%عکس - ایده های استفاده از شلف در طراحی حمام کوچک

ایده های استفاده از شلف در طراحی حمام کوچک

kianborna

keleman

استفاده از شلف در طراحی حمام کوچک، نمونه ای از بهترین ایده هایی است که می توان در جهت استفاده بهینه از فضای حمام مورد استفاده قرار داد. شلف ها در طراحی حمام موارد استفاده زیادی دارند و می توان از آن ها در جهت جلوگیری از ایجاد فضایی پر هرج و مرج استفاده کرد. تنها نکته ای که در این میان باید به آن توجه دشته باشید، استفاده صحیح از شلف ها می باشد. حتی این امکان برای شما وجود دارد که از ایده های خلاقانه خود نیز در جهت استفاده از شلف ها استفاده نمایید. استفاده بهینه از فضای دیوار حمام نکته مهمی است که در طراحی حمام کوچک باید به آن توجه داشته باشید. استفاد از شلف ها یکی از بهترین راهکارها برای استفاده بهینه از فضای خالی دیوار می باشد. برای آشنایی با راهکارهای مناسب در این زمینه در ادامه این مطلب از ساختمانچی با ما همراه باشید.

استفاده از شلف شناور

استفاده از شلف های شناور ایده بسیار مناسبی برای اجرا در طراحی حمام کوچک می باشد. این امکان وجود دارد که از انواع مختلف این شلف ها که در ساخت آن ها از متریال های مختلف مانند چوب و شیشه استفاده شده است، استفاده نمایید. به کارگیری نمونه شیشه ای آن ها می تواند در بزرگ تر نشان دادن فضای حمام نیز به شما کمک کند. استفاده از شلفی که در طراحی آن از رنگ خاکستری استفاده شده باشد نیز می تواند ایده خوبی برای اجرا در طراحی حمامی که رنگ سفید در آن غالب است، باشد.

%عکس - ایده های استفاده از شلف در طراحی حمام کوچک

استفاده از قفسه های دیواری

همان طور که قبلا اشاره شد اگر فضای حمام کوچک می باشد، باید به فکر استفاده از فضاهای غیر قابل استفاده در حمام باشید. استفاده از قفسه هایی که درون دیوار تعبیه می شوند، می تواند ایده خوبی باشد. به این منظور بهتر است برای انتخاب رنگ آن ها از رنگ مشابه دیوارها استفاده نمایید. از این قفسه ها می توانید برای قرار دادن وسایل حمام استفاده کنید. در جهت تزئین آن ها نیز قرار دادن سبدهای حصیری و یا شمع می تواند ایده خوبی برای استفاده باشد.

%عکس - ایده های استفاده از شلف در طراحی حمام کوچک

استفاده از سبدهای حصیری در قفسه

در صورتی که تمایل دارید وسایلی که بر روی شلف ها قرار می دهید، در معرض دید نباشند، می توانید از سبدهای حصیری استفاده کنید. به این منظور می توانید وسایل را درون سبدها قرار داده و آن ها را درون قفسه ها قرار دهید. استفاده از این ایده می تواند در زیبایی حمام نیز به شما کمک کند.

%عکس - ایده های استفاده از شلف در طراحی حمام کوچک

استفاده از فضای بالای درب حمام

معمولا فضای بالای در حمام از جمله قسمت هایی است که بدون استفاده باقی می ماند. نصب یک شلف کوچک در این قسمت می تواند در جهت استفاده بهینه از فضای حمام و به منظور قرار دادن وسایل اضافه مورد استفاده قرار گیرد.

استفاده از یک نردبان کوچک چوبی

همان طور که گفته شد، استفاده از ایده های خلاقانه می تواند در این زمینه به شما کمک کند. برای مثال به کارگیری یک نردبان کوچک چوبی و قرار دادن حوله یا سبدهای حصیری بر روی پلکان آن می تواند ایده ای بسیار منحصر بفرد در نظر گرفته شود. بدون شک استفاده از این ایده فضایی زیبا ایجاد خواهد کرد.

%عکس - ایده های استفاده از شلف در طراحی حمام کوچک

استفاده از پشت درب حمام

اگر به دنبال ایجاد فضایی مرتب و به دور از هرج و مرج در حمام کوچک هستید، می توانید از قفسه هایی که در درون دیوار تعبیه می شوند در پشت درب حمام استفاده کرده و از آن برای قرار دادن وسایل حمام استفاده نمایید.

%عکس - ایده های استفاده از شلف در طراحی حمام کوچک

استفاده از سبدهای تزئینی

استفاده از سبدهای تزئینی نه تنها در زیبایی حمام، بلکه به عنوان وسیله ای کاربردی در طراحی حمام می تواند مورد استفاده قرار گیرد. آن چه که در این تصویر مشاهده می نمایید، نمونه ای از ایده های استفاده از این گونه سبدها می باشد.

%عکس - ایده های استفاده از شلف در طراحی حمام کوچک

استفاده از شلف هایی به سبک روستیک

آن چه که در طراحی سبک روستیک حائز اهمیت می باشد، استفاده از المان های چوبی می باشد. استفاده از شلف هایی که در طراحی آن ها از چوب استفاده شده است، ایده ای مناسب برای استفاده در طراحی حمام می باشد. از آن جایی که در ساخت این شلف ها از چوب استفاده شده است، باعث القای گرما به فضای حمام نیز خواهد شد.

%عکس - ایده های استفاده از شلف در طراحی حمام کوچک

استفاده از سبدهای فلزی

استفاده از سبدهای فلزی و نصب آن ها بر روی دیوار نیز می تواند ایده خوبی برای طراحی حمام کوچک و استفاده بهینه از فضای آن باشد. نصب این سبدها  بر روی دیوار و قرار دادن وسایل در آن از ایجاد هرج و مرج در حمام جلوگیری به عمل می آورد.

%عکس - ایده های استفاده از شلف در طراحی حمام کوچک

استفاده خلاقانه از جعبه های چوبی

استفاده از جعبه های چوبی و نصب آن ها بر روی دیوار می تواند نمونه ای از ایده های خلاقانه باشند. این جعبه ها عملکری مشابه با شلف ها داشته و می توان از آن ها برای قرار دادن وسایل استفاده کرد.

%عکس - ایده های استفاده از شلف در طراحی حمام کوچک

نکات پایانی

آن چه که در این مطلب از ساختمانچی به بیان آن پرداختیم، ارائه ایده هایی در زمینه استفاده از شلف ها در طراحی حمام کوچک می باشد. همان طور که قبلا اشاره شد، استفاده از این المان می تواند نمونه ای از المان های کاربردی باشد. از این شلف ها می توان برای قرار دادن وسایل مختلف در حمام استفاده کرد. به کارگیری شلف ها در جهت قرار دادن وسایل تزئینی نیز می تواند در زیباتر کردن فضای حمام به شما کمک کند. اگر تا به امروز به فکر استفاده از این المان در طراحی حمام نبودید، بهتر است همین حالا دست به کار شده و به فکر استفاده از نمونه ای مناسب از آن ها در حمام باشید.