ساختمانچی

بروزترین مرجع اینترنتی ساختمان سازی ایران    بنر اجرای کناف
بنر آبین صنایع سنگ ذوالفقار

بنر کی پلاس تبلیغات

ارزان ترین روش های تغییر دکوراسیون منزل

kianborna

arian

امروزه برای اکثر صاحب خانه ها دکوراسیون داخلی اهمیت بسیاری دارد. نحوه چیدمان وسایل و لوازم منزل, انتخاب رنگ, وسایل دکوراتیو و … از جمله فاکتورهایی هستند که در طراحی منازل مورد توجه قرار می گیرند. ایجاد تغییر و تحول در خانه لزوماً نیاز به صرف هزینه های بالا ندارد بلکه با کمی تخیل و ایده پردازی میتوان تحولی عظیم در خانه ایجاد کرد. گاهی اوقات راهکارهای بسیار ساده تاثیر بسیاری بر دکوراسیون خانه می گذارند, بنابراین با روش های کم هزینه و ارزان میتوان فضای خانه را دلنشین و دوست داشتنی کرد.

در این نوشته از ساختمانچی سعی شده راهکارهای کم هزینه برای تغییر دکوراسیون به شما معرفی شوند تا بتوانید با استفاده از آنها با خیالی آسوده در خانه خود تحول ایجاد کرده و از حضور در آن لذت ببرید. این راهکارها به شرح زیر میباشند:

استفاده از یک اثر هنری

اینکه فضای شما چقدر کوچک است مهم نیست, سعی کنید یک تکه مبل یا یک اثر هنری را برجسته و در معرض دید قرار دهید. بازی با مقیاس حسی از عظمت و شکوه را به فضا می افزاید و روشی ارزان, راحت و سریع برای تغییر اتاق شما می باشد.

%عکس - ارزان ترین روش های تغییر دکوراسیون منزل

چیدمان مبلمان بر اساس الگوی خاص

به منظور پرهیز از یک نمای ناهنجار بهتر است از الگوهای مرتب برای تزئین دیوار استفاده کنید. نحوه چیدمان قاب ها و تابلوهای نقاشی باید مرتب و طبق یک الگو باشد.

%عکس - ارزان ترین روش های تغییر دکوراسیون منزل

به کارگیری کوسن رنگی

اگر نمی خواهید مبلمان خود را عوض کنید از کوسن های زیبا با طرح های متنوع برای زینت بخشیدن به آنها استفاده نمائید. اگر نمی دانید از چه زمینه رنگی برای انتخاب کوسن ها استفاده کنید می توانید از رنگ دیوارها و کف اتاق الهام بگیرید.

بخوانید!  ایده های طراحی فضای پشت تخت خواب

%عکس - ارزان ترین روش های تغییر دکوراسیون منزل

انتخاب پرده مناسب

بدون صرف هزینه زیاد با تزئین پنجره ها یک نقطه کانونی در اتاق ایجاد کنید. نصب یک مدل پرده زیبا ارزان ترین و در حین حال تاثیرگذارترین گزینه محسوب می شود.

%عکس - ارزان ترین روش های تغییر دکوراسیون منزل

تعویض روکش مبلمان

به جای خرید صندلی و مبلمان جدید می توانید از پارچه های طرح دار و رنگارنگ برای روکش مبلمان استفاده کنید. کمی جسارت به خرج دهید و ببینید که چگونه یک مبل ساده به مبلی متفاوت و جذاب تبدیل خواهد شد.

%عکس - ارزان ترین روش های تغییر دکوراسیون منزل

استفاده از آینه های دکوراتیو

آینه ها ارزان ترین فاکتور برای ایجاد آثار هنری هستند. از آنها برای افزودن روشنایی و درخشش به دیوارها استفاده کنید. آینه ها را میتوان با اشکال متفاوت با هم ترکیب کرد و بر روی دیوار نصب نمود. آنها نمایی زیبا و جذاب در کلیه مکان ها حتی مکان های کوچک ایجاد می کنند.

%عکس - ارزان ترین روش های تغییر دکوراسیون منزل

استفاده از رنگ های روشن

رنگ های روشن فضای اتاق را دگرگون می کنند. همانطور که در تصویر زیر مشاهده می کنید چراغ هایی که بر روی میزهای پاتختی قرار گرفته اند به رنگ روشن همرنگ میز و دیوار انتخاب شده اند.

%عکس - ارزان ترین روش های تغییر دکوراسیون منزل

kavoshfarda

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *