%عکس - ایده های بازسازی حمام

ایده های بازسازی حمام

kianborna

سوال های زیادی در هنگام تغییر دکوراسیون حمام به ذهن افراد خطور می کند. برای مثال، از چه رنگی برای طراحی حمام استفاده شود؟ از چه ایده های دیزاین به این منظور استفاده نماییم؟ آیا ایده مورد نظر برای استفاده در حمام مورد نظر نتیجه خوبی در پی خواهد داشت؟ اگرشما از جمله افرادی هستید که تنها به یک دوش سریع در حمام اکتفا می کنید، استفاده از یک دوش مناسب آن چیزی است که در طراحی حمام به آن نیاز دارید. اما اگر از جمله افرادی هستید که به حمام به عنوان فضایی برای ریلکس کردن نگاه می کنید، بهتر است به دنبال اجرای یک فضای اسپا در حمام باشید. راهکارهای زیادی برای دستیابی به ایده هایی در جهت تغییر دکوراسیون حمام وجود دارد که از جمله می توان مشورت با یک متخصص و استفاده از مجلات دکوراسیون داخلی و منابع آنلاین را نام برد. آشنایی با این راهکارها و استفاده از نمونه ای از آن ها که با هزینه های مورد نظر شما تطابق دارد می تواند در اجرای این کار به شما کمک کند. به یاد داشته باشید که طراحی و تغییر دکوراسیون حمام باید با توجه به نیازهای شما صورت پذیرد. آن چه که در این مطلب از ساختمانچی به آن می پردازیم ایده هایی در زمینه تغییر دکوراسیون حمام می باشد. در ادامه با ما همراه باشید.

%عکس - ایده های بازسازی حمام

خرید المان های ویژه در حمام

بعد از این که به ایده ای برای تغییر دکوراسیون حمام دست یافتید، بهتر است به دنبال خرید المان هایی مانند سینک روشویی که با طراحی جدید و بودجه شما تطابق دارد، باشید. اگر در انتخاب چنین المان هایی دچار تردید هستید، این امکان وجود دارد که از یک متخصص در این زمینه کمک بگیرید. همان طور که می دانید این المان ها انواع و قیمت های متفاوتی دارند. در جهت تغییر مدل و بازسازی فضای حمام می توانید به دنبال خرید المان هایی مانند سینک روشویی، سینک های کابینت دار، دوش، وان  و المان هایی از این دست باشید. تنوع این اقلام بسیار بالا بوده و گزینه های زیادی برای انتخاب با توجه به سلیقه و میزان بودجه وجود دارد. اگر در انتخاب این اقلام دچار تردید هستید، می توانید از فردی که طراحی و بازسازی حمام را انجام داده است، کمک بگیرید. بدون شک این افراد تبحر بیش تری در این زمینه دارند.

%عکس - ایده های بازسازی حمام

هزینه های غیر قابل انتظار

به یاد داشته باشید که همیشه میزان هزینه ای اضافه در هنگام بازسازی و تغییر مدل حمام کنار بگذارید. چرا که در حین انجام کار ممکن است، با هزینه های غیر قابل انتظار رو به رو شوید. چرا که در هنگام بازسازی حمام و تخریب کف و دیوارها ممکن است آسیب های اولیه ای ایجاد شود که نیاز به تعمیر داشته باشد. برای مثال ممکن است پس از تخریب متوجه آسیب هایی در لوله ها شوید و مجبور باشید نسبت به تعویض آن ها اقدام نمایید. به همین خاطر بهتر است همیشه میزانی پول به این منظور کنار بگذارید تا در روند کار با مشکل رو به رو نشوید.

%عکس - ایده های بازسازی حمام

تعویض دوش حمام

دوش حمام، یکی از المان های اساسی در طراحی حمام به شمار می آید و از جمله المان هایی است که در هنگام بازسازی حمام باید تعویض شود. بعد از بازسازی حمام، این امکان برای شما وجود دارد که از کابین دوش در طراحی حمام استفاده نمایید. این کار بدون شک نمای بسیار متفاوتی در حمام ایجاد خواهد کرد.

%عکس - ایده های بازسازی حمام

تعویض کفپوش

یکی از نکات اصلی که در هنگام تغییر و بازسازی دکوراسیون حمام باید به یاد داشته باشید، تغییر کفپوش حمام می باشد. کفپوش هایی که قابلیت استفاده در حمام داشته باشند، از تنوع بالایی برخوردار بوده و شما می توانید با توجه به سلیقه و میزان بودجه ای که برای این کار در نظر دارید، نمونه ای مناسب از آن ها  را انتخاب نمایید. برای مثال کفپوش های وینلی نمونه ای از این کفپوش ها می باشند که امروزه طرفداران زیادی دارند. از مزیت های استفاده از این کفپوش ها می توان به قیمت مناسب آن ها اشاره کرد. به یاد داشته باشید که هزینه استفاده از این کفپوش ها بسیار کم تر از سرامیک و کاشی های پورسلین می باشد. اگر میزان بودجه این اجازه را به شما می دهد، می توانید به استفاده از سنگ مرمر و انواع کاشی های سنگ طبیعی نیز فکر کنید. البته انجام این کار می تواند متحمل هزینه بیش تری باشد. امروزه این امکان وجود دارد که از سیستم گرمایش از کف در حمام نیز استفاده شود. بدون شک استفاده از این روش در شب های سرد زمستانی، فضای مطبوع و دلچسب در حمام به وجود می آورد.

%عکس - ایده های بازسازی حمام

هزینه متریال استفاده شده در حمام

آن چه که در میزان بودجه بازسازی حمام تاثیر می گذارد، انتخاب متریالی است که قصد دارید از آن در طراحی حمام استفاده نمایید. در این میان هرچه متریالی که به این منظور مورد استفاده قرار می دهید از کیفیت بالایی برخوردار باشد، بدون شک هزینه ای که صرف می کنید نیز بیش تر می شود. برای مثال کاشی نمونه ای از متریال هایی است که در طراحی حمام مورد استفاده قرار می گیرد و میزان هزینه خریداری آن نیز با توجه به کیفیت آن متفاوت می باشد.

%عکس - ایده های بازسازی حمام

تعویض کانتر روشویی

کانترهای سینک روشویی نیز در انواع مختلف و قیمت های متفاوتی وجود دارند. برای مثال کانترهای لمینت نمونه ای از آن ها می باشند. انواع دیگری از آن ها نیز وجود دارند. برای مثال کانترهای سنگ طبیعی و کوارتز را می توان نام برد. نمونه ای از کانترهایی که بسیاری از طراحان به استفاده از آن توصیه کرده و طرفداران زیادی نیز دارند، کانترهای گرانیت می باشد. اگرچه ممکن است هزینه خریداری آن ها بالا باشد، اما استفاده از آن ها به شما توصیه می شود.

%عکس - ایده های بازسازی حمام

نکات پایانی

آن چه که در این جا به بیان آن پرداختیم، تنها گوشه ای از ایده هایی است که می توانید در هنگام بازسازی طراحی حمام از آن استفاده نمایید. برای مثال تعویض سینک روشویی، استفاده یا تعویض وان حمام، اجرای نورپردازی مناسب با استفاده از وسایل روشنایی جدید و غیره نمونه ای دیگر از ایده هایی است که می توانید در هنگام بازسازی حمام از آن ها استفاده نمایید. مشورت با یک متخصص در این زمینه را فراموش نکنید.