%عکس - پرده پذیرایی؛ به چه نکاتی در هنگام خرید دقت کنیم!

پرده پذیرایی؛ به چه نکاتی در هنگام خرید دقت کنیم!

kianborna

انتخاب پرده مناسب از جمله نکات مهم در طراحی دکوراسیون داخلی شناخته می شود. طراحی فضایی بدون استفاده از رنگ و پرده طراحی کاملی نبوده و استفاده از این جزئیات می تواند در تکمیل طراحی فضا به شما کمک کند. آن چه که در این مطلب از ساختمانچی به بیان آن خواهیم پرداخت، راهنمای انتخاب پرده در طراحی اتاق پذیرایی می باشد. استفاده از این ایده و راهکارها می تواند در انتخاب پرده مناسب و طراحی فضایی زیبا به شما کمک کند. در ادامه این مطلب با ما همراه باشید.

قبل از انتخاب پرده مناسب اتاق پذیرایی، باید به مواردی توجه داشته باشید. برای مثال جنس پرده، بافت آن، طول، استایل و رنگ آن از جمله نکات قابل توجه در این زمینه می باشد. انتخاب هوشمندانه این موارد و استفاده از یک ترکیب زیبا از تمامی آن ها، نکته مهمی است که باید به آن توجه داشته باشید.مدل پرده پذیرایی

انتخاب پرده پذیرایی باید به گونه ای باشد که با سایر المان های استفاده شده در این فضا مانند مبلمان، فرش و سایر وسایل هماهنگی داشته باشند. برای مثال آن چه که در تصویر مشاهده می نمایید، استفاده از رنگ آبی تیره برای پرده و ایجاد کنتراست در کنار رنگ خنثی به کار رفته در طراحی اتاق نشیمن می باشد.پرده پذیرایی

یکی از عواملی که در انتخاب جنس پرده باید به آن توجه داشته باشید، میزان نور طبیعی است که به فضای اتاق نشیمن وارد می شود. اگر تمایل دارید در طول روز از مقدار نور طبیعی به اندازه کافی استفاده نمایید، بهتر است از پارچه های سبک مانند حریر استفاده کنید. در مقابل استفاده از پارچه های مخمل تا حد زیادی از ورود نور به فضای اتاق نشیمن جلوگیری می کند.مدل پرده

انتخاب رنگ پرده از دیگر نکات مهم در زمان انتخاب پرده می باشد. استفاده از پرده هایی که از رنگ های تیره در طراحی آن ها استفاده شده است، می تواند در ایجاد فضایی چشم نواز به شما کمک کند. اگر تمایل به استفاده از پرده های تیره رنگ دارید بهتر است از نمونه هایی که به راحتی کنار می روند استفاده نمایید، در این صورت می توانید در طول روز از نور طبیعی خورشید استفاده نمایید.

پرده اتاق نشیمن می تواند علاوه بر زیبایی تاثیرات دیگری نیز داشته باشد. برای مثال انتخاب طول پرده می تواند در نشان دادن ارتفاع سقف به شما کمک کند. استفاده از پرده های بلند باعث بلندتر نشان دادن سقف می شود. هم چنین استفاده از پرده ای با رنگ مناسب می تواند به عنوان مکمل مبلمان نیز در نظر گرفته شود.مدل پرده هال و پذیرایی

استفاده از پرده های چند لایه نیز می تواند از دیگر راهکارها برای انتخاب پرده باشد. استفاده از پرده های دو یا سه لایه که از رنگ های مکمل در طراحی آن ها استفاده شده باشد، نمای بسیار چشم نوازی ایجاد می کند.%عکس - پرده پذیرایی؛ به چه نکاتی در هنگام خرید دقت کنیم!

انتخاب پرده باید به گونه ای باشد که با دیگر المان ها به خوبی تلفیق شود. به این منظور بایددر هنگام انتخاب رنگ و جنس آن به طراحی و رنگ دیوارها، فرش، وسایل روشنایی و عواملی از این دست توجه نمایید.

استراتژی به کار رفته در دیزاین اتاق نشمین از دیکر عوامل تاثیرگذار در انتخاب پرده می باشد. انتخاب مدل پرده به میزان زیادی به سبک طراحی به کار رفته در طراحی اتاق نشیمن بستگی دارد.%عکس - پرده پذیرایی؛ به چه نکاتی در هنگام خرید دقت کنیم!

از جمله ایده های دیگری که می توانید در انتخاب مدل پرده اتاق نشیمن مورد استفاده قرار دهید، استفاده از یک پرده به رنگ ساده با الگوهای مختلف می باشد. برای مثال همان گونه که در تصویر بالا مشاهده می نمایید، در طراحی کوسن ها از الگوهای راه راه استفاده است. در این طراحی الگوهای به کار رفته در طراحی پرده به عنوان الگوی دوم، نمای بسیار زیبایی ایجاد کرده و باعث حفظ تعادل در طراحی اتاق نشیمن شده است.%عکس - پرده پذیرایی؛ به چه نکاتی در هنگام خرید دقت کنیم!

رنگ ها از جمله عوامل تاثیرگذار در زیبایی دکوراسیون داخلی شناخته می شود. رنگ های خنثی نمونه ای از بهترین رنگ ها برای انتخاب پرده می باشد. استفاده از پرده ای که از رنگ های خنثی در آن استفاده شده است، می تواند نمایی زیبا و چشم نواز ایجاد کند. هم چنین استفاده از پرده ای با این ویژگی هیچ گاه قدیمی نمی شود. استفاده از سایر رنگ های خنثی مانند رنگ بژ در کنار رنگ خاکستری می تواند نمایی زیبا در طراحی اتاق نشیمن ایجاد نماید.مدل پرده والان

توجه داشته باشید که انتخاب یک پرده مناسب می تواند تغییر چشمگیری در فضای اتاق نشیمن ایجاد نماید. استفاده از پرده هایی که طول بلندی دارند، می توانند در طراحی فضایی کلاسیک به شما کمک کنند. در طراحی سبک کلاسیک استفاده از پرده هایی که از رنگ طلایی در آن ها استفاده شده است، می تواند گزینه ای مناسب برای استفاده باشد.

انتخاب پرده مناسب در طراحی سبک سنتی از اهمیت ویژه ای برخوردار می باشد. در طراحی سبک سنتی استفاده از یک طراحی چشمگیر برای انتخاب پرده نکته مهمی است که باید به آن توجه داشته باشید.

آن چه که در هنگام انتخاب پرده در اتاق نشیمنی با سبک مدرن باید به یاد داشته باشید، انتخاب پرده ای با طراحی ساده می باشد. نکته کلیدی در انتخاب پرده در سبک مدرن استفاده از نمونه ای است که باعث ایجاد هارمونی در فضای اتاق نشیمن شود. برای مثال استفاده از پرده های سفید رنگ ساده می تواند ایده مناسبی باشد.مدل پرده حریر

نکات پایانی

آن چه که در این مطلب از ساختمانچی به بیان آن پرداختیم، ارائه ایده هایی در زمینه انتخاب پرده مناسب اتاق نشیمن می باشد. به نظر شما کدام یک از نمونه های ارائه شده می تواند گزینه بهتری برای انتخاب در طراحی اتاق نشیمن باشد؟ در صورت تمایل می توانید نقطه نظرات خود در این زمینه را با ما به اشتراک بگذارید.