آموزش نصب بلوک شیشه ای

آموزش نصب بلوک شیشه ای

بلوک های شیشه ای نمونه ای از مصالح کاربردی و دکوراتیو در نظر گرفته می شوند. استفاده از بلوک های شیشه ای به عنوان دیوار یا پنجره باعث عبور نور از بیرون به فضای داخلی می شود. استفاده از بلوک های شیشه ای دارای بافت به حفظ حریم شخصی نیز کمک می کند. از این رو استفاده از بلوک های شیشه ای بافت دار به در  اطراف دوش حمام نیز کارآمد می باشد. آن چه که در این مطلب از ساختمانچی به بیان آن می پردازیم، آموزش چگونگی نصب آجرهای شیشه ای می باشد. در ادامه این مطلب با ما همراه باشید.

مراحل نصب بلوک شیشه ای

آن چه که در ابتدا باید انجام دهید، انتخاب بلوک شیشه ای مناسب برای انجام این کار می باشد. استفاده از بلوک های شیشه ای بزرگ، اجازه ورود نور بیش تری به فضای داخلی می دهند. به کارگیری بلوک های شیشه ای نازک برای پنجره انتخاب مناسبی می باشند. این امکان برای شما وجود دارد که از بلوک های شیشه ای در اندازه، رنگ و بافت های متفاوت استفاده کرده و به نمای مورد نظر دست پیدا کنید.

آموزش نصب بلوک شیشه ای

پس از انتخاب نمونه مناسب از بلوک شیشه ای، نمایی از آن چه که در ذهن برای نصب بلوک های شیشه ای دارید، طراحی کنید. در هنگام طراحی به یاد داشته باشید این بلوک ها قابلیت برش دادن ندارند. در هنگام نصب نیز باید به اندازه 0.6 تا 1 سانتی متر در بین بلوک های شیشه ای فاصله وجود داشته باشد. بنابراین در هنگام طراحی باید به این نکته نیز توجه داشته باشید. چرا که در هنگام نصب بلوک های شیشه ای باید از فاصله دهنده ها استفاده نمایید. بهتر است در هنگام طراحی، استفاده از سایر متریال مانند چوب در کنار بلوک های شیشه ای را فراموش نکنید.آموزش نصب بلوک شیشه ای

در این مرحله باید نسبت به تهیه ملات مناسب بلوک های شیشه ای بر اساس دستورالعمل نوشته شده بر روی محصول اقدام نمایید. میزان ملاتی که برای انجام این کار نیاز دارید، به وسعت دیوار یا پنجره ای که قصد استفاده از بلوک های شیشه ای را دارید و هم چنین اندازه آن ها بستگی دارد. توجه داشته باشید میزان تهیه ملات به اندازه ای باشد که در یک ساعت از آن استفاده شود. چرا که بعد از آن امکان استفاده از آن نبوده و دوباره باید نسبت به تهیه آن اقدام نمایید.
آموزش نصب بلوک شیشه ای

پس از تهیه ملات، نوبت به نصب بلوک های شیشه ای می رسد. برای انجام این کار یک لایه ملات در محل مورد نظر ریخته و اولین ردیف بلوک شیشه ای را بر روی آن قرار دهید. برای انجام این کار یک بلوک شیشه ای را بر روی محل مورد نظر قرار داده و با استفاده از ماله یک طرف بلوک شیشه ای را ملات بزنید. و سپس بلوک شیشه ای دیگر را در کنار آن قرار دهید. این کار فضای خالی بین بلوک های شیشه ای را پر می کند. توجه داشته باشید پر کردن فضای خالی بین دیوار و بلوک شیشه ای با استفاده از ملات پر نمی شود و برای انجام این کار به نوارهای مخصوص نیاز می باشد. استفاده از این نوارها به بلوک ها اجازه انبساط داده و باعث انطباق آن با تغییرات آب و هوایی می شود.
آموزش نصب بلوک شیشه ای

در هنگام نصب بلوک های شیشه ای، در بین آن ها از فاصله دهنده های مناسب استفاده نمایید. استفاده از این وسیله این اطمینان را حاصل می کند که بلوک های شیشه ای شکل منسجمی داشته و وزن ردیف بالایی باعث بیرون زدن ملات از بین کاشی ها نمی شود. برای انجام این کار می توانید از فاصله دهنده هایی که به شکل T می باشند، استفاده نمایید. زمانی که اولین ردیف از بلوک های شیشه ای را نصب کردید، فاصله دهنده ها را دربین کاشی ها درون ملات فشار دهید. پس از انجام این کار از فاصله دهنده هایی که به شکل X  می باشند در بین بلوک های شیشه ای استفاده نمایید. استفاده از این وسیله این اطمینان را حاصل می کند که فاصله بین بلوک ها برابر با یکدیگر می باشند. از این دو مدل فاصله دهنده در پشت و جلوی بلوک های شیشه ای استفاده کنید. در این صورت فاصله دهنده ها با یکدیگر برخورد نخواهند داشت.
آموزش نصب بلوک شیشه ای

استفاده از پایه های فلزی محافظ در جهت اطمینان از نصب بلوک های شیشه ای در فاصله های 61 سانتی متری از یکدیگر می تواند مقاومت لازم برای نصب بلوک های شیشه ای را فراهم کند. برای انجام این کار از یک لایه ملات استفاده کرده و پایه فلزی را بر روی آن قرار دهید.
آموزش نصب بلوک شیشه ای

قبل از این که ملات سفت شود، با استفاده از یک کاردک بر روی آن کشیده و سطح آن را صاف و یکدست کنید. در صورتی که از بلوک های شیشه ای خیلی کوچک استفاده نکرده اید، باید به طور منظم این کار را انجام دهید.
آموزش نصب بلوک شیشه ای

پس از پایان کار با استفاده از یک پارچه نم سطح بلوک های شیشه ای را پاک کرده تا در صورتی که ملاتی بر روی آن ها باقی مانده است، پاک شود.

آموزش نصب بلوک شیشه ای

زمانی که کار نصب و پاک کردن سطح آن به پایان رسید، نسبت به سیلر زنی آن اقدام نمایید. به یاد داشته باشید که در فواصل زمانی منظم از درزگیر در بین بلوک های شیشه ای و دیوار و یا فریم ها و از سیلر سیلیکون در بین بلوک ها استفاده نمایید.
آموزش نصب بلوک شیشه ای

قیمت بلوک شیشه ای

عوامل مختلفی بر قیمت بلوک های شیشه ای تاثیرگذار می باشد. برای مثال ابعاد بلوک شیشه ای، برند و کیفیت متریالی که در ساخت بلوک های شیشه ای مورد استفاده قرار گرفته است بر قیمت بلوک شیشه ای تاثیر می گذارند.

برای مشاهده قیمت بلوک شیشه ای اینجا کلیک کنید