قیمت مصالح
انواع درب داخلی مدرن

انواع درب داخلی مدرن

امروزه تنوع درب هایی که از آن ها در طراحی دکوراسیون داخلی استفاده می شود، بسیار گسترش یافته است. در ساخت این گونه درب ها از متریال مختلف استفاده می شود. در گذشته استفاده از درب های چوبی گستردگی فراوانی داشت ولی امروزه انواع جدیدتری از درب ها وجود دارند که از زیبایی برخوردار هستند. امروزه بسیاری از طراحان داخلی به دنبال استفاده از درب هایی هستند که فضای اتاق ها را به صورت فیزیکی از یکدیگر جدا می کند اما با این حال امکان برقراری ارتباط دیداری وجود دارد. برخی دیگر به دنبال استفاده از درب هایی هستند که مکانیزم استفاده از آن ها به گونه ای باشد که فضای زیادی را اشغال نکند. برای مثال استفاده از درب های کشویی نمونه ای از این درب ها می باشد. در ادامه به معرفی برخی از انواع درب که در طراحی مدرن مورد استفاده قرار می گیرد می پردازیم.

درب های مخفی

طراحی این گونه درب ها به نوعی هم راستا و شبیه به طراحی دیواری که درب بر روی آن قرار دارد، می باشد. زمانی که این درب ها بسته هستند، نمایی دکوراتیو دارند.

انواع درب داخلی مدرن

آن چه که در این تصویر مشاهده می کنید، طراحی نمونه ای از درب های مخفی به شکل کتابخانه می باشد. در طراحی این گونه درب ها هیچ گونه فضایی اشغال نمی شود. در صورتی که تمایل به استفاده از این مدل درب در طراحی داخلی خانه دارید، مشورت با یک متخصص و استفاده از یک نقشه دقیق را فراموش نکنید.

انواع درب داخلی مدرن

درب های کشویی

به طور قطع نمونه های فراوانی از درب های کشویی که می توان مورد استفاده قرار داد، وجود دارد. از پنل های چوبی سنگین گرفته تا نمونه های شیشه ای و قاب های فلزی در ساخت درب های کشویی کاربرد دارند. مکانیزم این کونه درب ها به گونه ای است که با در داخل حفره دیوار یا بر روی آن باز و بسته می شوند.

انواع درب داخلی مدرن

از آن جایی که استفاده از چوب در انواع سبک های طراحی قابل استفاده بوده و باعث القای گرما به فضای خانه می شود، می توان گفت استفاده از درب های کشویی چوبی بهترین گزینه ای است که در مقابل شما قرار دارد. با این حال شما می توانید بر اساس سلیقه شخصی خود نسبت به انتخاب مناسب انواع این گونه درب ها اقدام نمایید.

انواع درب داخلی مدرن

استفاده از درب های کشویی که در ساخت آن ها از فایبرگلاس و متریالی مشابه به این استفاده شده است، در طراحی های مدرن و امروزی کاربرد بیش تری دارند. هم چنین تنوع رنگی این درب ها نیز بسیار زیاد می باشد. استفاده از درب های کشویی سیاه رنگ، گزینه ای مناسب برای استفاده در طراحی دفتر کار خانگی می باشد. هم چنین استفاده از این درب ها نمونه ای از انتخاب های حرفه ای می باشد.

انواع درب داخلی مدرن

درب های شیشه ای

استفاده از درب های شیشه ای از محبوبیت زیادی در بین افراد مختلف برخوردار است. دلایل زیادی برای استفاده از این گونه درب ها در طراحی مدرن وجود دارد. یکی از دلایلی که می توان به آن اشاره کرد، این است که این درب ها هیچ گاه قدیمی نمی شوند. هم چنین از ایجاد هرج  مرج در فضای اتاق جلوگیری به عمل می آورند. امروزه انواع شیشه های طرح دار نیز وجود دارند که استفاده از آن ها ظاهر منحصر بفردی به فضای مورد نظر می بخشد. نمونه ای از درب های شیشه ای که بیش ترین استفاد ه را دارد، درب های شیشه ای کشویی می باشند.

انواع درب داخلی مدرن

درب های چوبی

می توان گفت درب های چوبی نمونه ای از درب های کلاسیک به شمار می آیند. تنوع درب های چوبی که می توان از آن ها در طراحی مدرن نیز استفاده کرد، بسیار فراوان می باشد. آن چه که در این تصویر مشاهده می کنید، نمونه ای از درب های چوبی است که بر روی آن از طرح های هندسی استفاده شده است. استفاده از مکانیزم کشویی این گونه درب ها باعث می شود، در هنگام بسته بودن این درب ها به عنوان نمونه ای از المان های تزئینی در نظر گرفته شود.

انواع درب داخلی مدرن

درب های آینه ای

اگر در نظر دارید اتاق های کوچکی را از فضای اتاق بزرگ تر جدا کنید، استفاده از درب های آینه ای بهترین گزینه هایی است که در مقابل شما قرار دارد. استفاده از این درب ها باعث می شود فضای اتاق کوچک به نظر نیاید. استفاده از این گونه درب ها در طراحی خانه هایی که از ان ها از رنگ رزگلد استفاده شده است، نمای بسیار زیبایی ایجاد می کند. استفاده از درب های آینه ای گزینه ای مناسب برای استفاده در آپارتمان های کوچک می باشد. از آن جایی که آینه ها نور را بازتاب می کنند، استفاده از آن ها باعث بزرگ تر نشان دادن فضای اتاق و هم چنین روشن تر نشان دادن اتاق می شود.

انواع درب داخلی مدرن

درب های محوری

درب های محوری نمونه ای دیگر از درب هایی هستند که امروزه از آن ها در طراحی مدرن استفاده می شود. همان طور که در تصویر مشاهده می کنید، این درب ها حول یک محور می چرخند. این گونه درب ها نیز در انواع مختلف چوبی، شیشه ای و فایبرگلاس وجود دارند. استفاده از این درب ها در فضایی مانند استودیوهای هنری و دفترکارهای خانگی انتخاب مناسبی می باشد.

انواع درب داخلی مدرن

درب های لولایی

شاید بتوان گفت یکی از قدیمی ترین انواع درب ها، درب های لولایی می باشد. این گونه درب ها در اکثر فروشگاه ها قابل دسترسی می باشند. امروزه تنوع این گونه درب ها گستردگی فراوانی پیدا کرده است. از گذشته تا به امروز همچنان طراحان داخلی بسیاری به استفاده از این گونه درب ها علاقمند هستند. این گونه درب ها نیز انواع مختلفی داشته و می توان  از آن ها در طراحی مدرن نیز استفاده کرد.

انواع درب داخلی مدرن

درب های آکاردئونی

شاید در ابتدا تصور کنید که استفاده از این گونه درب ها تنها برای کمدها مناسب می باشد. اما شما می توانید از این گونه درب ها در طراحی فضاهایی با وسعت کم استفاده نمایید.

انواع درب داخلی مدرن

نکات پایانی

انتخاب درب زیبا و مناسب یکی از عوامل تاثیرگذار در طراحی داخلی محسوب می شود. آن چه که در این جا به معرفی آن پرداختیم، نمونه ای از درب هایی است که می توان در طراحی مدرن از آن ها استفاده کرد، می باشد. مشورت با یک متخصص و بازدید از فروشگاه های مربوطه می تواند کمک شایانی در زمینه انتخاب درب مناسب فراهم کند.

0/5 ( 0 نظر )