%عکس - ایده های تزئینی دیوار

ایده های تزئینی دیوار

kianborna

استفاده از ایده های تزئینی دیوار نکته بسیار مهمی است که در طراحی دکوراسیون داخلی باید به آن توجه شود. طراحی و تزئین دیوار در دیزاین اتاق هایی که اندازه بزرگی دارند، بسیار حائز اهمیت می باشد و می تواند در درهم شکستگی یکنواختی اتاق کمک کند. هم چنین استفاده از این ایده ها می تواند در نشان دادن ویژگی های بارز معماری نیز کارگشا بوده و به شما کمک کند. با توجه به اهمیت این موضوع در این مطلب از ساختمانچی به بیان ایده هایی در زمینه طراحی و دیزاین دیوار می پردازیم. در ادامه این مطلب با ما همراه باشید.

استفاده از یک رنگ غالب

ایده های طراحی و دیزاین دیوار نه تنها در اتاق نشیمن بلکه در سایر قسمت های خانه باید مورد استفاده قرار گیرند. یکی از مهم ترین قسمت های خانه که باید به طراحی دیوار آن توجه شود، اتاق خواب می باشد. ایده های زیادی برای انجام این کار وجود دارد. برای مثال یکی از راهکارها استفاده از یک رنگ غالب برای رنگ آمیزی دیوار پشت تخت می باشد. در کنار استفاده از این رنگ بهتر است برای رنگ آمیزی سایر دیوارها از رنگ سفید یا سایر رنگ های خنثی استفاده نمایید.

%عکس - ایده های تزئینی دیوار

طراحی دیوار اتاق کار خانگی

اگر شما از جمله افرادی هستید که دفتر کار خانگی در اختیار دارید، بدون شک باید به اجرای یک طراحی زیبا برای دیوار آن فکر کنید. یکی از ایده های خوبی که می توانید در این زمینه مورد استفاده قرار دهید، استفاده از یک نقشه بزرگ بر روی دیوار می باشد. این کار می تواند تاثیر گذاری فراوانی در زیبایی فضای اتاق کار داشته باشد.

%عکس - ایده های تزئینی دیوار

استفاد از المان های تزئینی در تزئین دیوار

یکی از نکات مهمی که قبل از اقدام به طراحی و تزئین دیوار باید به آن توجه داشته باشید، انتخاب صحیح دیوار می باشد. برای مثال استفاده از دیواری که در هنگام ورود به خانه با آن رو به رو می شوید، می تواند گزینه ای مناسب برای استفاده و اجرای طراحی و دیزاین باشد. استفاده از المان های تزئینی مانند تابلوهای هنری، آینه ها و غیره می تواند ایده خوبی در این زمینه باشد.

%عکس - ایده های تزئینی دیوار

استفاده از اشکال هندسی برای تزئین دیوار

از دیگر ایده هایی که می توانید در طراحی دیوار غالب مورد استفاده قرار دهید، به کارگیری اشکال هندسی می باشد. استفاده از این ایده در طراحی سبک مدرن بسیار کاربرد دارد. به کارگیری کاغذ دیواری که از اشکال هندسی در طراحی آن استفاده شده است، می تواند گزینه ای مناسب باشد. به این منظور بهتر است برای تزئین یک دیوار از چنین کاغذ دیواری استفاده کرده و برای سایر دیوارها از یک رنگ آمیزی ساده استفاده نمایید.

%عکس - ایده های تزئینی دیوار

استفاده از پنل های دیواری

استفاده از پنل های دیواری می تواند گزینه ای مناسب برای تزئین دیوار باشد. این پنل ها انواع مختلفی دارند و این امکان وجود دارد که با توجه به سبک طراحی نمونه ای مناسب از آن ها را انتخاب نمایید. استفاده از پنل های چوبی می تواند گزینه ای مناسب برای طراحی دیوار غالب در اتاق خواب باشد.

%عکس - ایده های تزئینی دیوار

استفاده از رنگ تیره برای طراحی دیوار غالب

اگر از رنگ های روشن در طراحی فضای مورد نظر استفاده کرده اید، می توانید از یک رنگ تیره متناسب با رنگ اتاق برای طراحی دیوار غالب استفاده نمایید. این ایده یکی از ساده ترین راهکارهایی است که می توانید مورد استفاده قرار دهید.

%عکس - ایده های تزئینی دیوار

استفاده از سنگ طبیعی  برای طراحی دیوار غالب

استفاده از سنگ طبیعی نیز می تواند ایده خوبی در تزئین دیوار باشد. استفاده از این راهکار بدون شک باعث ایجاد نمایی زیبا در فضای مورد نظر می شود. استفاده از سنگ به عنوان المانی طبیعی می تواند گزینه ای مناسب برای انتخاب باشد.

%عکس - ایده های تزئینی دیوار

استفاده از کاغذ دیواری

استفاده از انواع کاغذ دیواری از جمله راهکارهایی است که می توانید در طراحی دیوار غالب مورد استفاده قرار دهید. انتخاب نمونه ای مناسب از این المان می تواند تاثیرگذاری فراوانی در زیبایی فضای مورد نظر داشته باشد. به این منظور بهتر است برای تزئین یک دیوار از کاغذ دیواری و برای سایر دیوارها از رنگ یا نمونه ای ساده از کاغذ دیواری استفاده نمایید.

%عکس - ایده های تزئینی دیوار

استفاده از شلف دیواری

از دیگر ایده هایی که می توانید در طراحی و تزئین دیوار غالب مورد استفاده قرار دهید، استفاده از شلف های دیواری می باشد. این ایده نمونه ای از ایده های کاربردی نیز شناخته می شود و می توان از آن ها برای قرار دادن المان های تزئینی نیز استفاده نمایید.

%عکس - ایده های تزئینی دیوار

استفاده از نواره های باریک چوب در طراحی دیوار

استفاده از چوب به عنوان المانی طبیعی می تواند گزینه ای مناسب برای استفاده در طراحی دیوار باشد. استفاده از چوب در جهت القای گرما به فضای اتاق می تواند به شما کمک کند. همان گونه که قبلا اشاره شد، این امکان وجود دارد که از پنل های چوبی به این منظور استفاده نمایید. اما از دیگر روش هایی که می توانید در این زمینه مورد استفاده قرار دهید، استفاده از نوارهای باریک چوبی می باشد. استفاده از این ایده می تواند نمای زیبایی در فضای اتاق ایجاد نماید. آن چه که در این تصویر مشاهده می نمایید، اجرای این ایده در طراحی اتاق خواب می باشد.

%عکس - ایده های تزئینی دیوار

نکات پایانی

آن چه که در این مطلب از ساختمانچی به بیان آن پرداختیم، ارائه ایده هایی در زمینه طراحی و تزئین دیوار غالب می باشد. بدون شک ایده های زیادی در این زمینه وجود دارد و در این جا تنها به بخشی از آن ها اشاره کردیم. آیا شما نیز ایده هایی در این زمینه دارید؟ به نظر شما استفاده از کدام یک از ایده های ارائه شده می تواند اثر بخشی بیشتری داشته باشد؟ در صورت تمایل می توانید نقطه نظرات خود در این زمینه را با ما به اشتراک بگذارید.