انتخاب انواع مبلمان در دکوراسیون داخلی منزل

انتخاب انواع مبلمان در دکوراسیون داخلی منزل

دکوراسیون داخلی از اهمیت ویژه ای در بین طراحان داخلی ساختمان برخوردار است. در طراحی دکوراسیون منزل المان های متفاوتی مورد طراحی و اجرا قرار میگیرند. یکی از این المان ها که همواره نقش اصلی را در نمای کلی دکوراسیون خانه ایفا میکند, مبلمان است. انتخاب مدل مبلمان باید کاملا اصولی و با توجه به سبک های طراحی داخلی صورت گیرد. مبلمان فضای زیادی در خانه به خود اختصاص میدهد و اولین چیزی ست که به محض ورود به هر خانه مورد توجه قرار میگیرد. بنابراین در این نوشته سعی کردیم تا انواع مبلمان را به شما معرفی کنیم و شما را در انتخاب مبلمان منزلتان یاری نمائیم.

مبل راحتی

مبلمان راحتی نوعی از مبلمان است که با نشستن و تکیه دادن بر روی آن میتوان خستگی روزانه را رفع کرد و به حسی سرشار از آرامش دست یافت. این نوع مبل ها در دو نوع نیمه راحتی و کاملا راحتی ساخته میشوند. مبلمان کاملا راحتی جنبه شخصی دارند و ظاهر آنها به نحوی ست که بیشتر برای استراحت مورد استفاده قرار میگیرند. مبل های نیمه راحتی تا حدودی رسمی هستند و علاوه بر استفاده شخصی برای پذیرایی از مهمانان نیز مناسب میباشند. مبل های راحتی در تنوعی از طرح, رنگ و جنس تولید میشوند و متناسب با هر نوع دکوراسیون داخلی طراحی شده اند. این مبل ها را میتوان به راحتی با توجه به دکوراسیون خانه انتخاب نمود.

انتخاب انواع مبلمان در دکوراسیون داخلی منزلمبل سلطنتی

این نوع مبلمان همانطور که از اسمش پیداست حالت سلطنتی دارد و مناسب سلیقه افرادیست که پیرو زندگی به سبک سلطنتی هستند. این مبل ها دسته ها و پایه های متنوع و پر از نقش و نگاری دارند که با هنر دست انجام میشود. قاب این مبلمان بیشتر به رنگ طلایی و بژ است. این رنگ های براق و جذاب زیبایی بی نظیری به این مبل ها میبخشند. استفاده از وسایل دکوراتیو در کنار مبلمان سلطنتی نمای این مبلمان را شیک تر نشان میدهد.

انتخاب انواع مبلمان در دکوراسیون داخلی منزلمبل ال شکل

امروزه به دلیل کوچک بودن فضای خانه ها از مبلمان ال شکل برای دورتادور فضای اتاق نشیمن استفاده میشود. این مبل ها بر اساس فضای مورد نظر ساخته میشوند و از مزیت های آن میتوان به ایجاد فضای بیشتر برای نشیمن افراد, تفکیک فضای نشیمن از دیگر فضاها و هماهنگی با دکوراسیون داخلی خانه های کوچک اشاره نمود.انتخاب انواع مبلمان در دکوراسیون داخلی منزلمبل کلاسیک

مبل های کلاسیک اصولا در طراحی داخلی منزل به سبک کلاسیک کاربرد فراوانی دارند. سبک کلاسیک از قدیمی ترین و در عین حال زیباترین و اصیل ترین سبک در دکوراسیون داخلی ست. این سبک در طراحی خانه های امروزی نیز با توجه به سلیقه افراد مورد استفاده قرار میگیرد. نمای شیک و زیبای دکوراسیون به سبک کلاسیک با انتخاب مبل کلاسیک تکمیل میشود, مبلی که استفاده از رنگ طلایی در قاب دور تا دور آن ویژگی اصلی آن محسوب میشود. در طراحی برخی از این مبل ها از هنر منبت کاری استفاده میشود که نمای فوق العاده زیبایی به این مبلمان میبخشد. انتخاب انواع مبلمان در دکوراسیون داخلی منزلمبل چرمی

مبل های چرمی در تنوعی از طرح و رنگ طراحی و تولید میشوند. مبل های چرمی طول عمر بالایی دارند و تمیز نمودن آنها به راحتی انجام میشود. این مبل ها را میتوان در طراحی به سبک معاصر مورد استفاده قرار داد و رنگ چرم آن را مطابق با دکوراسیون داخلی خانه انتخاب نمود.

انتخاب انواع مبلمان در دکوراسیون داخلی منزلمبل چوبی

این نوع مبلمان از چوب ساخته میشود و حسی گرم و صمیمی به فضای خانه میبخشد. در انتخاب مبلمان چوبی باید مقاومت و استحکام چوب مد نظر قرار گیرد. در ساخت مبل های چوبی از چوب انواع درختان از جمله راش, گردو, بلوط, چنار, توسکا و … استفاده میشود.

انتخاب انواع مبلمان در دکوراسیون داخلی منزلشزلون

شزلون به یک نوع مبل تکی گفته میشود که دارای یک دسته قوسی شکل است. این مدل مبلمان بیشتر جنبه تزئینی دارد و برای زیباتر کردن چیدمان مبلمان و دکوراسیون داخلی مورد استفاده قرار میگیرد. شزلون نوعی مبل دکوراتیو است و استفاده از آن برای استراحت مناسب نیست زیرا حس راحتی و آرامش ایجاد نمیکند.

انتخاب انواع مبلمان در دکوراسیون داخلی منزل

5/5 ( 1 نظر )