%عکس - انتخاب رنگ مناسب آشپزخانه

انتخاب رنگ مناسب آشپزخانه

kianborna

زمانی که صحبت از طراحی یا ایجاد تغییر در آشپزخانه به شمار می آید، بیش تر افراد به تغییر کابینت، کانتر آشپزخانه و المان هایی به این شکل فکر می کنند. اما در این میان روش های دیگری نیز برای ایجاد تغییر در آشپزخانه وجود دارد. برای مثال انتخاب رنگ مناسب نیز از جمله عواملی است که می تواند در ایجاد تغییر در آشپزخانه به شما کمک کند. اگر برای طراحی آشپزخانه از سبک مدرن یا روستیک استفاده کرده باشید می توانید از رنگ هایی مانند خاکستری، رنگ های تیره و حتی قرمز براق استفاده نمایید. در ادامه به معرفی رنگ هایی که برای استفاده در آشپزخانه مناسب می باشند، می پردازیم.

رنگ زرد

رنگ زرد نماد خورشید و به عنوان رنگی شادی آفرین تلقی می شود. استفاده از رنگ زرد باعث تحریک اشتها نیز می شود. رنگ زرد رنگی جذاب در جهت ایجاد روشنایی در آشپزخانه می باشد. به همین خاطر استفاده از آن در طراحی آشپزخانه کوچک و آن دسته آشپزخانه هایی که نور طبیعی زیادی به آن وارد نمی شود، مناسب می باشد. اگر تمایل به استفاده از رنگ زرد برای طراحی آشپزخانه دارید، از طیف مناسبی برای انتخاب این رنگ استفاده نماید. استفاده از زرد تیره می تواند به عنوان رنگی غالب در آشپزخانه به کار رود. در کنار این رنگ می توان از کابینت هایی به رنگ سفید، و یا المان هایی به رنگ قهوه ای مانند کفپوش قهوه ای استفاده نمایید. با توجه به طیف رنگ زردی که انتخاب کرده اید، از وسایل تزئینی مانند شیشه های آبی رنگ در آشپزخانه استفاده نمایید. استفاده از این رنگ باعث ایجاد انرژی مثبت در آشپزخانه می شود.

%عکس - انتخاب رنگ مناسب آشپزخانه

رنگ آبی

شاید استفاده از رنگ آبی در طراحی آشپزخانه از ایده های غیر قابل انتظار بر شمرده شود. اگر تمایل به استفاده از این رنگ برای کابینت های آشپزخانه دارید، به یاد داشته باشید که استفاده از رنگ های سفید و قهوه ای در کنار این رنگ نمای بسیار زیبایی ایجاد می کند. استفاده از کاشی هایی به رنگ آبی در آشپزخانه های مدرن کاربرد داشته و می تواند به اجرای یک طراحی زیبا در آشپزخانه کمک کند. استفاده از وسایل تزئینی در کنار این رنگ را فراموش نکنید.

%عکس - انتخاب رنگ مناسب آشپزخانه

رنگ متالیک

استفاده از رنگ های متالیک باعث ایجاد درخشندگی در آشپزخانه می شوند. در کنار آن استفاده از اِلمان های نقره ای نیز باعث دو چندان شدن این درخشندگی و زیبایی در آشپزخانه خواهد شد. برای ایجاد تاثیر گذاری بیش تر نیار به استفاده از یک روش نورپردازی مناسب در این زمینه دارید. از این گونه رنگ ها می توانید در انتخاب کانتر و جزیره آشپزخانه نیز استفاده نمایید.

%عکس - انتخاب رنگ مناسب آشپزخانه

رنگ روشن و ترکیبی

ترکیب دو رنگ مناسب باعث ایجاد نمایی زیبا در آشپزخانه می شود. برای مثال ترکیب رنگ هایی مانند آبی فیروزه ای، نارنجی یا زرد با رنگ خاکستری و ترکیب رنگ های قرمز و سفید از نمونه ترکیبات زیبا محسوب می شوند. استفاده از رنگ های ترکیبی راه حلی مناسب برای به کار گیری سلیقه شخصی شما در این زمینه می باشد. انتخاب یک رنگ غالب که در زمان ورود به آشپزخانه نمایان شود نیز می تواند تاثیرگذار باشد. برای مثال از چنین رنگی می توان برای جزیره، شلف های دیواری و حتی وسایل آشپزخانه استفاده کرد. استفاده از کابینت های سفید رنگ در کنار یک رنگ تیره نیز باعث ایجاد کنتراست و زیبایی می شود. استفاده از وسایل تزئینی رنگی نیز یکی از ساده ترین راه های ایجاد تغییر در آشپزخانه می باشد. استفاده از پرده و صندلی های رنگی به طور چشمگیری باعث ایجاد تغییر در این مکان خواهد شد.

%عکس - انتخاب رنگ مناسب آشپزخانه

طیف رنگی خاکستری

رنگ خاکستری از جمله رنگ های خنثی تلقی شده و به راحتی با رنگ های دیگر ترکیب می شود. استفاده از این رنگ در کنار المان های چوبی و سفید رنگ نیز نمای زیبایی ایجاد می کند. بهتر است از رنگ خاکستری در المان های بزرگ موجود در آشپزخانه استفاده شود و برای وسایل تزئینی کوچک از این رنگ استفاده نشود. اگر ابعاد اشپزخانه کوچک است بهتر است از طیف روشن رنگ خاکستری استفاده نمایید. از این رنگ خنثی می توان برای رنگ آمیزی دیوار آشپزخانه نیز استفاده کرد. استفاده از سرامیک هایی به این رنگ به عنوان کفپوش نیز می توانند مورد استفاده قرار گیرد. استفاده از کانتر خاکستری رنگ نیز از ایده های کاربردی در طراحی آشپزخانه می باشد. در کنار این رنگ می توانید از بافت های مختلف و المان های چوبی استفاده نمایید. این کار باعث ایجاد عمق در فضای آشپزخانه خواهد شد.

%عکس - انتخاب رنگ مناسب آشپزخانه

رنگ قهوه ای

استفاده از رنگ قهوه ای در طراحی دکوراسیون داخلی کاربرد های زیادی دارد. از این رنگ می توان در طراحی آشپزخانه نیز استفاده کرد. توجه داشته باشید که اگر تمایل به استفاده از رنگ قهوه ای در آشپزخانه دارید، در کنار آن از رنگ های دیگر مانند رنگ سفید استفاده نمایید. چرا که استفاده از این رنگ به تنهایی باعث ایجا د فضایی گرفته در آشپزخانه می شود. بهتر است از این رنگ برای آشپزخانه های کوچک استفاده نکنید. چرا که باعث کوچک تر نشان دادن فضای آشپزخانه می شوند.

نکات پایانی

امروزه از آشپزخانه ها تنها برای آشپزی استفاده نمی شود. این قسمت از خانه به مکانی برای هم نشینی با خانواده و صرف غذا و حتی انجام یک سری از کارهای روزانه تبدیل شده است. از این رو طراحی آن از اهمیت ویژه ای برخوردار است. انتخاب رنگ در هر مکانی از جمله آشپزخانه تاثیر بسزایی بر حس و حال افراد مختلف داشته و امری مهم تلقی می شود. بنابراین توجه به چگونگی انتخاب رنگ از نکات قابل توجه می باشد. زمانی که رنگی برای آشپزخانه انتخاب کردید، توجه داشته باشید که این رنگ با دیگر المان ها از جمله پرده ها، صندلی های آشپزخانه، کفپوش و غیره هماهنگی داشته باشد. به کارگیری سلیقه و خلاقیت خود در استفاده از رنگ ها نیز می تواند در طراحی آشپزخانه ای زیبا به شما کمک کند. علاوه بر این، این کار به نوعی باعث شخصی سازی آشپزخانه نیز خواهد شد. در هنگام انتخاب رنگ به بزرگ یا کوچک بودن آشپزخانه خود نیز توجه داشته باشید. میزان نور طبیعی نیز از جمله عوامل تاثیر گذار در انتخاب رنگ مناسب برای آشپزخانه می باشد. با به کارگیری نکات یاد شده و ایده های معرفی شده می توانید به یک انتخاب رنگ مناسب دست یابید.

%عکس - انتخاب رنگ مناسب آشپزخانه