%عکس - راهکارهای استفاده از آینه در دیزاین فضای خانه

راهکارهای استفاده از آینه در دیزاین فضای خانه

kianborna

استفاده از آینه ها در طراحی داخلی امروزه طرفداران زیادی پیدا کرده است. آینه ها نقشی اساسی در طراحی مدرن دارند و استفاده از آن ها علاوه بر زیبایی، کاربردی نیز می باشد. کاربردی بودن استفاده از آینه ها در طراحی داخلی در جهت بزرگ تر نشان دادن فضای کوچک می باشد. استفاده از آینه ها در اتاق های کوچک با بازتاب نور نه تنها باعث روشن تر شدن اتاق، بلکه باعث بزرگ تر نشان دادن فضای اتاق نیز می شوند. راه های استفاده از آینه در طراحی داخلی تنها به استفاده نمونه های تزئینی آن ها بر روی دیوار ختم نمی شود. استفاده از این المان در بیش تر قسمت های خانه امکان پذیر می باشد. برای مثال استفاده از آینه در قسمت ورودی یکی از بهترین ایده ها در طراحی داخلی محسوب می شوند. همان طور که گفتیم راهکارهای زیادی برای استفاده از این المان در طراحی داخلی وجود دارد که در ادامه به بیان برخی از آن ها می پردازیم .

همان طور که گفته شد، استفاده از آینه ها تنها به استفاده از آن ها بر روی دیوار محدود نمی شود. این امکان وجود دارد که از انواع وسایلی که خاصیت بازتابنده دارند، استفاده نمایید. برای مثال استفاده از میزهای شیشه ای نیز می تواند گزینه ای مناسب برای استفاده در دیزاین خانه باشد. آن چه که در این تصویر مشاهده می نمایید، نمونه ای از این میزها می باشد. استفاده از اشکال هندسی و بعد بخشی به این میزها، بر زیبایی آن ها افزوده است.

%عکس - راهکارهای استفاده از آینه در دیزاین فضای خانه

در میان ایده هایی که در این زمینه وجود دارد، استفاده از آینه های فریم دار بر روی دیوار بیش ترین طرفدار را در دیزاین خانه دارد. این امکان وجود دارد که از انواع آینه های بزرگ و کوچک استفاده نمایید. در صورت استفاده از آینه ای با فریم زیبا، می توانید آن را به نقطه کانونی در اتاق مورد نظر تبدیل نمایید.

%عکس - راهکارهای استفاده از آینه در دیزاین فضای خانه

نمونه ای دیگر از ایده هایی که می توانید با استفاده از آینه در طراحی داخلی مورد استفاده قرار دهید، استفاده از یک آینه بزرگ در قسمت ورودی خانه می باشد. در کنار استفاده از یک آینه با این ویژگی در قسمت راهرو می توانید از یک میز کنسول نیز استفاده نمایید. این کار بدون شک نمای زیبایی ایجاد می کند. استفاده از آینه های بزرگ در قسمت ورودی با بازتاب نور در زیبایی هرچه بیش تر خانه تاثیر می گذارد. از آن جایی که ورودی خانه کوچک است، استفاده از آینه در بزرگ تر نشان دادن آن نیز می تواند نقش مهمی ایفا کند.

%عکس - راهکارهای استفاده از آینه در دیزاین فضای خانه

آینه ها نیز مانند قاب عکس ها و کارهای هنری، می توانند به عنوان المانی تزئینی در طراحی اتاق استفاده شوند. برای مثال می توانید از چند آینه کوچک در اشکال متفاوت در کنار یکدیگز استفاده نمایید. استفاده از آینه ها در طراحی اتاق نشیمن کاربرد داشته و باعث ایجاد نمای زیبایی می شود.

%عکس - راهکارهای استفاده از آینه در دیزاین فضای خانه

یکی از بهترین المان هایی که می تواند در کنار آینه قرار گیرد، میز کنسول می باشد. استفاده از یک میز کنسول زیبا و در کنار آن به کارگیری آینه ای که طراحی آن به طراحی میز کنسول شباهت داشته باشد، گزینه ای مناسب برای انتخاب بوده و نمای بسیار زیبایی ایجاد می کند.

%عکس - راهکارهای استفاده از آینه در دیزاین فضای خانه

همان طور که گفته شد، آینه با بازتاب نور باعث روشن تر شدن فضای اتاق شده و هم چنین به بزرگ تر نشان دادن اتاق نیز کمک می کند. اما نکته ای دیگر که در استفاده از آینه قابل توجه می باشد، توجه به این نکته است که استفاده از این المان باعث می شود زیبایی طراحی داخلی بیش تر نمایان شود. استفاده از آینه در مقابل آباژور و یا انواع لوستر باعث ایجاد زیبایی چشم نوازی در فضای مورد نظر می شود.

%عکس - راهکارهای استفاده از آینه در دیزاین فضای خانه

اگر در طراحی داخلی از بافت و الگوهای متفاوتی استفاده  کرده اید، استفاده از یک آینه می تواند گزینه ای مناسب برای ایجاد تعادل در چنین فضایی باشد و در واقع به ساده سازی طراحی های پیچیده نیز کمک می کند.

%عکس - راهکارهای استفاده از آینه در دیزاین فضای خانه

اگر تمایل دارید آینه ای که در طراحی اتاق مورد استفاده قرار داده اید، به نقطه کانونی در اتاق تبدیل شود، می توانید چند نمونه آینه در اشکال و اندازه های مختلف را بر روی دیوار نصب نمایید. انجام این کار باعث ایجاد نقطه کانونی در اتاق شده و در تکمیل طراحی به شما کمک می کند.

%عکس - راهکارهای استفاده از آینه در دیزاین فضای خانه

نکات پایانی

آن چه که در این جا به بیان آن پرداختیم، ارائه نکات و ایده هایی در زمینه استفاده از آینه می باشد. استفاده از این المان تزئینی در طراحی های مدرن کاربرد فراوانی دارد و بسیاری از طراحان داخلی استفاده از آن ها در دیزاین خانه را توصیه می کنند. همان طور که گفته شد، استفاده از آینه ها در تمامی قسمت های خانه امکان پذیر می باشد. استفاده از این المان در حمام و اتاق خواب ضروری بوده و در طراحی آن ها مورد استفاده قرار می گیرد. همان طور که گفته شد استفاده از آینه ها در طراحی داخلی می تواند به شکل های متفاوتی صورت پذیرد. برای مثال در طراحی اتاق خواب کوچک می توانید از درب کمدهای شیشه ای استفاده نمایید. این کار به بزرگ تر نشان دادن فضای اتاق خواب نیز کمک می کند. استفاده از آینه مناسب در طراحی حمام نیز از نکات مهم و ضروری می باشد. این اهمیت به اندازه ای است که در صورت استفاده صحیح از این المان می تواند آن را به نقطه کانونی در طراحی حمام تبدیل نماید. استفاده از این المان در طراحی فضای کوچک نقش بسزایی دارد. اگر در مورد چگونگی انتخاب صحیح  و یا استفاده از این وسیله تزئینی دچار ترید هستید، استفاده از مجلات دکوراسیون داخلی و منابع آنلاین می تواند در این زمینه به شما کمک کند.