نیز مقرون به صرفه می باشند.

%عکس - ایده های طراحی آشپزخانه زیبا

مخفی کردن وسایل برقی

یکی دیگر از ایده هایی که می توان در جهت زیبا سازی فضای آشپزخانه مورد استفاده قرار داد، مخفی کردن وسایل برقی می باشد. برای مثال می توانید یک درب مانند سایر کابینت ها ساخته و در رو به روی یخچال فریزر قرار دهید. به این گونه یخچال فریزر پنهان شده و در معرض دید نمی باشند.

%عکس - ایده های طراحی آشپزخانه زیبا

استفاده از رنگ سفید در طراحی آشپزخانه

رنگ سفید از جمله رنگ هایی است که هیچگاه قدیمی نمی شود. به همین دلیل انتخاب مناسبی برای استفاده در آشپزخانه می باشد. اگر به استفاده از رنگ های غالب علاقمند هستید، می توانید از انواع المان های تزئینی مناسب به این منظور استفاده نمایید. از آن جایی که رنگ سفید رنگی خنثی می باشد، امکان استفاده از انواع رنگ در کنار آن وجود دارد. استفاده از رنگ سیاه در کنار این رنگ باعث ایجاد کنتراست شده و همین امر زیبایی منحصر بفردی ایجاد می کند.

%عکس - ایده های طراحی آشپزخانه زیبا

استفاده از کابینت مناسب

انتخاب کابینت مناسب از جمله نکات کلیدی در طراحی آشپزخانه تلقی می شود. همان طور که می دانید کابینت ها انواع مختلفی داشته و شما می توانید با توجه به سبک طراحی و میزان بودجه نمونه ای مناسب از آن ها را انتخاب نمایید. اگر آشپزخانه شما فضای کافی برای استفاده از کابینت های زیادی ندارد، می توانید به استفاده از شلف های دیواری فکر کنید. از این شلف ها می توانید برای قرار دادن وسایلی که روزانه به آن نیاز بیشتری دارید استفاه نمایید. برای مثال می توانید برای قرار دادن جا ادویه ای ها از آن ها استفاده نمایید.

%عکس - ایده های طراحی آشپزخانه زیبا

استفاده از کفپوش چوبی

از آن جهت که استفاده از کفپوش چوبی باعث القای گرما به فضای آشپزخانه می شود، انتخاب مناسبی برای استفاده در آشپزخانه می باشد. اما از آن جایی که این گونه کفپوش ها نیاز به مراقبت زیادی داشته و هزینه خریداری آن ها نیز بالا می باشد، می توان از انواع متریال مشابه که ظاهری مانند چوب دارند نیز به این منظور استفاده کرد. کاشی های طرح چوب نمونه ای از این محصولات می باشند.

%عکس - ایده های طراحی آشپزخانه زیبا

انتخاب سینک مناسب

انتخاب سینک مناسب نیز از جمله عوامل تاثیرگذار در زیبایی آشپزخانه محسوب می شود. سینک ظرفشویی انواع مختلفی داشته و شما می توانید با توجه به سبک طراحی نمونه ای مناسب از آن ها را انتخاب نمایید. اگر فضای آشپزخانه این اجازه را به شما می دهد بهتر است از انواع سینک های بزرگ در آشپزخانه استفاده نمایید. استفاده از چنین سینکی می تواند آن را به نقطه کانونی در اتاق تبدیل نماید.

%عکس - ایده های طراحی آشپزخانه زیبا

نکات پایانی

از آشپزخانه به عنوان قلب خانه یاد می شود و از این رو طراحی آن بسیار حائز اهمیت می باشد. امروزه آشپزخانه به مکانی چند منظوره تبدیل شده است و از این رو باید در طراحی آن به جزئیات توجه ویژه ای شود. آن چه که در این جا به بیان آن پرداختیم ایده های کلی است که در طراحی انواع آشپزخانه باید در نظر داشته باشید. مشورت با یک طراح داخلی می  تواند در دستیابی به یک طراحی زیبا به شما کمک کند. مراجعه به منابع آنلاین و مجلات دکوراسیون داخلی نیز می تواند در این زمینه به شما کمک کند.