%عکس - ایده های انتخاب رنگ اتاق خواب

ایده های انتخاب رنگ اتاق خواب

انتخاب رنگ اتاق خواب یکی از مهم ترین نکاتی است که باید در هنگام طراحی آن در نظر داشته باشید. همان طور که می دانید تنوع رنگ ها بسیار بالا بوده و شما می توانید نمونه ای مناسب از آن ها برای استفاده در اتاق خواب انتخاب نمایید. شما می تواند از رنگ مورد علاقه خود به این منظور استفاده کنید. اما به یاد داشته باشید، رنگی که به این منظور انتخاب می نمایید، باید متناسب با فضای اتاق خواب باشد. از آن جا که از اتاق خواب برای استراحت استفاده می شود، رنگی که در آن به کار می رود نیز باید به گونه ای باشد که باعث ایجاد حس آرامش شود. آن چه که در این جا به بیان آن می پردازیم، ایده هایی در جهت انتخاب رنگ اتاق خواب می باشد.

رنگ سبز

رنگ سبز از جمله رنگ های پرطرفدار در طراحی اتاق خواب به شمار می آید. آن چه که در استفاده از رنگ سبز در طراحی اتاق خواب اهمیت دارد، انتخاب طیف مناسب این رنگ می باشد. برای مثال بهتر است برای رنگ آمیزی دیوار از طیف تیره تر این رنگ و برای انتخاب المان هایی مانند روتختی از طیف روشن رنگ سبز استفاده نمایید. برای جلوگیری از ایجاد یکنواختی، بهتر است از المان های تزئینی سفید رنگ در کنار این رنگ استفاده نمایید. این کار باعث ایجاد تعادل در فضای اتاق می شود.

%عکس - ایده های انتخاب رنگ اتاق خواب

رنگ طلایی و متالیک

استفاده از رنگ طلایی و رنگ های متالیک مانند نقره ای و رزگلد می تواند باعث ایجاد نمایی متفاوت و درخششی بی نظیر در اتاق خواب شود. این امکان وجود دارد که از این رنگ ها برای انتخاب المان های تزئینی، الگوهای کاغذ دیواری و پارچه هایی مانند روتختی و پرده استفاده کرد. هم چنین انتخاب آینه ای که در آن از قاب طلایی استفاده شده باشد نیز می تواند باعث زیبایی اتاق خواب شود. یکی از ایده هایی که می توانید در کنار رنگ طلایی اجرا کنید، استفاده از رنگ هایی مانند صورتی و قرمز در کنار این رنگ می باشد. رنگ قرمز و طلایی در کنار یکدیگر نمایی لوکس ایجاد می کنند.

%عکس - ایده های انتخاب رنگ اتاق خواب

طیف رنگ های تیره

استفاده از رنگ های تیره در طراحی اتاق خواب طرفداران خود را داشته و بسیاری از افرد به استفاده از آن ها علامند هستند. اگر شما نیز از جمله افرادی هستید که به استفاده از رنگ های تیره در طراحی اتاق خواب علاقه دارید، بهتر است برای انتخاب تمامی المان ها از این رنگ استفاده نکنید. برای مثال شما می توانید از رنگ آبی تیره در طراحی اتاق خواب استفاده کرده و در کنار آن از یک رنگ روشن مانند سفید نیز استفاده نمایید. این کار باعث ایجاد تعادل در فضای اتاق خواب می شود. استفاده از رنگ آبی تیره برای رنگ آمیزی دیوار و استفاده از المان های تزئینی یا روتختی سفید رنگ، نمای زیبایی در اتاق خواب ایجاد می کند.

%عکس - ایده های انتخاب رنگ اتاق خواب

استفاده از رنگ های تطابق پذیر

اگر تمایل به استفاده بیش از یک رنگ در طراحی اتاق خواب دارید، می توانید از رنگ هایی که با یکدیگر تطبیق پذیری خوبی دارند، استفاده نمایید. برای مثال ترکیب رنگ های خاکستری و صورتی از جمله پرطرفدارین ترکیب رنگ ها می باشند. رنگ خاکستری، رنگی خنثی می باشد و به همین خاطر ترکیب مناسبی با سایر رنگ ها ایجاد می کند. به منظور استفاده از ترکیب رنگ های مختلف در کنار یکدیگر باید به هارمونی که در فضای اتاق ایجاد می شود، توجه داشته باشید.

%عکس - ایده های انتخاب رنگ اتاق خواب

رنگ قرمز

رنگ قرمز از جمله رنگ هایی است که استفاده از آن در اتاق خواب باعث القای گرما به فضای اتاق می شود. اگر اندازه اتاق خواب کوچک است بهتر است از استفاده بیش از حد از این رنگ پرهیز کنید. چرا که انجام این کار باعث ایجاد هرج و مرج در فضای اتاق می شود. استفاده از رنگ سفید در کنار رنگ قرمز باعث ایجاد تعادل در فضای اتاق می شود. بنابراین به یاد داشته باشید که رنگ قرمز را به تنهایی در طراحی اتاق به کار نبرید. استفاده از رنگ های خنثی مانند سفید و خاکستری در کنار رنگ قرمز باعث ایجاد هارمونی در اتاق خواب می شود.

%عکس - ایده های انتخاب رنگ اتاق خواب

ترکیب رنگ ها

استفاده از ترکیب رنگ ها باعث ایجاد فضایی سرزنده در اتاق خواب می شود. در ترکیب رنگ های مختلف جسارت به خرج دهید و انواع مختلفی از رنگ ها را در کنار یکدیگر استفاده نمایید. برای مثال ترکیب رنگ های زرد، صورتی و سفید، نمای بسیار زیبایی ایجاد می کند. در کنار استفاده از رنگ های غالب استفاده از رنگ های خنثی را فراموش نکنید. چرا که این کار باعث ایجاد تعادل میان رنگ ها می شود.

%عکس - ایده های انتخاب رنگ اتاق خواب

رنگ صورتی

رنگ صورتی از جمله رنگ های پرطرفدار در میان دختران می باشد، از این رو گزینه ای مناسب برای استفاده در اتاق خواب دختران می باشد. استفاده از رنگ سفید در کنار این رنگ باعث ایجاد نمای متفاوتی در اتاق خواب شده و نتیجه خوبی در پی دارد. استفاده از یک لوستر کریستال در کنار استفاده از این رنگ جلوه ای زیبا به اتاق خواب می بخشد.

%عکس - ایده های انتخاب رنگ اتاق خواب

ترکیب رنگ های گرم و چوب

استفاده از چوب تنها به طراحی روستیک محدود نمی شود، بلکه می توان در انواع سبک های طراحی و در طراحی اتاق خواب نیز از آن استفاده کرد. این امکان وجود دارد که از شلف یا تخت خواب چوبی در طراحی اتاق خواب استفاده نمایید. تلفیق رنگ و چوب می تواند نمای بسیار زیبایی در اتاق خواب ایجاد نماید.

%عکس - ایده های انتخاب رنگ اتاق خواب

رنگ خاکستری

استفاده از رنگ خاکستری در تمامی قسمت های خانه نتیجه خوبی در پی دارد. اگر شما نیز از جمله افرادی هستید که به استفاده از این رنگ علاقه دارید، پیشنهاد می کنیم از آن در طراحی اتاق خواب استفاده نمایید. استفاده از المان های تزئینی نقره ای رنگ در کنار رنگ خاکستری نمای زیبا و لوکس ایجاد می کند. استفاده از یک کاغذ دیواری که در آن از رنگ متالیک استفاده شده باشد، ترکیب بسیار زیبایی در کنار رنگ خاکستری ایجاد کرده و به فضای اتاق عمق می بخشد.

%عکس - ایده های انتخاب رنگ اتاق خواب

نکات پایانی

انتخاب رنگ در طراحی اتاق خواب از اهمیت ویژه ای برخوردار بوده و تاثیر عمده ای در زیبایی طراحی اتاق خواب دارد. بنابراین در انتخاب رنگ مناسب هوشمندانه عمل کنید.

%عکس - ایده های انتخاب رنگ اتاق خواب