%عکس - استفاده بهینه از فضاهای پرت خانه

استفاده بهینه از فضاهای پرت خانه

kianborna

اکثر خانه ها دارای گوشه و کنارهایی هستند که پرت بوده و قابل استفاده نمیباشند. این بخش ها میتواند فرورفتگی در کنج دیوار یا فضایی پرت در ورودی راهرو باشد. با کمی ایده پردازی و تفکر میتوانید این فضاها را پر کنید و از هر بخش خانه به صورت بهینه استفاده نمائید. بنابراین سعی کنید گوشه و کنار خانه خود را شناسایی نموده و به دنبال راهکارهایی برای استفاده هوشمندانه از آنها باشید. در این نوشته سعی شده تا روش های پر کردن گوشه های پرت و بدون استفاده منزل در اختیار شما علاقمندان به طراحی دکوراسیون داخلی قرار داده شوند.  این روش ها شامل به کارگیری فاکتورهای زیر میباشند. با ساختمانچی همراه باشید.

گیاهان

گلدان های گل ایده ای بسیار مناسب برای پر نمودن فضاهای گوشه و کنار خانه محسوب میشوند. گیاهان علاوه بر زیباتر نمودن دکوراسیون داخلی باعث تصفیه هوا شده و ریه های شما را از هوای سالم پر میکنند.

%عکس - استفاده بهینه از فضاهای پرت خانهنشیمن زیر راه پله

یکی از مسائلی که اغلب صاحب خانه ها با آن مواجهه هستند این است که فضای خالی زیر راه پله خود را چگونه پر کنند. ایجاد یک نشیمن دنج در زیر پله ها مناسب ترین روش برای پر کردن این فضاست. این نشیمن ها علاوه بر بهینه سازی فضا, مکانی مناسب برای استراحت فراهم میکنند.

%عکس - استفاده بهینه از فضاهای پرت خانهمیز نهارخوری کوچک

گاهی اوقات از فضای کنار دیوار میتوان برای قرار دادن یک میز نهارخوری کوچک استفاده نمود. همانطور که در تصویر زیر مشاهده میکنید میز نهارخوری کنار دیوار باعث بهینه سازی فضای خانه شده و زیبایی بی نظیری در فضا ایجاد کرده است.

%عکس - استفاده بهینه از فضاهای پرت خانهصندلی

برای پر کردن گوشه دیوار میتوان یک صندلی مطابق با زوایای دیوار استفاده نمود. اینکار علاوه بر پر نمودن فضای خالی مکانی دنج برای استراحت و صرف قهوه در هر ساعت از شبانه روز فراهم میکند.

%عکس - استفاده بهینه از فضاهای پرت خانهجالباسی

بهترین گزینه برای پر نمودن فضاهای خالی در راهرو منزل,استفاده از کمد جالباسی ست. این وسیله علاوه بر کاربردی بودن, فضا را زیباتر کرده و گوشه خالی دیوار را پر میکند.

%عکس - استفاده بهینه از فضاهای پرت خانهترکیب چند عنصر

همانطور که در تصویر زیر مشاهده میکنید برای زیباسازی گوشه اتاق از یگ گلدان گل, میز, صندلی و آباژور استفاده شده است. در واقع فضای کنج اتاق به یک مکان مجزا تبدیل شده که تاثیر بسزایی در دکوراسیون اتاق نشیمن میگذارد.

%عکس - استفاده بهینه از فضاهای پرت خانهاشیاء دکوراتیو

استفاده از اشیاء دکوراتیو در گوشه و کنار خانه دکوراسیون داخلی را تحت تاثیر قرار داده و نمای آن را زیباتر و جذاب تر نشان میدهد. استفاده از تنه های درخت حسی گرم و طبیعی در فضای خانه ایجاد میکند و به عنوان محلی برای قرار دادن یکسری وسایل مانند کتاب, گلدان و یا آویز نمودن لباس کاربرد دارند.

%عکس - استفاده بهینه از فضاهای پرت خانه