%عکس - انتخاب رنگ کفپوش چوبی

انتخاب رنگ کفپوش چوبی

kianborna

امروزه انواع کفپوش های چوبی در رنگ های مختلف موجود می باشند. به همین خاطر اجرای تمامی ایده های طراحی دکوراسیون که در ذهن دارید، امکان پذیر می باشد. یکی از نکات جذابی که در زمینه طراحی دکوراسیون داخلی وجود دارد، زمینه لازم برای استفاده از خلاقیت می باشد. در کنار به کارگیری خلاقیت خود، استفاده از قانون هایی که در طراحی دکوراسیون وجود دارد، به شما در اجرای یک طراحی بی نقص کمک خواهد کرد. این امکان برای شما وجود دارد که در انتخاب رنگ آزادانه عمل کنید. اما به یاد داشته باشید که ممکن است بعد از اجرا متوجه شوید که انتخاب شما درست نبوده و در این زمینه با مشکلاتی رو به رو شوید. به همین خاطر استفاده از تکنیک های موجود می تواند به شما در انجام این کار کمک کند. امروزه با توجه به گستردگی کفپوش ها امکان استفاده از کفپوش های رنگ روشن و تیره وجود دارد. تنوع رنگ این کفپوش ها بسیار بالا بوده و از سفید تا زرد و در رنگ های تیره وجود دارند. استفاده از کفپوش های رنگ روشن و تیره هرکدام معایب و مزایایی دارد. در این جا به طور خلاصه به بیان جزئیاتی که در مورد انتخاب رنگ مناسب کفپوش چوبی می توانید مورد استفاده قرار دهید، می پردازیم.

%عکس - انتخاب رنگ کفپوش چوبی

تمیز کردن کدام یک آسان تر می باشد؟

گرد و خاک بر روی کفپوش های روشن کم تر از کفپوش های تیره نمایان می شود. از این جهت استفاده و تمیز کزدن آن ها راحت تر می باشد. اگر به استفاده از کفپوش های تیره علاقه دارید، بهتر است از انواع طیف رنگی نه چندان تیره آن ها ستفاده نمایید.

%عکس - انتخاب رنگ کفپوش چوبی

استفاده از رنگ های مکمل یا متضاد

اگر رنگ مبلمانی که در اتاق نشیمن وجود دارد، رنگی تیره است باید از استفاده کفپوش های رنگ تیره پرهیز نمایید. زیرا در این صورت هیچ کدام از المان ها آن طور که باید خود را نشان نداده و هیچ نقطه کانونی که باعث جلب توجه افراد شود وجود نخواهد داشت. استفاده از کفپوش های تیره در کنار مبلمان هایی به رنگ روشن و یا بالعکس، نمای بسیار زیبایی ایجاد می کند. استفاده از رنگ هایی که نه چندان تیره و نه چندان روشن باشد نیز ایده ای مناسب می باشد. بسیاری از طراحان دکوراسیون داخلی بر این باورند که انتخاب کفپوش باید با ظاهر کلی اتاق هماهنگی داشته باشد.

%عکس - انتخاب رنگ کفپوش چوبی

انواع سبک

در زمان انتخاب کفپوش های چوبی، علاوه بر انتخاب رنگ باید به موارد دیگر نیز توجه داشته باشید. زمانی که صحبت از سبک به میان می آید توجه به متریال به کار رفته در کفپوش و بافت های مختلف اهمیت ویژه ای پیدا می کند. برای مثال استفاده از کفپوش هایی که ظاهری شبیه به مرمر دارند و یا انواع های گلاس آن ها برای خانه هایی به سبک روستیک بسیار مناسب می باشد. در طراحی خانه های مدرن بیش تر از کفپوش های رنگ روشن استفاده می شود. در صورتی که در سبک سنتی استفاده از کفپوش های رنگ تیره طرفداران بیش تری دارد. از این رو به شما پیشنهاد می دهیم که در ابتدا به نیاز خود و آن چه که در ذهن دارید، فکر کرده و سپس به انتخاب کفپوش مناسب بپردازد.

%عکس - انتخاب رنگ کفپوش چوبی

آسیب دیدگی کفپوش

آسیب دیدگی انواع کفپوش غیر قابل جلوگیری بوده و حتی با وجود مراقبت های فراوان ممکن است کفپوش آسیب ببیند. اما حال سوال اینجاست که چه کفپوشی میزان این آسیب دیدی را کم تر نشان می دهد. به طور کلی می توان گفت کفپوش های تیره خراشیدگی را بیش تر نشان می دهند. چرا که خراش رنگ روشن تری دارد و همین امر باعث می شود که بر روی کفپوش تیره به خوبی نمایان شود. به همین  خاطر اگر میزان رفت و آمد در خانه زیاد است بهتر است از کفپوش هایی با رنگ روشن در خانه استفاده نمایید.

%عکس - انتخاب رنگ کفپوش چوبی

توجه به جزئیات

توجه به جزئیات به سادگی انتخاب رنگ روشن یا تیره برای کفپوش نیست. کفپوش های تیره و روشن نیز طیف های رنگی مختلفی دارند و شما می توانید با توجه به سبک طراحی و رنگ المان های دیگر نسبت به انتخاب رنگ آن ها اقدام نمایید. کفپوش ها در انوع رنگ ها وجود دارند و همین امر انتخاب آن ها را آسان کرده است.

%عکس - انتخاب رنگ کفپوش چوبی

توجه به جنبه های معماری

به یاد داشته باشید که رنگ تمامی وسایل موجود در خانه نباید با رنگ کفپوش هماهنگی داشته باشد و تطابق رنگی یکی از آن ها نیز کافی می باشد. تطابق رنگی المان های بزرگ مانند مبلمان، میز ناهارخوری، جزیره آشپزخانه و وسایلی که ابعاد بزرگ تری نسبت به سایر وسایل دارد، حائز اهمیت می باشد. برای مثال بهتر است کفپوش تیره در کنار کابینت های تیره استفاده نشود. چرا که انجام این کار باعث می شود جزئیات آن طور که باید خود را نشان ندهند. توجه داشته باشید که اگر دو رنگ استفاده شده در کنار یکدیگر کنتراست داشته باشند، نتیجه بهتر از استفاده از دو رنگ شبیه به هم می باشد.

%عکس - انتخاب رنگ کفپوش چوبی

توجه به اندازه اتاق

هرچه از کفپوش های روشن تری در اتاق استفاده شود، فضای اتاق بزرگتر نشان داده می شود. استفاده از کفپوش های رنگ روشن باعث می شود، فضای اتاق باز به نظر آید، در صورتی که کفپوش های تیره باعث ایجاد فضایی دراماتیک می شوند. با این حال چگونگی تطبیق کفپوش با سایر المان ها نیز از اهمیت ویژه ای برخوردار است. هم چنین از دیگر عوامل تاثیرگذار، توجه به میزان نور ورودی به خانه و نورپردازی می باشد. استفاده از کفپوش های تیره در خانه هایی که فضای بزرگی دارند، نمای جذاب تری ایجاد می کند. در صورتی که اندازه خانه کوچک است و تمایل دارید از کفپوش تیره در آن استفاده نمایید، باید نسبت به انتخاب رنگ روشن برای دیوارها و سایر المان ها و هم چنین میزان نور طبیعی در خانه توجه نمایید.

%عکس - انتخاب رنگ کفپوش چوبی

نکات پایانی

انتخاب رنگ کفپوش از جمله انتخاب هایی است که باید هوشمندانه صورت گیرد و با استفاده از کمی خلاقیت می توان به یک طراحی زیبا و بی نقص در خانه دست یافت. در هنگام انتخاب رنگ کفپوش باید به سبک طراحی خانه و مبلمان نیز دقت نمایید. با توجه به نکات ارائه شده می توانید انتخاب صحیحی انجام داده و از نتیجه کار راضی باشید.

%عکس - انتخاب رنگ کفپوش چوبی