بنر آچاریست تبلیغات
 
بنر کی پلاس بنر آبین
%عکس - کاغذ دیواری آشپزخانه

کاغذ دیواری آشپزخانه

kianborna

khedmatazma

کاغذ دیواری از گذشته تا به امروز در آشپزخانه مورد استفاده قرار گرفته است. کاغذ دیواری ها نسبت به گذشته تنوع بیش تری پیدا کرده و در انواع شکل و طرح وجود دارند. هم چنین برای ساخت آن ها نیز از متریال های مختلف استفاده می شود. استفاده از کاغذ دیواری ها در طراحی سبک های مختلف آشپزخانه از کلاسیک گرفته تا مدرن کاربرد دارد. تنها لازم است با توجه به سبک طراحی آشپزخانه طرح مناسبی از آن را انتخاب نمایید. استفاده از آن ها در طراحی آشپزخانه باعث ایجاد تغییرات چشم گیری می شود. در ادامه به بیان نکاتی در مورد چگونگی انتخاب طرح مناسب و محل مناسب برای نصب کاغذ دیواری در آشپزخانه می پردازیم.

استفاده از کاغذ دیواری طرح سنگ مرمر

سنگ مرمر یکی از بهترین سنگ هایی است که می توان در آشپزخانه ها مورد استفاده قرار داد. با وجود اینکه این سنگ از زیبایی برخوردار است اما قیمت بالایی نیز دارد. به همین دلیل امکان تهیه آن برای همه افراد وجود ندارد. شما می توانید با انتخاب کاغذ دیواری طرح سنگ مرمر، این زیبایی را به آشپزخانه بیاورید. استفاده از این کاغذ دیواری باعث القای بافت به فضای آشپزخانه شما نیز خواهد شد.%عکس - کاغذ دیواری آشپزخانه

استفاده از کاغذ دیواری در قسمت صبحانه خوری

اگر طراحی آشپزخانه شما مانند آن چه که در تصویر مشاهده می کنید از قسمت جدایی برای غذاخوری برخوردار است، می توانید از یک کاغذ دیواری با طرحی غالب برای دیوار پشتی آن استفاده نمایید. استفاده از کاغذ دیواری که در آن از الگویی زیبا استفاده شده است، نمای زیبایی در آشپزخانه ایجاد کرده و باعث ایجاد سرزندگی در آشپزخانه می شود.

%عکس - کاغذ دیواری آشپزخانه

استفاده از کاغذ دیواری با طرح گل

استفاده از کاغذ دیواری با طرح گل به رنگ سیاه و سفید باعث ایجاد نمای زیبایی در آشپزخانه می شود. اگر به استفاده از این دو رنگ علاقه ندارید، می توانید از کاغذ دیواری های گل دار به رنگ خنثی استفاده نمایید. توجه داشته باشید که این طرح کاغذ دیواری بیش تر برای طراحی آشپزخانه های سنتی کاربرد دارد.

%عکس - کاغذ دیواری آشپزخانه

استفاده از کاغذ دیواری با الگوی سیاه و سفید

استفاده از کاغذ دیواری هایی که در آن از الگوهای سیاه و سفید استفاده شده است، نمونه ای از کاغذ دیواری هایی است که می توانید در طراحی آشپزخانه استفاده نمایید. در کنار استفاده از چنین کاغذ دیواری می تواند از سایر رنگ ها نیز استفاده کنید. استفاده از این مدل کاغذ دیواری در طراحی مدرن و طراحی به سبک صنعتی کاربرد دارد.%عکس - کاغذ دیواری آشپزخانه

استفاده از کاغذ دیواری برای دیوار بین کابینتی

هیچ چیز به اندازه استفاده از رنگ ها نمی تواند باعث ایجاد تغییر در فضای مورد نظر شود. یکی از ایده هایی که می توانید با استفاده از کاغذ دیوای در طراحی آشپزخانه پیاده سازی کنید، استفاده از یک کاغذ دیواری با رنگی غالب برای دیوار بین کابینتی می باشد. برای انتخاب چنین کاغذ دیواری بهتر است از رنگ های غالب استفاده نمایید. استفاده از این روش باعث ایجاد نمای متفاوتی در آشپزخانه می شود.

%عکس - کاغذ دیواری آشپزخانه

استفاده از کاغذ دیواری با طرح هندسی

کاغذ دیواری هایی با طرح های هندسی یکی از پرکاربرد ترین انواع کاغذ دیواری در طراحی آشپزخانه ها محسوب می شوند. استفاده از چنین کاغذ دیواری هایی باعث ایجاد انسجام و زیبایی در فضای آشپزخانه می شود. استفاده از کاغذ دیواری هایی با طرح هندسی که در آن از رنگ های سیاه و سفید استفاده شده است، برای طراحی آشپزخانه به سبک مینیمال مناسب می باشد. شما می توانید از این مدل کاغذ دیواری در طراحی مدرن نیز استفاده کنید. به یاد داشته باشید که در انتخاب رنگ آن ها نیز هیچ محدودیتی برای شما وجود ندارد و این کار باید بر اساس طراحی صورت گرفته در آشپزخانه و سایر المان ها انجام شود.

%عکس - کاغذ دیواری آشپزخانه

استفاده از کاغذ دیواری با طرح میوه

استفاده از کاغذ دیوای که در طراحی آن از اشکال میوه ها استفاده شده است انتخاب مناسبی برای آشپزخانه ها محسوب می شود. تنها به یاد داشته باشید که از سطح وسیعی برای استفاده از این نوع کاغذ دیواری استفاده نکنید. این امکان برای شما وجود دارد که مانند آن چه که در این تصویر مشاهده می نمایید از یک قسمت کوچک مانند دیواری که پنجره بر روی آن قرار گرفته است برای انجام این کار استفاده نمایید. طرح لیمو یکی از پر طرفدار ترین انواع طرح ها برای استفاده در آشپزخانه می باشد.%عکس - کاغذ دیواری آشپزخانه

استفاده از کاغذ دیواری با طرح استوایی

طرح استوایی از جمله طرح های شاد و سرزنده به شمار می آید. به همین خاطر استفاده از انواع کاغذ دیواری با طرح استوایی باعث ایجاد فضایی سرزنده در آشپزخانه می شود. برای انجام این کار بهتر است دیوار اصلی را انتخاب نمایید. به کارگیری رنگ های خنثی در کنار این کاغذ دیواری برای طراحی آشپزخانه به سبک مدرن کاربرد دارد.%عکس - کاغذ دیواری آشپزخانه

استفاده از کاغذ دیواری با طرح آبی رنگ

استفاده از کاغذ دیواری که در آن از الگوهای آبی رنگ استفاده شده است، نمای زیبایی در آشپزخانه ایجاد می کند. اگر از یک کاغذ دیواری با طرح غالب استفاده کردید بهتر است در کنار آن از رنگ های خنثی استفاده نمایید.

%عکس - کاغذ دیواری آشپزخانه

نکات پایانی

استفاده از کاغذ دیواری امروزه طرفداران زیادی پیدا کرده است. تنوع آن ها نیز به اندازه ای است که می تواند پاسخگوی سلیقه های مختلف باشد. هم چنین با توجه به متریال مختلفی که در ساخت آن ها استفاده شده است، در انواع قیمت نیز وجود دارند. استفاده از یک کاغذ دیواری مناسب در آشپزخانه می تواند باعث ایجاد تغییر چشمگیری در آشپزخانه شود. هم چنین به یاد داشته باشید که در هنگام خرید انواعی از آن که مناسب فضای آشپزخانه می باشد را انتخاب نمایید. چرا که کاغذ دیواری هایی که در آشپزخانه مورد استفاده قرار می گیرند در برابر رطوبت و بخار آب مقاوم بوده و می توان تا مدت ها از آن ها بدون ایجاد هرگونه آسیب دیدگی استفاده کرد. همان طور که قبلا نیز اشاره شد، انتخاب کاغذ دیواری باید با توجه به سبک به کار رفته در طراحی آشپزخانه صورت پذیرد. مشورت با یک متخصص و اجرای ایده های ذکر شده می تواند به شما در انتخاب یک کاغذ دیواری مناسب و استفاده صحیح از آن کمک کند.