%عکس - ایده های استفاده از مبلمان سفید رنگ

ایده های استفاده از مبلمان سفید رنگ

kianborna

استفاده از رنگ سفید در طراحی داخلی طرفداران زیادی دارد. راهکارهای زیادی برای استفاده از این رنگ وجود دارد. برای مثال یکی از این راهکارها استفاده از مبلمان سفید رنگ در طراحی اتاق نشیمن می باشد. اگر تمایل به استفاده از این رنگ در طراحی خانه خود دارید، باید از ایجاد یکنواختی در فضای اتاق جلوگیری به عمل آورید. آن چه که در ادامه به بیان آن پرداخته ایم ایده هایی در زمینه چگونگی استفاده از مبلمان سفید رنگ  در طراحی اتاق نشیمن می باشد. اگر شما نیز از جمله افرادی هستید که به استفاده از چنین مبلمانی علاقه دارید، در ادامه با ما همراه باشید.

استفاده از مبلمان با رنگ ترکیبی

استفاده از مبلمان سفید رنگ به این معنا نیست که باید تمامی اجزاء مبلمان سفید باشد. یکی از ایده هایی که می توانید در استفاده از مبلمان سفید رنگ اجرایی کنید، انتخاب کاناپه بزرگ به رنگ سفید و انتخاب رنگ یا طرح های دیگر برای صندلی ها می باشد. آن چه که در این تصویرشاهده می نمایید نمونه ای از اجرای این ایده می باشد. به این منظور می توانید از صندلی هایی که در طراحی آن ها از رنگ های تیره و الگوهای متفاوت استفاده شده است، استفاده نمایید. این کار باعث می شود مبلمان بزرگ سفید رنگ، به عنوان المان غالب در اتاق تلقی شود.

%عکس - ایده های استفاده از مبلمان سفید رنگ

استفاده از مبلمان طرح دار

استفاده از مبلمان سفید که در پارچه آن از الگو و طرح استفاده شده باشد، نمای بسیار زیبایی ایجاد می کند. اگر از چنین مبلمانی در طراحی اتاق نشیمن استفاده کردید، بهتر است از یک طراحی ساده برای سایر المان ها استفاده کرده و اجازه دهید این الگوها خودنمایی کنند. برای جلوگیری از ایجاد یکنواخی می توانید از یک میز عثمانی به رنگی به غیر از سفید استفاده نمایید.

%عکس - ایده های استفاده از مبلمان سفید رنگ

چگونگی اجرای طراحی چشم نواز

اگر در نظر دارید در کنار استفاده از مبلمان سفید رنگ به یک طراحی زیبا و چشم نواز دست یابید، بهترین راهکار استفاده از سایر المان های تزئینی چشم نواز می باشد. از آن جایی که رنگ سفید از جمله رنگ های خنثی در نظر گرفته می شود، می توانید از المان های مختلف در رنگ های متفاوت استفاده نمایید. پیشنهاد ما به شما استفاده از وسایل تزئینی متالیک در رنگ های طلایی، نقره ای و رزگلد می باشد. اما با این حال این انتخاب به سلیقه شما بستگی دارد و می توانید از انواع رنگ های غالب نیز به این منظور استفاده نمایید. استفاده از لوسترهای کریستال نیز نمای بسیار زیبایی در کنار مبلمان سفید رنگ ایجاد می کند.

%عکس - ایده های استفاده از مبلمان سفید رنگ

استفاده از رنگ قرمز

رنگ سفید از جمله رنگ های خنثی است که به راحتی با دیگر رنگ های غالب از جمله رنگ قرمز ترکیب می شود. استفاده از رنگ قرمز در کنار مبلمان سفید رنگ باعث ایجاد انسجام در فضای اتاق شده و نمای زیبایی ایجاد می کند. به این منظور می توانید از المان های تزئینی قرمز یا کوسن هایی به این رنگ استفاده نمایید.

%عکس - ایده های استفاده از مبلمان سفید رنگ

انتخاب طیف مناسب رنگ سفید

رنگ سفید نیز مانند سایر رنگ ها طیف های مختلفی دارد. از این رو می توانید از طیف های مختلف این رنگ برای انتخاب مبلمان استفاده نمایید. طیفی از رنگ سفید که رنگی میان سفید و بژ می باشد، می تواند انتخاب مناسبی باشد.

%عکس - ایده های استفاده از مبلمان سفید رنگ

استفاده از یک فرش مناسب

استفاده از یک فرش مناسب نه تنها از لحاظ القای رنگ به فضای اتاق، بلکه از جهت عمق بخشی نیز کاربرد فراوانی دارد. استفاده از یک فرش مناسب در کنار مبلمان سفید رنگ باعث در هم شکستگی یکنواختی می شود. انتخاب فرش به سبک طراحی بستگی دارد. در طراحی های کلاسیک از فرش هایی به رنگ تیره استفاده بیش تری می شود. در مقابل در طراحی سبک مدرن بیش تر از فرش هایی به رنگ روشن استفاده می شود.

%عکس - ایده های استفاده از مبلمان سفید رنگ

استفاده از یک کاناپه سفید رنگ

اگر فضای اتاق نشیمن کوچک است، می توانید به فکر استفاده از یک کاناپه سفید رنگ باشید. بدون شک استفاده از تنها یک کاناپه سفید رنگ تاثیر زیادی در طراحی اتاق نشیمن خواهد گذاشت. در کنار استفاده از این کاناپه می توانید از صندلی هایی که از رنگ های دیگری در آن ها استفاده شده است، کمک بگیرید.  استفاده از کوسن های رنگی را فراموش نکنید. این کار باعث ایجاد انسجام در فضای اتاق می شود.

%عکس - ایده های استفاده از مبلمان سفید رنگ

استفاده از کوسن های طرح دار

استفاده از کوسن های طراح دار بهترین المان برای تزئین مبلمان سفید رنگ می باشد. استفاده از کوسن ها باعث القای بافت به فضای اتاق می شود. این امکان برای شما وجود دارد که از چند نمونه کوسن با طرح های مختلف که مکمل یکدیگر هستند، در کنار یکدیگر استفاده نمایید.

%عکس - ایده های استفاده از مبلمان سفید رنگ

اجرای نورپردازی مناسب

یکی از عواملی که بر زیبایی این گونه مبلمان هاتاثیر گذار بوده و باعث دو چندان شدن زیبایی آن ها می شود، اجرای یک روش نورپردازی مناسب می باشد. مشورت با یک متخصص می تواند در اجرای یک روش مناسب در این زمینه به شما کمک کند.

%عکس - ایده های استفاده از مبلمان سفید رنگ

نکات پایانی

از مبلمان سفید رنگ می توان در انواع سبک های طراحی استفاده کرد. اما از آن جایی که استفاده از رنگ های روشن جایگاه ویژه ای در طراحی مدرن دارند، می توان گفت استفاده از مبلمان به این رنگ بیش تر در طراحی مدرن مورد استفاده قرار می گیرد. استفاده از این مبلمان در طراحی اتاق نشیمن های کوچک انتخاب بسیار مناسبی می باشد. زیرا از ایجاد هرج و مرج در فضای اتاق جلوگیری کرده و فضای اتاق را بزرگ تر نشان می دهد. استفاده از کوسن های رنگی به زیبایی مبلمان می افزاید. چرا که از ایجاد یکنواختی فضا جلوگیری به عمل می آورد. آن چه که در هنگام استفاده از این مبلمان باید در نظر داشته باشید، جلوگیری از ایجاد یکنواختی در فضای اتاق می باشد. یکی از ایده هایی که می توانید از آن در جهت جلوگیری از یکنواختی استفاده نمایید، به کارگیری گیاهان سبز رنگ در طراحی اتاق می باشد. این کار باعث ایجاد نمای زیبایی می شود. ایده های ارائه شده می توانند راهکارهای مناسبی در مورد چگونگی استفاده از مبلمان های سفید رنگ در اختیار شما قرار دهند. با این حال در صورت نیاز می توانید از یک متخصص در این زمینه کمک بگیرید.