خرید متر لیزری بنر آبین
 
adsصدر الکترونیک
%عکس - چگونه از رنگ های روشن در خانه استفاده کنیم!

چگونه از رنگ های روشن در خانه استفاده کنیم!

kianborna

arian

انتخاب رنگ  مناسب در طراحی داخلی خانه، نکته مهمی است که در ابتدای اجرای دکوراسیون داخلی باید به آن توجه داشته باشید. همان طور که می دانید، از طیف رنگ های مختلف می توان به این منظور استفاده کرد. در این میان استفاده از طیف رنگ های روشن طرفداران زیادی دارد. استفاده از رنگ های روشن نه تنها باعث ایجاد فضایی آرام بخش می شود، بلکه می توانند در جهت عمق بخشی به فضای مورد نظر نیز به شما کمک کنند. برای مثال استفاده از رنگ های پاستیلی می تواند تلفیق مناسبی با رنگ های خنثی ایجاد کرده و فضایی سرزنده ایجاد نماید. استفاده از رنگ ها به روش های مختلفی امکان پذیر می باشد و استفاده از آن ها تنها محدود به رنگ آمیزی دیوار نمی شود. آن چه که در ادامه این مطلب از ساختمانچی به بیان آن می پردازیم، ارائه ایده ها و اهمیت استفاده از رنگ های روشن در طراحی داخلی می باشد. در ادامه این مطلب با ما همراه باشید.

استفاده از مبلمان رنگ روشن

از جمله عوامل تاثیرگذاری که باید در هنگام انتخاب مبلمان به آن توجه داشته باشید، انتخاب رنگ مناسب می باشد. رنگ مبلمان می تواند تاثیرگذاری فراوانی در زیبایی دکوراسیون داخلی داشته باشد. برای مثال استفاده از مبلمانی که از رنگ های پاستیلی در آن استفاده شده است، می تواند نمای زیبایی در اتاق نشیمن ایجاد نماید. اگر شما نیز از جمله افرادی هستید که به استفاده از مبلمانی با رنگ پاستیلی علاقمند هستید، انتخاب جنس پارچه نکته مهمی است که باید به آن توجه داشته باشید. برای مثال استفاده از پارچه مخمل برای مبلمان می تواند نمای زیبایی ایجاد کند. استفاده از رنگ های مکمل را فراموش نکنید. در صورتی که از رنگ روشن برای مبلمان استفاده کرده اید، می توانید از کوسن هایی با رنگ مکمل در کنار آن استفاده نمایید. انجام این کار بدون شک نمای بسیار زیبایی ایجاد خواهد کرد.

%عکس - چگونه از رنگ های روشن در خانه استفاده کنیم!

برای مثال در صورتی که تمایل به استفاده از رنگ صورتی در طراحی دکوراسیون داخلی دارید، می توانید از مبلمانی به رنگ صورتی پاستیلی استفاده کرده و در کنار آن از کوسن هایی که در طراحی آن ها از رنگ بژ استفاده شده است، استفاده نمایید. استفاده از این ایده بدون شک نمای زیبایی در اتاق نشیمن ایجاد خواهد کرد. استفاده از رنگ های پاستیلی در فضایی که از رنگ های خنثی در آن استفاده شده است، می تواند تاثیرگذاری فراوانی داشته باشد. برای مثال در صورتی که از کاغذ دیواری طرح دار به رنگ خنثی استفاده کرده اید، می توانید از مبلمانی به رنگ پاستیلی در کنار آن استفاده نمایید.

%عکس - چگونه از رنگ های روشن در خانه استفاده کنیم!

استفاده از نورپردازی مناسب

در صورتی که از رنگ های روشن مانند رنگ های پاستیلی در طراحی فضای مورد نظر استفاده کرده اید، به کارگیری یک روش نورپردازی مناسب را فراموش نکنید. انتخاب وسایل روشنایی مناسب نیز در این میان از اهمیت ویژه ای برخوردار است. انتخاب وسیله روشنایی که از رنگ تیره برخوردار است، می تواند با ایجا کنتراست به زیبایی خانه بیافزاید. در صورتی که از طیف رنگی تیره در طراحی خانه استفاده کرده اید، این امکان وجود دارد که از وسایل روشنایی که از رنگ های روشن مانند رنگ های پاستیلی در ساخت آن ها استفاده شده است، استفاده نمایید.

%عکس - چگونه از رنگ های روشن در خانه استفاده کنیم!

ترکیب رنگ های پاستیلی و خاکستری

استفاده از رنگ های پاستیلی در کنار رنگ خاکستری می تواند نمای زیبایی ایجاد کند. برای مثال به این منظور می توانید از ترکیب رنگ خاکستری و سبز پاستیلی استفاده نمایید. استفاده از این ترکیب رنگ برای آن دسته از افرادی که به استفاده از رنگ های سرد علاقمند هستند، توصیه می شود. استفاده ترکیب رنگ های پاستیلی و رنگ خاکستری در طراحی سبک مدرن بسیار کاربرد دارد.

%عکس - چگونه از رنگ های روشن در خانه استفاده کنیم!

ترکیب رنگ های پاستیلی و چوب

استفاده از متریال طبیعی مانند چوب در طراحی داخلی، نمای زیبایی ایجاد می کند. در کنار استفاده از المان های چوبی، به کارگیری رنگ های پاستیلی می تواند نمای زیبایی ایجاد نماید. استفاده از این ترکیب در تمامی قسمت های خانه از جمله اتاق نشیمن، اتاق خواب و آشپزخانه امکان پذیر می باشد. استفاده از این ایده می تواند المان مورد نظر را به نقطه کانونی در فضای مورد نظر تبدیل کند. استفاده از المان های تزئینی متالیک مانند انواع طلایی رنگ آن ها در کنار ترکیب چوب و رنگ های پاستیلی نیز می تواند نمای زیبایی ایجاد کند. استفاده از این ایده در جهت ایجاد فضایی لوکس کارآمد می باشد.

%عکس - چگونه از رنگ های روشن در خانه استفاده کنیم!

استفاده از الگوها در کنار رنگ های پاستیلی

استفاده از الگوها مانند گل در کنار رنگ های پاستیلی می تواند نمای زیبایی ایجاد کند. برای مثال استفاده از یک کاغذ دیواری گل دار و یا استفاده از کوسن هایی که در طراحی آن ها از طرح گل استفاده شده است، می تواند گزینه های مناسبی برای استفاده در کنار رنگ های پاستیلی باشد. استفاده از این ایده تاثیرگذاری فراوانی در زیبایی فضای مورد نظر نیز خواهد داشت.

%عکس - چگونه از رنگ های روشن در خانه استفاده کنیم!

نکات پایانی

آن چه که در این جا به بیان آن پرداختیم، ارائه ایده هایی در زمینه استفاده از رنگ های روشن در طراحی داخلی می باشد. نمونه ای از رنگ های روشن که استفاده از آن ها می تواند نمای زیبایی در خانه ایجاد کند، رنگ های پاستیلی می باشند. همان طور که قبلا نیز اشاره شد، استفاده از رنگ های روشن نباید به استفاده از آن ها برای رنگ آمیزی دیوار محدود شود. آن چه که در بالا به آن اشاره شد، ایده هایی در زمینه استفاده از رنگ های روشن و رنگ های پاستیلی می باشد. آیا شما به استفاده از این رنگ ها در دیزاین داخلی علاقمند هستید؟ اهالی ساختمانچی پذیرای نقطه نظرات و تجربیات شما در این زمینه هستند.