اصول فنگ شویی در طراحی اتاق خواب

اصول فنگ شویی در طراحی اتاق خواب

استفاده از قانون فنگ شویی در جهت استفاده صحیح از انرژی موجود در فضا می باشد. به کارگیری این قوانین باعث می شود انرژی مثبت بیش تر شده و باعث ایجاد حس خوب در شما شود. در این جا به بیان برخی از ایده های طراحی اتاق خواب با استفاده از قانون فنگ شویی برای ایجاد توازن و هامونی در اتاق می پردازیم. در ابتدا به بیان نکاتی که در هنگام انتخاب تخت باید به آن توجه داشته باشید، می پردازیم.

استفاده از تشک مناسب

انتخاب یک تشک مناسب که در هنگام استفاده راحت باشد، از نکات مهی است که باید به آن توجه داشته باشید. یکی از قانون های فنگ شویی نیز در طراحی اتاق خواب استفاده از تشک مناسب می باشد. استفاده از تشک هایی که قبلا مورد استفاده قرار گرفته است را فراموش کرده و نمونه جدیدی از آن را انتخاب نمایید. چرا که بر اساس قانون فنگ شویی انرژی باقی مانده از شخص قبلی ممکن است باعث القای انرژی منفی در شما شود.

اصول فنگ شویی در طراحی اتاق خواب

ارتفاع مناسب تخت

ارتفاع تخت باید به گونه ای باشد که زیر تخت از زمین فاصله داشته و جریان هوا و انرژی امکان پذیر باشد. این یکی دیگر از قانون های فنگ شویی در طراحی اتاق خواب برشمرده می شود. به همین خاطر در صورت اینکه تمایل به پیروی از قانون های فنگ شویی دارید، باید از استفاده تخت هایی که در زیر آن ها محلی برای قرار دادن وسایل وجود دارد، خودداری نمایید.

اصول فنگ شویی در طراحی اتاق خواب

ایده های فنگ شویی در طراحی اتاق خواب

تمیز و مرتب نگه داشتن اتاق خواب

داشتن فضایی مرتب و تمیز باعث در گردش بودن انرژی در اتاق خواب شده و انرژی مثبت موجود در اتاق را افزایش می دهد. اجتناب از استفاده وسایل غیر ضروری از قانون های فنگ شویی در طراحی اتاق خواب می باشد.

اصول فنگ شویی در طراحی اتاق خواب

استفاده از نور طبیعی

خورشید، بزرگ ترین منبع انرژی بر روی کره زمین می باشد. بنابراین استفاده از این منبع انرژی یکی از راهکارهای اساسی در ایجاد هارمونی در خانه می باشد. هرچه امکان استفاده از نور خورشید در خانه بیش تر باشد، تعادل و گردش انرژی در خانه نیز بیش تر خواهد بود. استفاده از نور طبیعی خورشید در اتاق خواب نیز از قانون های فنگ شویی در طراحی اتاق خواب می باشد.

اصول فنگ شویی در طراحی اتاق خواب

انتخاب هوشمندانه رنگ

بر اساس قانون فنگ شویی برای اتاق خواب باید از رنگ های گرم استفاده شود. استفاده از این رنگ ها نه تنها به داشتن خوابی آرام کمک می کند بلکه باعث جریان انرژی مثبت در اتاق نیز می شود.

اصول فنگ شویی در طراحی اتاق خواب

استفاده صحیح از وسایل تزئینی

براساس قانون فنگ شویی چگونگی تزئین اتاق خواب امری است که باید با توجه به سلایق شخصی شما صورت گیرد. برای ایجاد هارمونی در خانه نمونه ای از وسایل تزئینی که حس خوبی در شما ایجاد می کند، انتخاب نمایید.

اصول فنگ شویی در طراحی اتاق خواب

تهویه هوای مناسب

وجود تهویه هوای مطبوع در اتاق خواب نیز از جمله عواملی است که باید برای ایجاد هارمونی در اتاق خواب به آن توجه کرد. تهویه هوای مناسب یکی از کلیدی ترین نکات در قوانین فنگ شویی می باشد. در صورتی که ابعاد اتاق خواب شما کوچک است از گیاه در آن استفاده نکنید. اگر اتاق خواب بزرگی در دست دارید می توانید از گیاه در آن استفاده نمایید. تنها به یاد داشته باشید که آن را دور از تخت خواب قرار دهید.

اصول فنگ شویی در طراحی اتاق خواب

استفاده از تابلو نقاشی در اتاق خواب

استفاده از تصاویر باعث ایجاد انرژی در اتاق خواب می شود. به همین خاطر در انتخاب تصویر مناسب باید نهایت دقت خود را به کار گیرید. تصویر انتخابی شما باید به گونه ای نشانگر سبک زندگی شما باشد.

اصول فنگ شویی در طراحی اتاق خواب

نورپردازی مناسب

نورپردازی یکی از مواد اساسی در طراحی اتاق خواب با استفاده از قوانین فنگ شویی می باشد. استفاده از نورپردازی مناسب باعث ایجاد انرژی در اتاق خواب می شود. بر اساس قانون فنگ شویی استفاده از روش نورپردازی مناسب باعث ایجاد هارمونی در اتاق خواب می شود. استفاده از دیمر برای روشنایی اتاق خواب ایده ای بسیار مناسب می باشد.

اصول فنگ شویی در طراحی اتاق خواب

انرژی محصور شده در اتاق خواب

بر اساس قانون فنگ شویی بهتر است در هنگام خواب درب اتاق بسته باشد. در این صورت جریان انرژی و ایجاد هارمونی بهتر صورت می گیرد. مرتب بودن کمدها نیز باعث ایجاد انرژی مثبت می شود. تمام این عوامل به فنگ شویی در اتاق خواب کمک خواهد کرد.

اصول فنگ شویی در طراحی اتاق خواب

ایجاد هارمونی با استفاده از رنگ ها

استفاده از رنگ های اصلی نکته ای ضروری در فنگ شویی محسوب می شود. انتخاب رنگ هایی که در طبیعت به کار رفته است باعث ایجاد تعادل و توازن در محیط شده و پایداری بهتری در اتاق خواب ایجاد می کند. رنگ هایی که در طبیعت موجود می باشند و کاربرد فراوانی دارند رنگ های زرد و بژ می باشند. استفاده از رنگ های آتشین از جمله قوانین فنگ شویی در نظر گرفته می شود. از جمله رنگ های آتشین می توان به رنگ های قرمز، نارنجی، بنفش، صورتی و زرد تیره اشاره کرد. بر اساس قانون فنگ شویی استفاده از رنگ های متال باعث ایجاد دقت و تمرکز در زندگی شخصی افراد می شود. استفاده از رنگ های این چنین در ایجاد هارمونی نیز کمک می کنند. رنگ های خاکستری و سفید از رنگ های متال به شمار می آیند. استفاده از رنگ های پاستیلی در اتاق خواب نیز تاثیر خوبی خواهد داشت. ایده های فنگ شویی بیانگر جریان انرژی می باشند. به همین خاطر استفاده از رنگ های پاستیلی برای اتاق خواب نیز باعث ایجاد آرامش شده و در جریان بودن این انرژی را تشدید می کند. برای استفاده از رنگ های پاستیلی می توانید انواع طیف های این رنگ را انتخاب نمایید.

اصول فنگ شویی در طراحی اتاق خواب

نکات لازم فنگ شویی در اتاق خواب

 جلوگیری از حواس پرتی

هرگونه وسیله مانند میز کار، تلویزیون و هر آن چیزی که باعث ایجاد استرس در شما می شود را در بیرون از اتاق خواب قرار دهید. با این کار به در گردش بودن انرژی در اتاق خواب کمک خواهید کرد.

اصول فنگ شویی در طراحی اتاق خواب

اتاق خواب، اتاقی خصوصی

بر اساس قانون فنگ شویی اتاق خواب باید به گونه ای باشد که شما را از تمام استرس ها به دور نگه داشته و باید عاری از هرگونه انرژی منفی باشد. برقراری هارمونی در اتاق خواب در جهت تحقق این امر به شما کمک خواهد کرد.

اصول فنگ شویی در طراحی اتاق خواب

نکات پایانی

ایده های فنگ شویی در طراحی اتاق خواب، باعث ایجاد نتایج مختلف در افراد مختلف می شود. آن چه که در همه مشترک است احساس آرامش بیش تر با رعایت این اصول می باشد.

اصول فنگ شویی در طراحی اتاق خواب