بنر آبینتبلیغات
 
بنر کی پلاس تبلیغات
%عکس - راهنمای انتخاب وسایل مناسب خانه کوچک

راهنمای انتخاب وسایل مناسب خانه کوچک

khedmatazma

kianborna

arian

انتخاب وسایل مناسب مختلف مانند انواع مبلمان و وسایلی از این دست برای آن دسته از افرادی که در خانه های کوچک زندگی می کنند همیشه امری چالش برانگیز بوده است. چرا که این افراد همیشه به دنبال انتخاب وسایلی هستند که علاوه بر کاربردی بودن، باعث ایجاد بهینه سازی در فضای اتاق نیز می شوند. همان طور که می دانید ایجاد هر گونه هرج  و مرج در فضای خانه های کوچک اشتباه بزرگی محسوب می شود. بنابراین یکی از راهکارهایی که از ایجاد چنین فضایی جلوگیری می کند، انتخاب صحیح و هوشمندانه انواع وسایلی است که قصد دارید از آن ها در طراحی این گونه خانه ها استفاده نمایید. در ادامه به بیان ایده هایی در زمینه چگونگی انتخاب وسایل مناسب می پردازیم. در ادامه با ما همراه باشید.

استفاده از فضای زیر پله

اگر خانه شما از راه پله برخوردار است، استفاده از فضای زیر راه پله یکی از ایده های کاربردی در خانه های کوچک می باشد. این امکان برای شما وجود دارد که با ساخت کشوهایی در زیر راه پله از آن ها برای نگهداری از انواع وسایل استفاده نمایید. این کار از ایجاد هرگونه هرج و مرج در فضای خانه نیز جلوگیری به عمل می آورد.

%عکس - راهنمای انتخاب وسایل مناسب خانه کوچک

چگونگی انتخاب هوشمندانه

زمانی که صحبت از انتخاب وسایل مناسب خانه های کوچک به میان می آید، همه به دنبال انتخاب وسایلی هستند که کم ترین فضا را اشغال کرده و در مقابل کاربردی نیز باشد. شاید همه ما به استفاده از یک میز ناهار غذاخوری بزرگ و لوکس علاقمند باشیم. اماباید به یاد داشته باشید که استفاده از چنین میزی در خانه ای کوچک نه تنها زیبایی چندانی ندارد، بلکه باعث ایجاد فضایی پر هرج و مرج نیز خواهد شد. در جهت انتخاب وسایل مناسب خانه کوچک بهتر است  به دنبال خرید وسایلی که استفاده چند منظوره دارند، باشید. برای مثال برای انتخاب میز غذا خوری مناسب فضای کوچک بهتر است به دنبال انواع میزی که قابلیت تاشو دارد و از چند صندلی کوچک در اطراف آن استفاده نمایید.

%عکس - راهنمای انتخاب وسایل مناسب خانه کوچک

استفاده از تخته دیواری برای اتو کردن لباس

یکی از ایده هایی که شاید به ذهن کم تر کسی خطور کند، ساخت یک تخته دیواری با قابلیت جمع شدن می باشد که می توانید در موارد نیاز از آن ها استفاده نمایید. آن چه که در تصویر مشاهده می نمایید، نمونه ای  از این تخته ها می باشد. استفاده از چنین میزی برای فضای اتاق کوچک بسیار کاربردی و مفید می باشد.

%عکس - راهنمای انتخاب وسایل مناسب خانه کوچک

استفاده از شاسی بر روی دسته کاناپه

گاهی فضای اتاق به گونه ای است که استفاده از یک میز در آن فضای زیادی را اشغال می کند. همان طور که در تصویر مشاهده می نمایید. استفاده از یک تخته شاسی بر روی دسته کاناپه که می توان از آن برای قرار دادن بشقاب یا لیوان استفاده کرد، ایده ای کاربردی و مناسب می باشد.

%عکس - راهنمای انتخاب وسایل مناسب خانه کوچک

استفاده از میزهای تاشو

بدون شک استفاده از میزهای تاشو برای آپارتمان های کوچک انتخاب بسیار هوشمندانه ای می باشد. شما می توانید از این میزها در هنگام نیاز استفاده کرده و زمانی که دیگر نیازی به آن ندارید، آن را بسته و در گوشه ای قرار دهید.

%عکس - راهنمای انتخاب وسایل مناسب خانه کوچک

استفاده از میز  قهوه خوری چند منظوره

استفاده از یک میز قهوه خوری مناسب باعث ایجاد نمای زیبایی در خانه می شود. انتخاب نمونه ای از این میزها که بتوان از آن در طراحی خانه های کوچک استفاده کرد،  امری چالش برانگیز می باشد. اما امروزه نمونه ای از این میزها به بازار عرضه شده است که قابلیت جمع شدن دارند و شما می توانید در صورت عدم نیاز آن را جمع کرده و در فضایی مناسب قرار دهید. همان طور که در تصویر مشاهده می نمایید، در طراحی این گونه میز فضایی برای قرار دادن کتاب و هر نوع وسیله دیگر نیز وجود دارد.

%عکس - راهنمای انتخاب وسایل مناسب خانه کوچک

استفاده از قفسه بندی

استفاده از یک قفسه بندی مناسب یکی از راهکارهای مناسب در طراحی خانه های کوچک محسوب می شود. به این منظور می توانید از شلف های دیواری استفاده نمایید. از این شلف ها می توان برای قرار دادن کتاب و وسایل تزئینی استفاده کرد. ساخت کمدهای مناسب نیز از دیگر ایده هایی است که باید در طراحی خانه های کوچک در نظر داشته باشید.

%عکس - راهنمای انتخاب وسایل مناسب خانه کوچک

ساخت کمد مناسب در قسمت راهرو

ساخت یک کمد مناسب در قسمت راهرو که بتوان از آن برای قرار دادن کفش و لباس استفاده کرد از ایده های کاربردی در طراحی خانه کوچک محسوب می شود.

%عکس - راهنمای انتخاب وسایل مناسب خانه کوچک

استفاده از تخت مناسب

در این جا منظور از استفاده تخت مناسب، استفاده از انواعی از تخت ها که در زیر آن فضای نگهدارنده تعبیه شده است، می باشد. اگر فضای اتاق خواب شما به گونه ای است که از فضای لازم برای استفاده از کمد مناسب برخوردار نیست، استفاده از این تخت ها نمونه ای از انتخاب های هوشمندانه در نظر گرفته می شود. شما می توانید از این فضا برای نگهداری از بالشت، پتو و کفش های اضافه استفاده نمایید.

%عکس - راهنمای انتخاب وسایل مناسب خانه کوچک

نکات پایانی

زمانی که از یک طراح داخلی برای طراحی خانه خود کمک می خواهید اولین سوالی که از شما می شود، میزان بودجه و اندازه فضای مورد نظر می باشد. توجه به این موارد از ضروری ترین نکاتی است که باید در هنگام طراحی خانه به آن توجه داشته باشد. امروزه طراحان داخلی ایده های خوب و خلاقانه ای در زمینه استفاده از وسایلی که برای فضای خانه های کوچک مناسب باشد، ارائه می دهند. بدون شک استفاده از ایده های ذکر شده ممکن است برای تمامی فضاهای کوچک مناسب نباید و به همین خاطر توجه به طراحی و نوع ساخت خانه نیز از اهمیت ویژه ای برخوردار است. به یاد داشته باشید که نکته اساسی در طراحی خانه کوچک عدم استفاده از وسایل زیاد و جلوگیری از ایجاد هرگونه هرج و مرج می باشد. استفاده از ایده های خلاقانه فردی نیز می تواند راهگشای شما در این زمینه می باشد. اگر در زمینه طراحی مناسب خانه کوچک دچار تردید هستید، مشورت با یک متخصص می تواند کمک شایانی به شما کند. استفاده از منابع آنلاین و مجلات دکوراسیون داخلی نیز ایده های مناسبی در این زمینه در اختیار شما قرار خواهند داد.