بنر آچاریست تبلیغات
 
بنر کی پلاس بنر آبین
%عکس - انتخاب پرده مناسب اتاق خواب

انتخاب پرده مناسب اتاق خواب

kianborna

khedmatazma

استفاده از پرده ها یکی از مهم ترین نکاتی است که در طراحی اتاق خواب باید به آن توجه داشته باشید. استفاده از پرده ها هم از جهت حفظ حریم شخصی و جلوگیری از ورود نور به داخل اتاق و هم برای ایجاد نمایی زیبا و انسجام بخشی به فضای اتاق خواب از اهمیت ویژه ای برخوردار است. انتخاب مدل پرده مناسب یکی از مواردی است که نه تنها در طراحی اتاق خواب بلکه در طراحی سایر قسمت ها نیز از اهمیت ویژه ای برخوردار است. در این جا به بیان نکاتی  مورد چگونگی انتخاب پرده مناسب اتاق خواب می پردازیم. با ما همراه باشید.

استفاده از پرده های ساده و به رنگ خنثی

استفاده از پرده هایی به رنگ خنثی، تمام آن چیزی است که اتاق خواب شما به آن نیاز دارد. استفاده از چنین پرده هایی با تمامی سبک های طراحی تطابق داشته و باعث ایجاد فضایی دنج در اتاق خواب می شود. اگر در نظر دارید از پرده های ساده و به رنگ خنثی در طراحی اتاق خواب استفاده نمایید، بهتر است از پرده های بلند استفاده کنید. استفاده از انواع بلند این گونه پرده ها نه تنها به چشم زیبا می آید، بلکه باعث ایجاد نمای زیبایی نیز می شوند.

%عکس - انتخاب پرده مناسب اتاق خواب

استفاده از پرده های طرح دار

شاید برخی از افراد در استفاده از پرده های طرح دار دچار تردید باشند. اگر شما نیز از این دسته افراد هستید، بهتر است در استفاده از پرده های طرح دار جسارت به خرج دهید. استفاده از این گونه پرده ها تطبیق پذیر ترین المانی است که می توان در طراحی دکوراسیون داخلی اتاق خواب از آن استفاده کرد. استفاده از پرده های طرح دار باعث ایجاد سرزندگی در فضای اتاق خواب می شود. ایده کاربردی در این زمینه انتخاب طرح هایی است که با سایر المان های موجود در اتاق و سبک به کار رفته در طراحی هماهنگی داشته باشد. به همین منظور، انتخاب صحیح رنگ و تطابق آن با سایر رنگ های به کار رفته در طراحی اتاق خواب نیز حائز اهمیت می باشد. توجه به این امر باعث ایجاد انسجام در فضای اتاق خواب نیز خواهد شد.

%عکس - انتخاب پرده مناسب اتاق خواب

ایجاد کنتراست

اگر در طراحی اتاق خواب از کاغذ دیواری الگودار استفاده کرده اید، می توانید برای انتخاب پرده از انواع طرح دار آن ها که فاصله نزدیکی با الگوی کاغذ دیواری دارد، استفاده نمایید. استفاده از این دو الگو در کنار یکدیگر باعث ایجاد فضایی مدرن و شیک می شود. به این منظور باید در نظر داشته باشید که از رنگ های برابر در این دو استفاده شود. در این صورت هارمونی موجود در فضا نیز حفظ خواهد شد. برای انتخاب الگوی پرده نمونه ای از آن که شباهت زیادی با الگوی کاغذ دیواری دارد، انتخاب نمایید. وجود اختلاف های جزئی در این دو طرح نیز حائز اهمیت می باشد.

%عکس - انتخاب پرده مناسب اتاق خواب

استفاده از پرده های آنتیک

آیا شما از آن دسته افرادی هستید که به استفاده از پرده های آنتیک علاقه دارید؟ اگر این طور است زمان آن رسیده است که از این پرده ها برای طراحی اتاق خواب خود استفاده نمایید. برای انتخاب این گونه پرده ها می توانید از انواع طرح و رنگ در کنار یکدیگر استفاه نمایید. در این صورت حس آنتیک بودن آن نیز حفظ خواهد شد.

%عکس - انتخاب پرده مناسب اتاق خواب

استفاده از پرده های هماهنگ با اتاق خواب

اگر تمایل به استفاده از پرده های طرح دار و انواع چند رنگ آن ندارید، بهترین راهکار استفاده از پرده های تک رنگی است که از آن رنگ در طراحی اتاق خواب نیز استفاده شده است. استفاده از این پرده ها برای اتاق خواب های کوچک مناسب بوده و باعث بزرگ تر نشان دادن فضای آن ها می شود.

استفاده از پرده های چند لایه

استفاده از پرده های چند لایه نه تنها باعث می شود گرمای اتاق بیش تر شود، بلکه باعث عمق بخشی به فضای اتاق نیز خواهد شد. انجام این کار باعث می شود میزان نور ورودی به داخل اتاق نیز بیش تر کنترل شود. برای انجام این کار می توانید از پرده هایی با رنگ های مشابه و یا دو رنگ پرده که با یکدیگر کنتراست دارند، استفاده کنید.

%عکس - انتخاب پرده مناسب اتاق خواب

استفاده از قلاب پرده

به یاد داشته باشید که از هر مدل پرده ای استفاده می کنید، از قلاب پرده نیز استفاده نمایید. استفاده از قلاب پرده به نوعی وسیله تزئینی محسوب می شود. این قلاب ها انواع مختلفی دارند و شما می توانید با توجه به سلیقه شخصی نمونه ای از آن را انتخاب نمایید. برای مثال نمونه کریستالی آن باعث ایجاد نمایی زیبایی می شود.

%عکس - انتخاب پرده مناسب اتاق خواب

استفاده از پرده های گل دار

استفاده از پرده های گل دار باعث ایجاد فضایی تابستانی در خانه می شود. استفاده از پرده های گل دار این روزها طرفداران زیادی پیدا کرده است. برای استفاده از این پرده ها می توانید از نمونه ای که حاشیه گل دار  دارد، استفاده نمایید.

%عکس - انتخاب پرده مناسب اتاق خواب

توجه به بافت پرده

توجه به بافت پرده از جمله عوامل دیگری است که باید در هنگام انتخاب پرده به آن توجه نمایید. پارچه هایی که از آن ها برای دوخت پرده استفاده می شود انواع مختلفی داشته و شما باید با توجه به سبک طراحی اتاق خواب و میزان نوری که در نظر دارید وارد اتاق شود، انواع مناسبی از آن را انتخاب نمایید.

%عکس - انتخاب پرده مناسب اتاق خواب

انتخاب رنگ پرده اتاق خواب

انتخاب رنگ پرده اتاق خواب نیز باید با توجه به سایر المان های به کار رفته در اتاق خواب انتخاب شود. برای انتخاب رنگ پرده، بهتر است از رنگ های روشن استفاده نمایید. زیرا استفاده از پرده های تیره باعث ایجاد گرفتگی در اتاق خواب می شود.

%عکس - انتخاب پرده مناسب اتاق خواب

نکات پایانی

اتاق خواب از جمله قسمت های خانه است که طراحی آن کاملا شخصی بوده و می توانید از هر آن چه که به آن علاقه دارید در طراحی آن استفاده نمایید. انتخاب پرده مناسب یکی از مهم ترین المان ها در طراحی داخلی می باشد. بدون استفاده از پرده طراحی ناقص مانده و زیبایی دکوراسیون به چشم نمی آید. در جهت دستابی به ایده های بیش تر در این زمینه می توانید به منابع آنلاین و مجلات دکوراسیون داخلی نیز رجوع کنید. استفاده از نکات ذکر شده به شما در انتخاب پرده مناسب کمک خواهد کرد.