بنر آبینتبلیغات
 
بنر کی پلاس تبلیغات
%عکس - ایده های خلاقانه تزئین میز کنسول

ایده های خلاقانه تزئین میز کنسول

arian

kianborna

khedmatazma

در طراحی دکوراسیون خانه های مدرن امروزی از ایده های مختلفی الهام گرفته می شود که هر کدام با سلیقه های مختلف همخوانی دارند. اگر به فروشگاه های عرضه محصولات دکوراتیو و فروش سرویس چوبی مراجعه کنید قطعاً با المان های متفاوتی رو به رو خواهید شد که هر کدام جلوه ای متفاوت در خانه شما ایجاد خواهند نمود. در گذشته برای تکمیل سرویس مبلمان و ایجاد هارمونی بین اشیاء از بوفه استفاده میشد اما در حاضر به دلیل کوچک بودن متراژ خانه ها و تغییر سبک زندگی افراد، اکثراً به سمت خرید میزهای کوچک با نام کنسول گرایش پیدا کرده اند. آیا میدانید میز کنسول چیست؟ در این نوشته از ساختمانچی با ما همراه باشید تا با این المان زیبا و راهکارهای چیدمان آن آشنا شوید.

میز کنسول چیست؟

میز کنسول به میزهای باریکی گفته می شود که به عنوان المانی تزئینی مورد استفاده قرار می گیرد. این میزها عموما باریک بوده و از آن ها برای قرار دادن وسایل تزئینی استفاده می شود. این امکان برای شما وجود دارد که از ایده های خلاقانه خود برای تزئین این گونه میزها استفاده نمایید. میز کنسول و آینه بهترین گزینه برای تکمیل چیدمان منزل است و با اشغال گوشه ای از فضا زیبایی و جذابیت را به ارمغان می آورند. آن چه که در این جا به بیان آن پرداخته ایم، نمونه ای از ایده هایی است که می توانید برای تزئین این گونه میزها از آن ها استفاده نمایید.

چیدمان قرینه

چیدمان قرینه به این معناست که قراردادن وسایل باید به گونه ای باشد که گویی آن ها را در مقابل آینه چیده باشید. در این صورت المان های چیده شده از انسجام برخوردار هستند. استفاده از این روش همیشه نتیجه خوبی در پی خواهد داشت. در چیدمان به شکل قرینه تنها باید به یاد داشته باشید، المان هایی که به این منظور انتخاب کرده اید نمای کسل باری ایجاد نکنند. آینه کنسول را می توان با توجه به ابعاد کنسول و سبکی که در طراحی آن به کار رفته انتخاب نمود. برای مثال برای کنسول چوبی می توانید از آینه های منبت کاری شده استفاده نمائید.

%عکس - ایده های خلاقانه تزئین میز کنسول

استفاده از رنگ های غالب

استفاده از رنگ ها هر آن چیزی است که یک طراحی زیبا به آن نیاز دارد. به همین خاطر اگر میز کنسولی که در اختیار دارید از جنس چوب می باشد، می توانید با رنگ آمیزی آن به وسیله یک رنگ غالب  و زیبا، شمایلی جدید به آن ببخشید. هم چنین این امکان برای شما وجود دارد که با استفاده از استنسیل ها نسبت به طراحی الگو بر روی آن نیز اقدام نمایید. به یاد داشته باشید که استفاده از رنگ غالب برای انجام این کار نتیجه بهتری در پی خواهد داشت.

%عکس - ایده های خلاقانه تزئین میز کنسول

استفاده از میزهایی با اشکال منحصربفرد

منظور از استفاده میزهایی با اشکال منحصر بفرد، انتخاب انواعی از آن ها که شکل های عجیبی دارند نیست. بلکه منظور انتخاب میزهایی است که از سادگی بیش از اندازه برخوردار نباشد. اگر از میزی که طراحی ساده ای ندارد، استفاده کردید بهتر است از المان های ساده بر روی آن استفاده نمایید. اگر در طراحی کلی از یک تم ساده استفاده کرده اید، انتخاب یک میز کنسول با این مشخصات می تواند آن را به نقطه کانونی اتاق تبدیل کند.

%عکس - ایده های خلاقانه تزئین میز کنسول

استفاده از میز کنسول به عنوان المان اصلی

همان طور که قبلا گفته شد، میزهای کنسول معمولا باریک و مستطیلی شکل هستند و به همین خاطر می توان به راحتی آن ها را در گوشه و کنار اتاق قرار داد. به یاد داشته باشید که اگر از وسایل تزئینی مناسب برای تزئین این میزها استفاده کنید، می توانید آن ها را در مرکز عطف توجه همگان قرار دهید. اگر تمایل دارید این میز به عنوان المانی اصلی در معرض دید همگان باشد، بهتر است از انواع بزرگ آن استفاده نمایید. انتخاب رنگ میز کنسول باید با توجه به رنگ هایی که در طراحی دکوراسیون داخلی از آن ها استفاده کرده اید، صورت پذیرد. با این حال می توانید نمونه ای از این میزها که به رنگ خنثی هستند مورد استفاده قرار دهید.

%عکس - ایده های خلاقانه تزئین میز کنسول

توجه به رنگ دیوار پشتی میز کنسول

استفاده از رنگ زرد به عنوان رنگی شاد می تواند گزینه خوبی برای دیوار پشتی میز کنسول باشد. در کنار آن اگر از یک آباژور به این رنگ نیز بر روی میز استفاده شود، نمای بسیار زیبایی ایجاد می کند. استفاده از گل های زرد رنگ نیز می تواند نتیجه مشابهی در پی داشته باشد. استفاده از المان های تزئینی به رنگ خنثی در کنار این رنگ، گزینه مناسبی می باشد. البته توجه داشته باشید که استفاده از رنگ زرد منوط به تناسب و تطبیق پذیری آن با سایر رنگ هایی که در طراحی داخلی از آن ها استفاده شده است، می باشد.

%عکس - ایده های خلاقانه تزئین میز کنسول

استفاده از المان های متالیک

استفاده از یک میز کنسول به رنگ متالیک و در کنار آن استفاده از المان های تزئینی به همین رنگ بهترین گزینه ای است که در مقابل شما قرار دارد. نمای چنین میزی بدون شک بسیار زیبا می باشد. استفاده از رنگ های نقره ای، طلایی و رزگلد نمونه ای از رنگ های متالیک هستند که می توانید مورد استفاده قرار دهید.

%عکس - ایده های خلاقانه تزئین میز کنسول

قرار دادن آباژور بر روی میز کنسول

اگر برای انتخاب المان تزئینی مناسب دچار تردید هستید، استفاده از آباژور بهترین گزینه ای است که در مقابل شما قرار دارد. به این منظور می توانید از چند آباژور که از طیف رنگی برابر هستند و در سایزهای مختلف وجود دارند، برای انجام این کار استفاده نمایید. انجام این کار بدون شک نمای زیبایی ایجاد می کند.

%عکس - ایده های خلاقانه تزئین میز کنسول

استفاده از الگوها

استفاده از وسایلی که در طراحی آن ها از الگوهای مختلف استفاده شده است، انتخاب مناسبی می باشد. برای مثال شما می توانیداز انواع گلدان های طرح دار استفاده نمایید. استفاده از نمونه ای از این المان ها که ظاهری مشابه دارند و در سایزهای مختلف هستند، نمای بسیار زیبایی ایجاد می کند. هم چنین می توانید از وسایلی که الگوهای متفاوت ولی نزدیک به هم دارند نیز برای انجام این کار استفاده نمایید.

%عکس - ایده های خلاقانه تزئین میز کنسول

استفاده از گل های طبیعی

استفاده از گل های طبیعی و قرار دادن آنها بر روی میز کنسول به عنوان المان تزئینی نه تنها نمای زیبا و منحصر بفردی ایجاد می کند، بلکه باعث روح بخشیدن به فضای خانه نیز می شود. به این منظور می توانید از گل های طبیعی  با رنگ های ملایم استفاده نمایید. قرار دادن یک شمع در کنار گلدان گل چشم هر بیننده ای را خیره می کند.

%عکس - ایده های خلاقانه تزئین میز کنسول

استفاده از قاب عکس

یک از مواردی که می توانید برای تزئین میزهای کنسول مورد استفاده قرار دهید، قرار دادن قاب عکس های خانوادگی بر روی آن می باشد. به این منظور می توانید از عکس های مورد علاقه خود استفاده کرده و آن ها را در سایزهای مختلف چاپ کنید و در قاب های مشابه که تنها در اندازه تفاوت دارند، استفاده نمایید. در کنار آن قرار دادن یک المان تزئینی کوچک و یا یک یادگاری می تواند نمای خوبی ایجاد کند.

نکات پایانی

استفاده از میز کنسول به عنون یک المان تزئینی می تواند گزینه مناسبی باشد. شما می توانید از انواع ایده های خلاقانه خود به منظور تزئین این گونه میزها استفاده نمایید. سعی کنید مکان مناسبی برای قرار دادن این گونه میزها انتخاب نمایید. در این صورت زیبایی آن ها چندین برابر خواهد شد.

%عکس - ایده های خلاقانه تزئین میز کنسول