%عکس - ایده های استفاده از انواع روشویی

ایده های استفاده از انواع روشویی

kianborna

استفاده از سینک روشویی در طراحی حمام، می تواند آن را به نقطه کانونی در حمام تبدیل نماید. چرا که اولین چیزی که در طراحی حمام توجه افراد را به خود جلب می کند، این المان می باشد. آن چه که در این مطلب از ساختمانچی به بیان آن پرداخته ایم، ایده هایی در زمینه انتخاب و استفاده از انواع سینک می باشد. هم چنین نکاتی در مورد چگونگی زیباتر نشان دادن آن ها نیز ارائه شده است. در ادامه با ما همراه باشید.

استفاده از آینه مناسب

استفاده از آینه در طراحی حمام از اهمیت ویژه ای برخوردار است . بهترین مکان برای نصب آینه در بالای سینک روشویی می باشد. اگر محل قرار گیری سینک نقطه کانونی می باشد، باید در انتخاب آینه ای که از زیبایی نیز برخوردار باشد، دقت نمایید. همان طور که می دانید آینه ها انواع مختلفی داشته و به همین خاطر گزینه های زیادی برای انتخاب در مقابل شما قرار دارد.

%عکس - ایده های استفاده از انواع روشویی

اجرای نورپردازی مناسب

استفاده از یک روش نورپردازی مناسب یکی از نکات ضروری در طراحی قسمت های مختلف خانه می باشد. نصب انواع لامپ مناسب در بالای سینک روشویی از نکات اساسی بوده و هم چنین در زیباتر نشان دادن آن نیز کمک می کند. توجه داشته باشید لامپی که به این منظور مورد استفاده قرار می دهید، باید از نور کافی و مناسب برخوردار باشد.

%عکس - ایده های استفاده از انواع روشویی

استفاده از مدل های کابینت دار

استفاده از این گونه مدل ها برای حمام هایی که از فضای کافی برای نگهداری وسایل برخوردار نمی باشند، بسیار مناسب است. این امکان وجود دارد که از این سینک ها در طراحی سبک های مختلف استفاده نمایید. بهتر است در طراحی مدرن از انواع ساده تر آن ها استفاده کنید.

%عکس - ایده های استفاده از انواع روشویی

استفاده از مدل های ساده

استفاده از نمونه هایی که در ساخت آن ها از طراحی ساده استفاده شده، برای زمانی که قصد دارید سینک به نقطه کانونی در طراحی حمام تبدیل نشود، انتخاب مناسبی می باشد. در صورت استفاده از این گونه مدل ها بهتر است از یک کاغذ دیواری مناسب به عنوان دیوار پوش در قسمت پشت آن ها استفاده نمایید. استفاده از این سینک ها در طراحی مینیمال کاربرد دارد. در صورت استفاده از طرح های ساده باید نسبت به طراحی سایر قسمت ها هوشیارانه عمل کنید. چرا که اگر این المان در نقطه کانونی قرار نگیرد، توجه افراد به سایر قسمت ها جلب خواهد شد.

%عکس - ایده های استفاده از انواع روشویی

استفاده از مدل های رنگی

سینک های روشویی انواع مختلفی داشته و طرح و رنگ های مختلفی دارند. استفاده از مدل های رنگی باعث القای رنگ به فضای حمام می شود. از این گونه مدل ها بیش تر در طراحی مدرن استفاده می شوند. شما می توانید به این منظور از رنگ هایی مانند آبی، سبز و قرمز استفاده نمایید. استفاده از رنگ ها نه تنها  باعث ایجاد فضایی روشن می شود، بلکه به ایجاد انسجام در فضای حمام نیز کمک می کنند. توجه داشته باشید که انتخاب رنگ باید با توجه سایر رنگ هایی که از آن ها در طراحی حمام استفاده شده است، صورت پذیرد.

%عکس - ایده های استفاده از انواع روشویی

استفاده از مدل های مستطیلی شکل

استفاده از مدل هایی که طول زیادی دارند جایگزین مناسبی برای نمونه های دو قلو محسوب می شود. استفاده از آن ها برای مکان هایی که امکان به کار بردن مدل های دو قلو در آن ها وجود ندارد، انتخاب بسیار مناسبی است. از این مدل ها می توان در طراحی مدرن نیز استفاده کرد. آن ها در کنار چوب می توانند نمای بسیار زیبایی ایجاد کنند. از آن جایی که این سینک ها طویل بوده و نمایی همانند نمونه های دوقلو دارند، می توانید از دو عدد شیر آب برای آن ها استفاده نمایید.

%عکس - ایده های استفاده از انواع روشویی

استفاده از مدل های مربعی شکل

استفاده از طرح های مربعی شکل در طراحی مدرن بسیار کاربرد دارد. اگر  فضای کافی در حمام وجود دارد، می توانید به جای استفاده از یک مدل، دو عدد از سینک های مربعی شکل را در کنار یکدیگر استفاده نمایید. اگر در نظر دارید از این نمونه سینک در طراحی مدرن استفاده کنید، می توانید نمونه ای از آن ها که رنگ تیره ای دارند، مورد استفاده قرار دهید.

%عکس - ایده های استفاده از انواع روشویی

استفاده از مدل های مسطح

همان طور که گفته شد، سینک ها در انواع سایز و سبک وجود دارند. مدل مسطح نیز نمونه ای از دیگر سینک هایی است که می توانید مورد استفاده قرار دهید زیرا استفاده از آن در طراحی مدرن جایگاه ویژه ای دارد. استفاده از کانتر چوبی در کنار این مدل ها نیز نمای بسیار زیبا و متفاوتی ایجاد می کند. به این منظور می توانید از انواع چوب هایی که برای این کار مناسب می باشد، استفاده نمایید. این سینک ها می توانند به عنوان نقطه کانونی در طراحی حمام مورد استفاده قرار گیرند.

%عکس - ایده های استفاده از انواع روشویی

مدل های مدرن

تنوع در طراحی سینک های مدرن بسیار بالا می باشد. برای مثال نمونه ای از مدل های مدرن که امروزه استفاده های زیادی از آن ها می شود، سینک های شیشه ای می باشند. استفاده از دو عدد از آن ها نمای زیبایی در طراحی حمام ایجاد می کند.

%عکس - ایده های استفاده از انواع روشویی

استفاده از سینک سفید در کنار کانتر مرمر

استفاده از سنگ مرمر در طراحی داخلی نمای بسیار زیبایی ایجاد می کند. یکی از مکان های که استفاده از این سینک در آن بسیار مناسب می باشد، حمام است. استفاده از سینک سفید رنگ در کنار کانتری که از سنک مرمر سیاه رنگ در ساخت آن استفاده شده است، نمای بسیار زیبایی ایجاد می کند. آن چه که باعث زیبایی این المان ها می شود، کنتراست رنگی میان آن ها است.

%عکس - ایده های استفاده از انواع روشویی

نکات پایانی

انتخاب سینک روشویی مناسب یکی از مهم ترین نکاتی است که در هنگام طراحی حمام باید به آن توجه داشته باشید. در انتخاب آن ها عواملی مانند توجه به سبک طراحی، کیفیت، میزان بودجه و غیره حائز اهمیت می باشد. آن چه که در این جا به آن پرداخته شد تنها بخشی از گزینه هایی است که در مقابل شما قرار دارد. مشورت با یک متخصص در این زمینه می تواند به شما در انتخاب نمونه ای مناسب از آن ها کمک کند.