%عکس - ایده های تزئینی دیوار بلند

ایده های تزئینی دیوار بلند

kianborna

وجود دیواری بزرگ در خانه را می توان شانسی بزرگ تلقی کرد. چرا که برای طراحی آن محدودیتی وجود ندارد. اما می توان طراحی دیوارهایی با این ویژگی را نیز نوعی چالش در نظر گرفت. چرا که طراحی و تزئین آن باید به گونه ای باشد که انسجام میان المان هایی که برای تزئین آن استفاده شده است، صورت پذیرد. هم چنین باید به گونه ای طراحی شوند که فضای دیوار خالی نباشد. آن چه که در این مطلب از ساختمانچی به بیان آن پرداختیم، ایده هایی در جهت طراحی و تزئین دیوارهای بلند می باشد. اگر شما نیز با این چالش رو به رو هستید، در ادامه با ما همراه باشید.

استفاده از شلف دیواری

یکی از روش های کاربردی که می توانید با استفاده از آن نسبت به طراحی دیوارهای بلند اقدام نمایید، ساخت و استفاده از شلف های بلندی دیواری می باشد. استفاده از این ایده یکی از کاربردی ترین ایده ها بوده که باعث می شود نه تنها به یک طراحی زیبا دست یابید بلکه می توانید از این فضای برای قرار دادن وسایل مختلف مانند کتاب و المان های تزئینی نیز استفاده نمایید.

%عکس - ایده های تزئینی دیوار بلند

بهتر است برای رنگ آمیزی دیواری که بر روی آن از شلف استفاده شده است، از رنگی که با رنگ قفسه ها کنتراست ایجاد می کند، استفاده نمایید.

%عکس - ایده های تزئینی دیوار بلند

از دیگر روش هایی که می توانید با استفاده از آن نسبت به اجرای طراحی و تزئین دیوارهای بلند اقدام نمایید، استفاده از یک کتابخانه در یک طرف دیوار و به کاربردن چند نمونه المان های هنری مانند تابلوهای هنری در قسمت خالی دیوار می باشد.

%عکس - ایده های تزئینی دیوار بلند

استفاده از روش قرینه سازی

ممکن است بر روی دیوار بلند پنجره یا درب وجود نداشته باشد. اگر دیواری به این شکل در خانه وجود دارد، می توانید نسبت به اجرای یک طراحی قرینه اقدام نمایید. برای مثال می توانید از دو المان تزئینی به یک شکل در دو طرف دیوار و به صورت قرینه استفاده نمایید. استفاده از دو تابلو نقاشی مشابه، دو عکس و یا هر گونه المانی که به آن علاقمند هستید می تواند در این راستا مورد استفاده قرار گیرد.

%عکس - ایده های تزئینی دیوار بلند

استفاده از یک تابلو هنری بزرگ

یکی از ساده ترین در عین حال پرکاربردترین روش هایی که می توانید با استفاده از آن نسبت به طراحی یک دیوار بزرگ اقدام نمایید، استفاده از یک تابلو هنری در ابعاد بزرگ می باشد. استفاده از این روش می تواند نمای زیبایی در فضای مورد نظر به وجود آورد. توجه داشته باشید رنگ های استفاده شده در این تابلوهنری باید با سایر رنگ های استفاده شده در طراحی داخلی هماهنگی داشته باشد.

%عکس - ایده های تزئینی دیوار بلند

ایجاد یک گالری

استفاده از دیواری بلند و تبدیل آن به یک گالری می تواند ایده ای خلاقانه باشد. برای طراحی چنین دیواری می توانید از نمونه کارهای هنری در ابعاد کوچک و بزرگ در کنار یکدیگر استفاده نمایید. هم چنین می توانید از این فضا برای نصب قاب عکس نیز استفاده کنید. نکته مهم استفاده از تابلو یا قاب عکس هایی است که در سایزهای مختلف وجود دارند. این کار باعث ایجاد تعادل در اتاق مورد نظر می شود. توجه داشته باشید که از فریم های مشابه در این زمینه استفاده نمایید.

%عکس - ایده های تزئینی دیوار بلند

استفاده از تکنیک رنگ آمیزی

در بعضی مواقع بهترین راهکاری که می توان در طراحی دیوارهای بلند به کار گرفت، استفاده از تکنیک رنگ آمیزی آمبره و یا  استفاده از دو رنگ برای رنگ آمیزی دیوار می باشد. از این رو می توان دو نمونه رنگی که با یکدیگر تطابق دارند را انتخاب کرده و از آن ها برای رنگ آمیزی دیوار استفاده کرد.

استفاده از تابلوهای کوچک

اگر تمایل به استفاده از یک تابلو در ابعاد بزرگ ندارید، می توانید از چند قاب در ابعاد کوچک در کنار یکدیگر برای طراحی دیوارهای بلند استفاده نمایید. استفاده از تابلوهایی که هنگام قرار گرفتن در کنار یکدیگر یک تصویر را می سازند بهترین گزینه ای است که برای انجام این روش می توانید استفاده نمایید. آن چه که در تصویر مشاهده می نمایید، نمونه ای از این تصاویر می باشد.

%عکس - ایده های تزئینی دیوار بلند

استفاده از آینه

امروزه استفاده از آینه ها در طراحی مدرن کاربرد فراوانی داشته و استفاده از آن ها نمای زیبایی بر روی دیوار ایجاد می کند. به این منظور می توانید از یک آینه بزرگ یا تعدادی آینه کوچک در شکل های یکسان یا متفاوت استفاده نمایید.

%عکس - ایده های تزئینی دیوار بلند

استفاده از کاغذ دیواری

یکی دیگر از راهکارهای ساده ای که می توانید از آن برای تزئین دیوارهای بلند استفاده نمایید، استفاده از انواع کاغذ دیواری مناسب می باشد. استفاده از کاغذ دیواری که در آن از الگوهای بزرگ استفاده شده باشد، می تواند گزینه ای مناسب برای انتخاب باشد.

%عکس - ایده های تزئینی دیوار بلند

ایجاد یک کالکشن زیبا

منظور از ایجاد یک کالکشن زیبا، استفاده گروهی از المان هایی است که با یکدیگر تناسب دارند. برای مثال شما می توانید از چند نمونه بشقاب تزئینی به این منظور استفاده نمایید. این روش ایده ای متفاوت بوده و استفاده از آن نمای زیبایی ایجاد می کند.

%عکس - ایده های تزئینی دیوار بلند

طراحی دیوار بلند در اتاق خواب

اگر دیوار اتاق خواب بلند باشد بهترین ایده ای که می توانید اجرایی کنید، استفاده از یک تخت خواب که پشتی بلندی دارد، می باشد. در کنار آن استفاده از برخی المان های کوچک تر مانند تابلو یا قاب عکس های کوچک نیز می تواند نمای زیبایی ایجاد کند.

%عکس - ایده های تزئینی دیوار بلند

استفاده از الگوی راه راه

استفاده از الگوهای راه راه افقی ایده ای است که می توان از آن برای طراحی این گونه دیوارها استفاده کرد. تنها به یاد داشته باشید که از یک تابلو هنری ساده و نه چندان شلوغ نیز بر روی آن استفاده نمایید.

%عکس - ایده های تزئینی دیوار بلند

نکات پایانی

آن چه که در این جا به بیان آن پرداختیم، ایده هایی در زمینه چگونگی طراحی و تزئین دیوارهای بلند می باشد.  آن چه که در طراحی دیوارهایی با این ویژگی باید به یاد داشته باشید، ایجاد تعادل با استفاده از المان های تزئینی بر روی دیوار می باشد. هم چنین استفاده از این المان ها باید به صورت اصولی صورت پذیرد و از ایجاد فضای پر هرج و مرج جلوگیری شود. استفاده از مجلات دکوراسیون داخلی و منابع آنلاین نیز می تواند در این زمینه کمک شایانی به شما داشته باشد.