%عکس - راهکارهای استفاده از رنگ زرد در طراحی آشپزخانه

راهکارهای استفاده از رنگ زرد در طراحی آشپزخانه

kianborna

رنگ زرد یکی از پرطرفدار ترین رنگ ها در طراحی آشپزخانه محسوب می شود. استفاده از این رنگ باعث روشنایی فضا می شود و به همین خاطر از طیف های مختلف این رنگ در طراحی آشپزخانه استفاده می شود. از این رنگ می توان برای صندلی های آشپزخانه، لوازم تزئینی، کانتر و دیگر المان ها استفاده کرد. در ادامه این مطلب از ساختمانچی به بیان ایده هایی در زمینه استفاده از رنگ زرد در طراحی آشپزخانه می پردازیم.

%عکس - راهکارهای استفاده از رنگ زرد در طراحی آشپزخانه

انتخاب کانتر و کابینت زرد رنگ

استفاده از رنگ زرد برای کانتر و کابینت ها یکی از راهکارها برای دستیابی به آشپزخانه ای رویایی می باشد. اگر تصمیم به استفاده از کابینت های زرد رنگ دارید، بهتر است استفاده از کابینت هایگلاس را فراموش نکنید. این امکان وجود دارد که برای کابینت از رنگ های دیگری که با رنگ زرد تطابق دارند، استفاده کرده و از رنگ زرد برای المان های دیگر مانند لوازم تزئینی استفاده نمایید. یکی دیگر از راهکارها، استفاده از رنگ زرد برای کانتر آشپزخانه می باشد.

%عکس - راهکارهای استفاده از رنگ زرد در طراحی آشپزخانه

استفاده از رنگ زرد در آشپزخانه به این معنی نیست که همه قسمت ها باید به این رنگ باشند. برای استفاده از این رنگ در طراحی آشپزخانه باید برای قسمت هایی از این رنگ استفاده کرده و در کنار آن از رنگ های دیگری مانند سفید، قهوه ای و یا چوب طبیعی استفاده نمایید. اگر از رنگ زرد برای کابینت ها استفاده کردید، می توانید از رنگ های کرمی، خاکستری، سفید و قهوه ای برای کانتر آشپزخانه استفاده نمایید. اگر طراحی آشپزخانه قدیمی باشد، افزودن رنگ زرد به آن کار آسانی نمی باشد. به خصوص اگر تمایل داشته باشید که از این رنگ به عنوان رنگ اصلی استفاده نمایید. برای انجام این کار می توانید از رنگ زرد برای رنگ آمیزی یک دیوار استفاده کرده و درب های کابینت ها را نیز تعویض و به رنگ زرد درآورید. هم چنین می توانید از رنگ زرد برای کانتر نیز استفاده نمایید. استفاده از رنگ زرد لیمویی حتی به مقدار کم نیز برای تغییر فضای آشپزخانه کافی می باشد.

%عکس - راهکارهای استفاده از رنگ زرد در طراحی آشپزخانه

استفاده از رنگ زرد برای رنگ آمیزی دیوار

اگر تمایل به استفاده از رنگ زرد برای کابینت ها ندارید و ترجیح می دهید که از رنگ های خنثی برای آن استفاده نمایید، می توانید به جای آن نسبت به رنگ آمیزی یک دیوار به رنگ زرد اقدام نمایید. در این صورت رنگ کانتر و کابینت ها باید روشن باشد. به همین منظور می توانید از رنگ های سفید و کرمی برای انجام این کار استفاده کنید. در این صورت آشپزخانه ای روشن در اختیار خواهید داشت.

%عکس - راهکارهای استفاده از رنگ زرد در طراحی آشپزخانه

کفپوش آشپزخانه

استفاده از یک کفپوش مناسب در آشپزخانه ای که در طراحی آن از رنگ زرد استفاده شده است، اهمیت ویژه ای دارد. به همین خاطر باید در انتخاب کفپوش مناسب هوشمندانه عمل کنید. رنگ و متریال به کار رفته در کفپوش باید با رنگ زرد تطابق داشته باشد. استفاده از طیف های مختلف رنگ زرد برای کفپوش پیشنهاد نمی شود. به جای آن می توانید از طیف های رنگ چوب طبیعی که به نوعی مکمل رنگ زرد می باشند استفاده کنید. استفاده از طیف رنگ خاکستری برای کفپوش نیز امکان پذیر می باشد.

استفاده از طیف های مختلف رنگ زرد

تمامی طیف های رنگ زرد باعث القای گرما و ایجاد فضایی سرزنده در آشپزخانه می شوند. این تاثیر در استفاده از رنگ زرد لیمویی دو چندان می باشد. اگر تمایل به استفاده از رنگ زرد براق در آشپزخانه دارید، بهتر است در کنار آن از رنگ سفید استفاده نمایید. استفاده از لوازم تزئینی زرد رنگ مانند فرش آشپزخانه، صندلی و غیره نمای بسیار زیبایی در کنار دیوار یا سقف زرد رنگ به وجود می آورد. اگر در نظر دارید که از رنگ به مقدار زیاد در طراحی آشپزخانه استفاده نمایید، بهتر است از طیف روشن تر آن برای انجام این کار کمک بگیرید. استفاده از این راهکار در زمانی که آشپزخانه بزرگ است و میز غذا خوری در آن قرار دارد بسیار مناسب می باشد.

%عکس - راهکارهای استفاده از رنگ زرد در طراحی آشپزخانه

انتخاب لوازم تزئینی زرد رنگ

انتخاب لوازم تزئینی مناسب آشپزخانه در آخرین مرحله طراحی آشپزخانه انجام می شود. اگر برای کانتر و کابینت از رنگ زرد استفاده کرده اید، بهتر است برای انتخاب لوازم تزئینی از طیف رنگی که با این رنگ تطابق پذیری دارند، استفاده نمایید. در غیر صورت می توانید برای انتخاب لوازم آشپزخانه از رنگ زرد استفاده نمایید. برای مثال می توانید از صندلی های زرد رنگ استفاده نمایید. استفاده از جزیره زرد رنگ برای تمامی آشپزخانه ها مناسب نیست و فقط در آشپزخانه های بزرگ این امکان فراهم می باشد. بنابراین اگر اندازه آشپزخانه بزرگ است استفاده از یک جزیره زرد رنگ باعث ایجاد نمای زیبایی در آن می شود. اگر تمایل به رعایت نکات فنگ شویی در طراحی آشپزخانه و استفاده از رنگ زرد دارید، می توانید از ایده های زیر کمک بگیرید.

  • در طراحی آشپزخانه بهتر است برای روشنایی فضا، از رنگ های روشن مانند رنگ زرد استفاده شود.
  • بر اساس فنگ شویی بهتر است فضای آشپزخانه را با وسایل مختلف پر نکنید تا از ایجاد هرج و مرج جلوگیری شود.
  • در کنار استفاده از رنگ زرد، استفاده از گل های تازه نیز می تواند به ایجاد حس سرزندگی در محیط کمک کند.
  • بر اساس فنگ شویی استفاده از رنگ زد به هضم غذا کمک می کند. بنابراین اگر میز غذا خوری در آشپزخانه قرار دارد، استفاده از این رنگ می تواند گزینه خوبی باشد.

%عکس - راهکارهای استفاده از رنگ زرد در طراحی آشپزخانه

نکات پایانی

رنگ زرد از جمله رنگ هایی است که هرکس به استفاده از آن در طراحی دکوراسیون داخلی علاقه ای ندارد. به یاد داشته باشید که استفاده از رنگ زرد باید هوشمندانه صورت گیرد. چرا که در صورت استفاده بیش از اندازه از این رنگ، تاثیر چندان خوبی در محیط نخواهد داشت. اگر تمایل به استفاده از این رنگ در آشپزخانه دارید، پیشنهاد ما استفاده از رنگ سفید در کنار این رنگ می باشد. استفاده از این دو رنگ در طراحی آشپزخانه نتیجه بسیار خوبی در پی خواهد داشت. با این حال اگر تمایل به استفاده از رنگ سفید در کنار رنگ زرد ندارید، می توانید از ترکیب های کرمی و خاکستری در کنار رنگ زرد نیز استفاده نمایید. استفاده از لوازم تزئینی و المان های کوچک در آشپزخانه که در آن ها از رنگ زرد استفاده شده است نیز می تواند تاثیر خوبی داشته باشد. از رنگ زرد بیش تر در طراحی آشپزخانه های مدرن استفاده می شود. اگر تمایل به استفاده از این رنگ درآشپزخانه داید، می توانید با استفاده از راهکارهای ارائه شده به یک طراحی زیبا دست یابید.