%عکس - ایده های تزئینی اتاق سفید رنگ

ایده های تزئینی اتاق سفید رنگ

kianborna

زمانی که صحبت استفاده از رنگ سفید در طراحی داخلی به میان می آید، نمایی زیبا، شیک و لوکس در ذهن تداعی می شود. استفاده از طیف های مختلف رنگ سفید در انواع سبک های طراحی از مدرن گرفته تا مینیمال کاربرد داشته و دست شما را در زمان طراحی باز نگه می دارد. آن چه که در هنگام استفاده از رنگ سفید در طراحی داخلی باید به یاد داشته باشید، جلوگیری از ایجاد یکنواختی و توجه به ایجاد عمق در فضای اتاق می باشد. اگر شما نیز از جمله افرادی هستید که به استفاده از رنگ سفید در طراحی داخلی علاقمند هستید و به دنبال ایده های تزئینی در اتاق سفید هستید، با ما همراه باشید.

استفاده از بافت های مختلف

استفاده از انواع بافت ها در طراحی  داخلی اتاقی که در آن از رنگ سفید استفاده شده است، یکی از نکات مهمی است که باید به آن توجه داشته باشید. چرا که استفاده از بافت های مختلف از ایجاد یکنواختی ناشی از استفاده رنگ سفید جلوگیری کرده و به فضای اتاق عمق می بخشد. استفاده از یک فرش مناسب می تواند در این جهت به شما کمک کند. آن چه که در این تصویر مشاهده می نمایید، استفاده از یک روتختی که در آن از گل های برجسته استفاده شده است، می باشد. این کار نیز باعث ایجاد عمق در فضای اتاق می شود.

%عکس - ایده های تزئینی اتاق سفید رنگ

استفاده از لوسترهای آویز

در انتخاب لوسترهایی که در چنین اتاقی استفاده می نمایید، خلاقیت داشته باشید. این کار باعث ایجاد جذابیت دیداری در اتاق می شود. استفاده از یک لوستر آویز زیبا یکی از ساده ترین ایده های تزئینی در اتاقی که در آن از رنگ سفید استفاده شده است، می باشد. استفاده از انواع لوستری که نور مناسبی داشته باشد، باعث می شود فضای اتاق بزرگ تر از آن چه که هست به چشم آید. هم چنین باعث ایجاد کنتراست در کنار رنگ سفید نیز خواهد شد.

%عکس - ایده های تزئینی اتاق سفید رنگ

استفاده از کتاب های رنگی

یکی از ایده های تزئینی اتاقی که در آن از رنگ سفید استفاده شده است، ساخت شلف های دیواری در آن و استفاده از آن برای قرار دادن کتاب می باشد. رنگ های مختلف جلد کتاب ها باعث القای رنگ به فضای اتاق می شود. این کار باعث ایجاد کنتراست در کنار رنگ سفید می شود.

%عکس - ایده های تزئینی اتاق سفید رنگ

استفاده از یک جزیره بزرگ در آشپزخانه

بسیاری از افراد در استفاده از یک جزیره در ابعاد بزرگ دچار تردید هستند. چرا که بر این باورند استفاده از چنین جزیره ای باعث کوچک تر نشان دادن فضای آشپزخانه می شود. اگر در طراحی آشپزخانه از رنگ سفید استفاده کرده اید و فضای آشپزخانه امکان استفاده از یک جزیره بزرگ را به شما می دهد، پیشنهاد ما استفاده از نمونه ای از آن ها که در ساختشان از گرانیت استفاده شده است، می باشد. این کار باعث ایجاد نمای بسیار زیبایی در آشپزخانه می شود.

%عکس - ایده های تزئینی اتاق سفید رنگ

استفاده از رنگ سیاه برای رنگ آمیزی سقف

رنگ های سیاه و سفید همیشه به عنوان رنگ های مکمل یکدیگر شناخته می شوند. استفاده از رنگ سیاه برای رنگ آمیزی سقف اتاقی که در طراحی آن از رنگ سفید استفاده شده است، نمای زیبا و متفاوتی ایجاد می کند. در کنار انجام این کار می توانید از الگوهای سیاه و سفید نیز استفاده نمایید. به کارگیری المان چوبی تیره رنگ نیز در جهت تکمیل این ایده کاربرد دارد.

%عکس - ایده های تزئینی اتاق سفید رنگ

استفاده از ایده های مینیمال

یکی از ایده هایی که می توانید در طراحی اتاق سفید رنگ استفاده نمایید، به کارگیری ایده های مینیمال می باشد. برای مثال این امکان وجود دارد که از مبلمانی که از طراحی ساده ای برخوردار است، استفاده نمایید. این کار به بزرگ تر نشان دادن فضای اتاق نیز کمک می کند.

%عکس - ایده های تزئینی اتاق سفید رنگ

استفاده از گیاهان

از دیگر ایده هایی که می توان در اتاقی به رنگ سفید استفاده کرد، به کارگیری گل و گیاه طبیعی می باشد. این کار باعث ایجاد فضای سرزنده و نشاط آوری شده و همچنین با القای رنگ به محیط از یکنواختی جلوگیری می کند. استفاده از المان های طبیعی به عنوان وسایل دکوراتیو در خانه بدون شک نتیجه خوبی در پی خواهد داشت.

%عکس - ایده های تزئینی اتاق سفید رنگ

استفاده از کاشی با رنگ غالب

استفاده از رنگ سفید در طراحی حمام یکی از پرطرفدارترین ایده های طراحی داخلی می باشد. از آن جایی که برای انتخاب سینک روشویی، وان و المان هایی این چنین از رنگ سفید استفاده می شود، بهتر است در کنار آن از کاشی های سیاه رنگ یا هر رنگ دیگری که در نظر دارید، استفاده نمایید. یکی از راهکارهایی که می توان از آن در طراحی حمام های سفید رنگ استفاده کرد، استفاده از کاشی های رنگی می باشد. استفاده از کاشی های سیاه رنگ در کنار کاشی های سفید رنگ از جمله راهکارهایی است که می توان مورد استفاده قرار داد.

%عکس - ایده های تزئینی اتاق سفید رنگ

طراحی دیوار

از دیگر راهکارهایی که می توان در اتاقی که در آن از رنگ سفید استفاده شده است به کار برد، استفاده از یک تابلو هنری برای تزئین دیوار می باشد. استفاده از تابلویی که در آن از رنگ های مختلف استفاده شده است، باعث در هم شکستگی یکنواختی موجود در فضای اتاق شده و جلوه خاصی به اتاق می بخشد. این کار باعث القای عمق و رنگ به فضای اتاق نیز می شود.

%عکس - ایده های تزئینی اتاق سفید رنگ

نکات پایانی

رنگ سفید از جمله رنگ هایی است که بسیاری از افراد به استفاده آن در طراحی داخلی علاقمند هستند. استفاده از این رنگ در فضاهای کوچک باعث می شود فضای اتاق بزرگ تر از آن چه که هست نمایش داده شود. هم چنین باعث می شود، فضای اتاق روشن به نظر آید. از این رو استفاده از آن در اتاق هایی که از نور طبیعی کافی نیز برخوردار نیستند، نتیجه خوبی در پی خواهد داشت. همان طور که گفته شد در استفاده از این رنگ باید به یاد داشته باشید که از ایجاد یکنواخی جلوگیری به عمل آورید. آن چه که در این جا به آن اشاره شد، ایده های تزئینی برای استفاده در مکانی که در آن از رنگ سفید استفاده شده است، می باشد. این امکان وجود دارد که با توجه به سلیقه و خلاقیت فردی نسبت به اجرای ایده دلخواه در طراحی داخلی اقدام نمایید.