%عکس - ساده ترین ایده های تغییر دکوراسیون داخلی

ساده ترین ایده های تغییر دکوراسیون داخلی

kianborna

به کارگیری ایده های ساده و خلاقانه در طراحی و دیزاین خانه، فضایی منحصر بفرد برای شما به وجود آورده و این ایده ها می توانند به خودی خود بسیار تطبیق پذیر نیز باشند. در استفاده از این ایده ها می توان هر دو جنبه زیبایی شناسی و کاربردی را لحاظ کرده و از آن ها در جهت دستیابی به یک طراحی زیبا استفاده کرد. استفاده از ایده های خلاقانه می توانند بدون ایجاد هیچ گونه هزینه های گزاف، باعث ایجاد تغییر چشمگیر در فضای خانه شوند. آن چه که در ادامه این مطلب با شما در میان می گذاریم، ارائه ایده هایی است که می توان از آن ها در جهت ایجاد تغییر در دکوراسیون داخلی در قسمت های مختلف خانه استفاده کرد. با ما همراه باشید.

تغییر دکوراسیون اتاق نشیمن

اتاق نشیمن یکی از قسمت های مهم در هر خانه ای به شمار می رود که از آن برای پذیرایی از مهمان و هم چنین هم نشینی با خانواده استفاده می شود. استفاده از ایده های خلاقانه کم هزینه می تواند به زیباتر شدن این قسمت از خانه کمک کند. از جمله ایده هایی که برای طراحی و ایجاد تغییر در دکوراسیون اتاق نشیمن می توانید مورد استفاده قرار دهید، نصب شلف دیواری می باشد. استفاده از این المان می تواند در جهت قرار دادن وسایل تزئینی و کتاب مورد استفاده قرار گیرد. استفاده از شلف دیواری از جمله کم هزینه ترین ایده هایی است که می توان از آن برای طراحی اتاق نشیمن استفاده کرد.

اگر طراحی اتاق نشیمن به گونه ای است که شومینه ای در آن وجود دارد، از جمله ایده های دیگری که می توانید برای تغییر در دکوراسیون این قسمت از خانه مورد استفاده قرار دهید، ایجاد تغییر در ظاهر شومینه می باشد. برای مثال شما می توانید با نصب یک تخته چوبی زیبا در بالای شومینه در ظاهر آن تغییری ایجاد نمایید.

%عکس - ساده ترین ایده های تغییر دکوراسیون داخلی

تغییر دکوراسیون حمام

شاید حمام از جمله قسمت های خانه باشد که کم تر به ایجاد تغییر در آن فکر کرده باشید. اما اگر ظاهر حمام خانه قدیمی شده است، بهتر است برای ایجاد تغییر در آن اقدام نمایید. چرا که حمام نیز مانند سایر قسمت های خانه مهم بوده و طراحی آن نیز حائز اهمیت می باشد. اگر به دنبال ایجاد تغییر در طراحی حمام و استفاده از روش های مقرون به صرفه هستید، پیشنهاد ما تعویض کفپوش حمام می باشد. این کار باعث ایجاد تغییر چشمگیری در طراحی حمام خواهد شد. از آن جایی که حمام خانه از قسمت های کوچک خانه به شمار می رود، انجام این کار متحمل هزینه زیادی نخواهد شد. انتخاب متریال مناسب برای استفاده، از نکات مهمی است که باید به یاد داشته باشید.

 

از دیگر ایده هایی که می توانید به این منظور مورد استفاده قرار دهید، استفاده از تکنیک رنگ آمیزی می باشد. برای مثال مانند آن چه که در تصویر مشاهده می نمایید، اگر در حمام از سینک کابینت دار استفاده کرده اید، می توانید با رنگ آمیزی آن به یک نمای جدید در طراحی آشپزخانه دست یابید. استفاده از یک روش نورپردازی مناسب و در صورت امکان تعویض شیرآلات نیز می تواند در این زمینه به شما کمک کند.

%عکس - ساده ترین ایده های تغییر دکوراسیون داخلی

 

از جمله روش های دیگری که می توانید در این جهت مورد استفاده قرار دهید، نصب پنل های چوبی در حمام می باشد. استفاده از این تکنیک می تواند در طراحی دیوار غالب به شما کمک کند. تعویض فریم آینه ها یکی از ساده ترین، کم هزینه ترین و در عین حال تاثیرگذارترین ایده هایی است که می توانید برای تغییر در طراحی حمام مورد استفاده قرار دهید. انجام این روش می تواند باعث ایجاد تغییر در فضای حمام خانه شود.

تغییر دکوراسیون آشپزخانه

از آن جایی که آشپزخانه قلب خانه به شمار می رود، ایجاد تغییر در طراحی آن ایده بسیار خوبی بوده و در طراحی فضای کلی خانه نیز تاثیرگذار خواد بود. آشپزخانه از جمله قسمت های خانه است که استفاده های زیادی از آن می شود و از این رو دستیابی به یک طراحی زیبا در آن بسیار حائز اهمیت می باشد. از ایده های ساده و مقرون به صرفه ای که می توانید در این جهت مورد استفاده قرار دهید، رنگ آمیزی کابینت های می باشد. اجرای این راهکار به متریالی که برای ساخت کابینت مورد استفاده قرار گرفته است نیز بستگی دارد. به همین خاطر بهتر است قبل از اقدام به انجام این کار با یک متخصص مشورت نمایید. از دیگر ایده هایی که می توانید به این منظور مورد استفاده قرار دهید، تعویض کانتر آشپزخانه می باشد. کانترها انواع مختلفی داشته که از جمله می توان به انواع کانترهای بتنی، مرمر، گرانیت، چوبی  و غیره اشاره کرد. تعویض کانتر با نمونه ای جدید می تواند باعث ایجاد تغییر چشمگیری در فضای آشپزخانه شود. استفاده از المان و متریالی متفاوت برای طراحی دیوار بین کابینتی نیز از دیگر ایده هایی است که می توانید مورد استفاده قرار دهید. برای مثال این امکان وجود دارد که از انواع کاشی های شیشه ای، کاشی های طرح دار و غیره به این منظور استفاده نمایید.

%عکس - ساده ترین ایده های تغییر دکوراسیون داخلی

 

ایده های تغییر دکوراسیون راهرو

آن چه که در طراحی این قسمت می تواند تاثیرگذار باشد، ایجاد تغییر در طراحی درب ورودی می باشد. برای مثال استفاده از یک رنگ جدید برای رنگ آمیزی درب ورودی می تواند تغییر چشمگیری ایجاد کند. استفاده از دیوارپوش نیز می تواند ایده خوبی در این زمینه باشد. به این منظور می توانید از انواع دیوار پوش مناسب مطابق با سلیقه و میزان بودجه خود استفاده نمایید. استفاده از کفپوش چوبی نیز از دیگر ایده ها برای طراحی این قسمت از خانه باشد. استفاده از این ایده باعث ایجاد نمایی جذاب در طراحی راهرو خانه شود.

نکات پایانی

آن چه که در این مطلب به بیان آن پرداختیم، ارائه سادده ترین و در عین حال مقرون به صرفه ترین ایده هایی است که می توانید در طراحی خانه مورد استفاده قرار دهید. استفاده از مجلات دکوراسیون داخلی و منابع آنلاین می تواند در این زمینه به  شما کمک کند. بدون شک شما نیز تجربه هایی در این زمینه دارید که در صورت تمایل می توانید با ما به اشتراک بگذارید.