%عکس - استفاده از رنگ بنفش در طراحی داخلی

استفاده از رنگ بنفش در طراحی داخلی

kianborna

در تازه ترین ایده های طراحی دکوراسیون داخلی، استفاده از رنگ بنفش بیش تر از گذشته به چشم می خورد و بسیاری از افراد تمایل به استفاده از این رنگ در دیزاین قسمت های مختلف خانه دارند. استفاده از این رنگ باعث ایجاد نمایی بسیار شیک و سلطنتی می شود. رنگ بنفش نیز مانند سایر رنگ ها طیف های مختلفی دارد و انتخاب طیف مناسب از این رنگ نکته مهمی است که باید به یاد داشته باشید. آن چه که در این مطلب از ساختمانچی به بیان آن می پردازیم، چگونگی استفاده از طیف های مختلف این رنگ در طراحی قسمت های مختلف خانه می باشد. در صورتی که شما نیز از جمله طرفداران استفاده از این رنگ در دیزاین خانه هستید، در ادامه این مطلب با ما همراه باشید.

ترکیب رنگ های بنفش و ارغوانی

ترکیب رنگ های بنفش و ارغوانی می تواند نمای زیبایی در طراحی خانه ایجاد نماید. استفاده از این دو رنگ در کنار یکدیگر و در کنار آن به کارگیری المان هایی که در ساخت آن ها از چوب استفاده شده است، می تواند نمای بسیار زیبایی در خانه ایجاد نماید.

%عکس - استفاده از رنگ بنفش در طراحی داخلی

استفاده از رنگ بنفش در طراحی دیوار غالب

طراحی دیوار غالب در تمامی قسمت های خانه امکان پذیر می باشد. برای مثال در طراحی آشپزخانه می توانید نسبت به اجرای طراحی دیوار غالب اقدام نمایید. رنگ بنفش نمونه ای از زیباترین رنگ هایی است که می توانید در این زمینه از آن استفاده نمایید. آن چه که در استفاده از این رنگ باید به یاد داشته باشید، به کارگیری طیف مناسب از آن می باشد. به این منظور بهتر است  از طیف روشن این رنگ استفاده کنید. استفاده از این ایده در طراحی آشپزخانه می تواند آن را به نقطه کانونی در آشپزخانه تبدیل نماید.%عکس - استفاده از رنگ بنفش در طراحی داخلی

استفاده از مبلمان رنگ بنفش

استفاده از مبلمانی که از این رنگ در طراحی آن استفاده شده باشد نیز می تواند از ایده های جذاب در زمینه طراحی اتاق نشیمن باشد. آن چه که در طراحی سبک مدرن به چشم می خورد، استفاه از مبلمان با رنگ های ترکیبی می باشد. برای مثال می توانید از یک کاناپه به رنگ بنفش در کنار مبلمان یک نفره که از رنگ خاکستری در طراحی آن استفاده شده است، استفاده نمایید. استفاده از این ایده بدون شک نمای بسیار زیبایی در اتاق نشیمن ایجاد خواهد کرد. استفاده از کوسن هایی که از رنگ های خاکستری و بنفش در آن استفاده شده باشد، می تواند نمای بسیار زیبایی ایجاد کند. استفاده از یک فرش مناسب در جهت عمق بخشی به فضای اتاق نشیمن را فراموش نکنید.

%عکس - استفاده از رنگ بنفش در طراحی داخلی

ترکیب رنگ های بنفش و نقره ای

آیا به دنبال ایجاد فضایی لوکس با استفاده از رنگ بنفش هستید؟ پیشنهاد ما در این زمینه استفاده از این رنگ در کنار رنگ نقره ای می باشد. استفاده از رنگ نقره ای در کنار رنگ بنفش باعث ایجاد کنتراست شده و همین امر در زیبایی هرچه تمام تر فضای مورد نظر به شما کمک می کند.

%عکس - استفاده از رنگ بنفش در طراحی داخلی

استفاده از کابینت های بنفش هایگلاس

امروزه استفاده از کابینت هایگلاس طرفداران زیادی پیدا کرده است و بسیاری از افراد به استفاده از این کابینت در طراحی آشپزخانه علاقمند می باشند. استفاده از کابینت های هایگلاسی که در طراحی آن ها از رنگ بنفش استفاده شده باشد می تواند ایده خوبی برای اجرا در آشپزخانه های بزرگ باشد. در صورتی که تمایل به استفاده از کابینتی با این ویژگی دارید، بهتر است از رنگ های خنثی مانند سفید در کنار آن استفاده نمایید. انجام این کار بدون شک نمای بسیار زیبا و چشم نوازی ایجاد خواهد کرد.

%عکس - استفاده از رنگ بنفش در طراحی داخلی

استفاده از طیف های مختلف رنگ بنفش در کنار یکدیگر

استفاده از طیف های مختلف رنگ بنفش در کنار یکدیگر و در کنار آن به کارگیری رنگ های خنثی برای ایجاد تعادل در فضای مورد نظر می تواند نتیجه خوبی در پی داشته باشد. ترکیب طیف های تیره رنگ بنفش با رنگ یاسی که نمونه ای از طیف روشن رنگ بنفش می باشد، می تواند نمای زیبایی ایجاد نماید.

%عکس - استفاده از رنگ بنفش در طراحی داخلی

استفاده از کاغذ دیواری به رنگ بنفش

استفاده از کاغذ دیواری طرح دار که از رنگ بنفش در آن استفاده شده است، می تواند نمای بسیار زیبایی در فضای مورد نظر ایجاد کند. استفاده از کاغذ دیواری به رنگ بنفش می تواند برای طراحی دیوار غالب نیز مورد استفاده قرار گیرد. نکته مهم انتخاب طیف مناسب از این رنگ و در کنار آن استفاده از رنگ های مناسب می باشد. در صورت انتخاب نمونه ای مناسب از کاغذ دیواری و انتخاب رنگ مناسب برای ترکیب با آن، بدون شک نمای بسیار زیبایی در فضای مورد نظر ایجاد خواهد شد.

%عکس - استفاده از رنگ بنفش در طراحی داخلی

استفاده از جزیره به رنگ بنفش در آشپزخانه

اکر به دنبال القای رنگ به فضای آشپزخانه هستید، پیشنهاد ما استفاده از جزیره ای است که در طراحی آن از رنگ بنفش استفاده شده باشد. این ایده نمونه ای از ایده های منحصر بفردی می باشد که شاید کم تر کسی به استفاده از آن فکر کرده باشد. اگر شما از جمله افرادی هستید که به دنیال ایده های متفاوت می باشید، پیشنهاد ما استفاده از این راهکار می باشد. این کار می تواند جزیره آشپزخانه را به نقطه کانونی در آشپزخانه تبدیل نماید.

%عکس - استفاده از رنگ بنفش در طراحی داخلی

نکات پایانی

آن چه که در این مطلب از ساختمانچی به بیان آن پرداختیم، ارائه ایده هایی در زمینه استفاه از رنگ بنفش در طراحی داخلی می باشد. اگر به دنبال اجرای طراحی متفاوت در خانه خود هستید، پیشنهاد ما استفاده از این رنگ در دیزاین خانه می باشد. بهتر است در استفاده از این رنگ جسارت داشته باشید. آیا شما به استفاده از این رنگ در طراحی خانه خود علاقمند هستید؟ به نظر شما استفاده از این رنگ درکدام یک از قسمت های خانه مناسب بوده و نتیجه بهتری در پی دارد؟ در صورت تمایل می توانید نقطه نظرات خود در این زمینه را با ما در میان بگذارید.