%عکس - آموزش نصب کاشی بر روی سقف

آموزش نصب کاشی بر روی سقف

kianborna

اگر به دنبال ایجاد یک تغییر ساده در ظاهر اتاق هستید، استفاده از روش نصب کاشی بر روی سقف می تواند ایده خوبی در این زمینه باشد. کاشی های تزئینی می تواند باعث ایجاد نمایی زیبا در فضای اتاق شود. استفاده از کاشی هایی که از طرح و نقش برجسته و منحصر بفردی برخوردار باشند، زیبایی فضا را دو چندان می کنند. برخی از کاشی ها خاصیت عایق نیز داشته و در برابر صدا مانند عایق عمل می کنند. این امکان وجود دارد که خود نسبت به نصب کاشی بر روی سقف اقدام نمایید. در صورتی که وضعیت سقف مناسب باشد، می توانید به طور مستقیم کاشی را بر روی سقف نصب کنید. بدون شک استفاده از این ایده می تواند فضا و حس و حال اتاق را عوض کند . در ادامه این مطلب از ساختمانچی که به آموزش چسباندن سرامیک به سقف پرداخته شده است، همراه باشید.

مرحله اول: آماده سازی سقف برای نصب کاشی

آن چه که در ابتدا باید انجام دهید، تمیز کردن سقف می باشد. در صورتی که سقف چندان کثیف نیست، می توانید برای انجام این کار تنها از یک وسیله مانند جارو برقی یا پارچه برای بر طرف کردن گرد و خاک از روی سقف استفاده نمایید. در صورتی که سقف کثیف یا چرب می باشد، با استفاده از یک اسفنج و پاک کننده چند منظوره نسبت به تمیز کردن سقف اقدام نمایید. به یاد داشته باشید بعد از انجام این کار اجازه دهید سقف به طور کامل خشک شده و سپس نسبت به نصب کاشی اقدام کنید.

  • تمیز کردن سطح مورد نظر باعث می شود کاشی ها بهتر بر روی سقف بچسبند. بنابراین انجام این کار لازم و ضروری می باشد.

%عکس - آموزش نصب کاشی بر روی سقف

پس از تمیز کردن سطح سقف، نوبت به اندازه گیری آن می رسد. انجام این کار برای مشخص کردن تعداد کاشی مورد نیاز، لازم می باشد. در جهت انجام این کار طول و عرض سقف را اندازه گرفته و اعداد را در یکدیگر ضرب کنید.

%عکس - آموزش نصب کاشی بر روی سقف

پس از اندازه گیری ابعاد سقف، نوبت به تعیین  تعداد کاشی مورد نیاز برای انجام این کار فرا می رسد. برای مشخص کردن تعداد کاشی مورد نیاز طول و عرض سقف را ضرب کرده و سپس جذر آن را بر جذر اندازه کاشی تقسیم کنید. با انجام این کار تعداد کاشی مورد نیاز برای انجام این کار مشخص می شود.

  • بهتر است همیشه 15 درصد بیش از مقدار نیاز کاشی تهیه کنید. در این صورت اگر در زمان برش کاشی دچار اشتباه شدید، کاشی اضافه خواهید داشت.

%عکس - آموزش نصب کاشی بر روی سقف

در این مرحله باید نسبت به جداسازی لامپ های روشنایی سقفی، فن و هرگونه المانی که بر روی سقف قرار دارد، اقدام نمایید. انجام این کار به شما کمک می کند که به راحتی نسبت به انجام این کار اقدام کرده و از آسیب زدگی به وسایل جلوگیری نمایید.%عکس - آموزش نصب کاشی بر روی سقف

مرحله دوم: نصب کاشی بر روی سقف

برای نصب کاشی بر روی سقف در ابتدا باید نقطه میانی سقف را مشخص نمایید. برای انجام این کار می توانید با استفاده از گچ خطوط را بر روی سقف مشخص نمایید.

%عکس - آموزش نصب کاشی بر روی سقف

پس از مشخص شدن فضای صحیح نصب هر کاشی، نسبت به انجام این کار اقدام کنید. برای نصب کاشی، در پشت آن از ملات مناسب جهت چسبیدن آن به سقف استفاده نمایید. برای انجام این کار از یک قلمو فوم یا یک کاردک استفاده کرده و ملات را در پشت کاشی پخش کنید. توجه داشته باشید که ملات مورد نظر به طور کامل در پشت کاشی پخش شده و گوشه ها نیز به خوبی آغشته به ملات شود. آماده کردن ملات مورد نظر با توجه به محصول خریداری شده متفاوت می باشد.%عکس - آموزش نصب کاشی بر روی سقف

 

پس از این که از ملات در پشت کاشی استفاده کردید، اولین کاشی را با توجه به خط کشی انجام شده بر روی سقف بچسبانید. بهتر است اولین کاشی را در مرکز سقف بچسبانید. زمانی که کاشی را در جای خود قرار می دهید، به آن فشار وارد نمایید تا به خوبی به سقف بچسبد. بعد از چسباندن اولین کاشی در مرکز سقف و بر اساس خط کشی های انجام شده می توانید به راحتی نسبت به نصب سایر کاشی ها اقدام نمایید.

%عکس - آموزش نصب کاشی بر روی سقف

برای نصب کاشی در قسمت هایی که لامپ برق یا هرگونه تاسیسات دیگری نصب می باشد، نیاز به برش کاشی خواهید داشت. برای انجام این کار اندازه آن را مشخص کرده و شکل آن را مشخص نمایید و به وسیله کاترهای مخصوص نسبت به برش کاشی اقدام نمایید.

%عکس - آموزش نصب کاشی بر روی سقف

توجه داشته باشید زمانی که نسبت به برش کاشی اقدام می کنید، بهتر است در ابتدا بدون استفاده از ملات در پشت کاشی ابتدا آن را در جای خود قرار داده و در صورتی که به خوبی برش داده شده بود، نسبت به نصب آن اقدام نمایید. برش کاشی در این قسمت باید با دقت انجام شود تا در هنگام نصب تاسیسات دچار مشکل نشوید.

%عکس - آموزش نصب کاشی بر روی سقف

پس از اتمام کار و نصب تمامی کاشی ها، نوبت به نصب قرنیز می رسد. البته نصب قرنیز اختیاری بوده و در صورتی که تمایل به انجام این کار ندارید، می توانید از نصب آن خودداری کنید. برای انجام این کار می توانید از دستگاه منگنه های مخصوص یا تفنگ میخکوب استفاده نمایید. استفاده از قرنیز باعث می شود نمای اتاق شکل زیباتری به خود بگیرد. هم چنین باعث می شود گوشه کاشی های بریده شده در زیر آن قرار گرفته و مشخص نباشد.

%عکس - آموزش نصب کاشی بر روی سقف

قیمت کاشی و سرامیک

المان اصلی برای انجام این کار، کاشی می باشد. امروزه انواع کاشی های متفاوت با شکل ها و قیمت های مختلف در بازار موجود می باشد. استفاده از کاشی های تزئینی با شل و طراحی های ویژه می تواند بهترین انتخاب برای انجام این کار باشد. قیمت کاشی با توجه به برند و کیفیت متریال به کار رفته در ساخت آن متفاوت می باشد.

برای مشاهده قیمت کاشی این جا کلیک کنید