%عکس - 9 روش استفاده از گیاهان آپارتمانی

9 روش استفاده از گیاهان آپارتمانی

گل ها و گیاهان طراوت و شادابی را به ارمغان می آورند و حضور آنها در خانه علاوه بر ایجاد زیبایی باعث تصویه هوا نیز می شود. گیاهان سلامت روح و روان را تضمین می کنند و نگهداری از آنها باعث تقویت روحیه شده و حس شادابی و زندگی را افزایش می دهد. آنها دی اکسید کربن محیط را جذب کرده و در مقابل اکسیژن آزاد می کنند. همین امر باعث ایجاد هوایی تازه و سالم در فضای خانه می شود.

استفاده از گل و گیاه در خانه به کاهش استرس و ایجاد فضایی زیبا و آرام کمک شایانی می کند. روش های مختلفی برای استفاده از گیاهان در خانه وجود دارد که هر کدام از آنها با توجه به سلیقه افراد و فضای مورد نظر انتخاب می شوند. در این بخش از ساختمانچی سعی کرده ایم ایده های جالب و کارآمد در مورد استفاده از گیاهان و باغچه های مینیاتوری در خانه به شما ارائه دهیم. با استفاده از این ایده ها می توانید زیبایی, طراوت و شادابی را برای خانه خود به ارمغان آورده و از حضور گیاهان در محیط خانه لذت ببرید.

باغچه مینیاتوری

با استفاده از یک باغچه مینیاتوری کوچک یک چشم انداز صحرایی زیبا ایجاد کنید. باغچه ای که در تصویر زیر مشاهده می کنید یک باغ میوه را نشان می دهد که یک صندلی, گربه و چرخ دستی به صورت نمادین در آن قرار داده شده است.

%عکس - 9 روش استفاده از گیاهان آپارتمانی

باغچه همیشه سبز

گیاهان همیشه سبز مانند کاج های آپارتمانی برای ایجاد باغچه ای دائمی گزینه ای بسیار مناسب به شمار می آیند. برای جلوگیری از تبخیر سریع آب این باغچه کوچک می توان خاک آن را با سنگ ریزه پوشش داد.

%عکس - 9 روش استفاده از گیاهان آپارتمانی

بلوک سیمانی

بلوک های سیمانی گزینه ای مناسب برای کاشت گل و گیاه می باشند. با استفاده از این بلوک ها می توان چندین باغچه کوچک در پاسیو منزل داشت.

%عکس - 9 روش استفاده از گیاهان آپارتمانی

جعبه آویز

استفاده از جعبه های چوبی با هر اندازه ایده ای بسیار جذاب برای ایجاد یک باغچه آویزان است. به راحتی می توان باغچه ای کوچک در این جعبه ها درست کرده و آن را با زنجیر به سقف آویزان نمود. %عکس - 9 روش استفاده از گیاهان آپارتمانی

دریاچه کوچک

دریاچه های کوچک را به راحتی می توان در فضاهای کوچک نظیر پاسیو و بالکن قرار داد. وقتی دریاچه زیبای خود را با جعبه های کوچک آماده کردید برای تکمیل آن از گیاهان تزئینی و آبی استفاده نمائید. %عکس - 9 روش استفاده از گیاهان آپارتمانی

جعبه چوبی

یک جعبه چوبی انتخاب کرده و آن را با خاک پر کنید. سپس گیاهان مورد علاقه خود را در آن بکارید و برای ترئین خاک آن از سنگ ریزه استفاده نمائید.

%عکس - 9 روش استفاده از گیاهان آپارتمانی

باغچه عمودی

باغچه عمودی ایده آل ترین گزینه برای حیاط خانه های کوچک و پاسیو می باشد. با استفاده از طرحی که در تصویر زیر ارائه شده می توانید باغچه ای عمودی در خانه خود ایجاد نمائید و از وجود گیاهان لذت ببرید.%عکس - 9 روش استفاده از گیاهان آپارتمانی

حلقه گل

حلقه گل یکی دیگر از ایده های استفاده از گل و گیاه در پاسیو است. این حلقه گل ها را می توان با ترکیبی از انواع گیاهان در تمام فصول سال درست کرد.

%عکس - 9 روش استفاده از گیاهان آپارتمانی

تراریوم

تراریوم ایده ای جالب برای افزودن یک باغچه کوچک به پاسیو منزل است. بدون در نظر گرفتن فصول سال به راحتی می توان مکانی مناسب برای رشد گیاهان در تنگ های شیشه ای بزرگ و کوچک ایجاد کرد.

%عکس - 9 روش استفاده از گیاهان آپارتمانی