بنر آچاریست تبلیغات
 
بنر کی پلاس بنر آبین
%عکس - آموزش ساخت میز چوبی

آموزش ساخت میز چوبی

khedmatazma

kianborna

آیا تا به حال به ساخت یک میز چوبی فکر کرده اید؟ شاید در ابتدا تصور کنید انجام این کار به مهارت و تخصص ویژه ای نیاز دارد، اما بد نیست بدانید انجام این کار چندان هم سخت نیست و این امکان برای شما وجود دارد خود نسبت به ساخت یک میز چوبی اقدام نمایید. آن چه که در ادامه این مطلب از ساختمانچی به بیان آن می پردازیم، آموزش ساخت میز چوبی می باشد. در ادامه با ما همراه باشید.

مرحله اول

در مرحله اول باید نسبت به ساخت یک چارچوب مطمئن اقدام نمایید. برای انجام این کار طول تخته چوبی را اندازه گرفته و قسمتی که قصد برش آن را دارید علامت گذاری کنید. در ابتدا نسبت به برش دو تخته با ابعاد داده شده در تصویر اقدام نمایید. برای انجام این کار می توانید از اره برقی استفاده کنید. در صورتی که این وسیله را در اختیار نداشتید، این امکان وجود دارد که از اره دستی نیز برای انجام این کار استفاده نمایید. توجه داشته باشید که در هنگام استفاده از این وسایل حتما از عینک محافظ استفاده نمایید. برای انتخاب چوب نیز می توانید از انواع مختلف این متریال استفاده کنید. اما در صورتی که به دنبال استفاده از نمونه های مقرون به صرفه آن هستید، می توانید از چوب درخت کاج یا چوب درخت بلوط استفاده نمایید. چوب های درخت افرا و گردو نیز از جمله چوب هایی هستند که از مقاومت بالایی برخوردار می باشند.

%عکس - آموزش ساخت میز چوبی

مرحله دوم

در این مرحله از یک تخت چوبی 2.4 متری استفاده کرده و آن را به سه قسمت با توجه به ابعاد داده شده تقسیم کنید. سپس به وسیله اره برقی یا اره دستی آن را برش دهید. انتخاب اندازه میز به نوع استفاده و فضایی که قصد استفاده از میز در آن را دارید، بستگی دارد.

%عکس - آموزش ساخت میز چوبی

مرحله سوم

در این مرحله تخته های بریده شده را مطابق شکل به صورت مستطیلی بر روی زمین قرار دهید. همان طور که در تصویر مشاهده می نمایید، از یک تخته در وسط چارچوب به عنوان تیغه محافظ استفاده می شود.

%عکس - آموزش ساخت میز چوبی

مرحله چهارم

در این مرحله با استفاده از دو میخ 5.1 سانتی متری برای متصل کردن تخته چوب ها به یکدیگر استفاده کنید. استفاده از این چارچوب این امکان را برای شما فراهم می کند، که پایه و روی میز را به راحتی نصب کنید.

%عکس - آموزش ساخت میز چوبی

مرحله پنجم

در این مرحله از یک تخته سه لا به اندازه 122*71 سانتی متری استفاده می کنیم. توجه داشته باشید تخته سه لایی که به این منظور مورد استفاده قرار می دهید، حداقل 2.5 سانتی متر ضخامت داشته باشد. توجه داشته باشید جنس تخته و چارچوب برابر باشند. برای برش تخته می توانید از یک نجار نیز کمک بگیرید.

%عکس - آموزش ساخت میز چوبی

مرحله ششم

بعد از برش زدن تخته نوبت به نصب آن بر روی چارچوب می رسد. برای انجام این کار می توانید از چسب چوب استفاده نمایید.

%عکس - آموزش ساخت میز چوبی

مرحله هفتم

تخته چوب را بر روی چارچوب قرار داده و مدت 30ثانیه الی یک دقیقه به همان صورت نگه دارید. این کار این اطمینان را فراهم می کند که تخته بهتر بر روی چارچوب قرار گیرد. برای اطمینان از درست قرار گرفتن تخته می توانید از یک وسیله سنگین استفاده کرده و آن را بر روی قسمت هایی که از چسب چوب استفاده کرده اید، قرار دهید. به یاد داشته باشید که برای قرار دادن تخته تعلل نکنید، چرا که چسب چوب بعد از 20 دقیقه خشک می شود.

%عکس - آموزش ساخت میز چوبی

مرحله هشتم

در این مرحله با استفاده از میخ 5.1 سانتی متری تخته را به چارچوب وصل کنید. این کار باعث می شود از محکم بودن آن اطمینان حاصل نمایید. توجه داشته باشید که میخ را تا هم سطح شدن با سطح چوب چکش بزنید. به یاد داشته باشید که استفاده از میخ و چسب چوب هر دو الزامی می باشد. هم چنین چسب چوب به مدت 24 ساعت زمان برای خشک شدن کامل نیاز دارد و استفاده از میخ باعث حفظ ثبات آن می شود.

%عکس - آموزش ساخت میز چوبی

مرحله نهم

در این مرحله نوبت به نصب پایه ها می رسد. برای انجام این کار در ابتدا سطح روی میز را بر روی زمین قرار دهید.

%عکس - آموزش ساخت میز چوبی

مرحله دهم

با استفاد از اره برقی یا اره دستی، پایه های میز را بر اساس اندازه های داده شده در تصویر برش بزنید. در هنگام برش پایه ها توجه داشته باشید کف پایه که بر روی زمین قرار می گیرد کاملا صاف و یکدست باشد. در صورتی که کف پایه صاف نبود می توانید از سمباده برای مسطح کردن آن استفاده نمایید.

%عکس - آموزش ساخت میز چوبی

مرحله یازدهم

در این مرحله با استفاده از دریل در هر گوشه از قسمت های پایه سوراخ ایجاد کنید. توجه داشته باشید سوراخ هایی که ایجاد می کنید کوچک تر از قطر پیچ باشد. هم چنین در هنگام دریل کردن توجه داشته باشید که دریل پایه را نیز سوراخ کند. این کار را برای هر چهار پایه انجام دهید.

%عکس - آموزش ساخت میز چوبی

مرحله دوازدهم

در این مرحله از پیچ ½ 2 استفاده کرده و آن ها را با استفاده  از دریل در قسمت های مشخص شده قرار می دهیم.

%عکس - آموزش ساخت میز چوبی

مرحله سیزدهم

در این مرحله با استفاده از سمباده کف پایه ها را سمباده می زنیم. این کار برای مسطح کردن کف پایه مهم و ضروری می باشد. توجه داشته باشید که در انجام این کار زیاده روی نکنید.

%عکس - آموزش ساخت میز چوبی

مرحله چهاردهم

بعد از سمباده زنی کف پایه های میز نوبت به سمباده زنی سطح میز می رسد. برای انجام این کار از سمباده 320 استفاده نمایید. استفاده از سمباده برقی می تواند باعث تسریع در انجام این کار شود.

%عکس - آموزش ساخت میز چوبی

مرحله پانزدهم

در این مرحله نوبت به رنگ آمیزی میز می رسد. بهتر است قبل از رنگ آمیزی میز از پرایمر استفاده نمایید. بعد از استفاده از پرایمر به مدت 1 الی 2 ساعت اجازه دهید، پرایمر خشک شود و سپس نسبت به رنگ آمیزی آن اقدام نمایید. بعد از استفاده از رنگ نیز به مدت 3 الی 4 ساعت اجازه دهید رنگ خشک شود و سپس  نسبت به رنگ آمیزی لایه دوم اقدام کنید.

%عکس - آموزش ساخت میز چوبی

مرحله شانزدهم

در آخر نسبت به سیلر زدن چوب اقدام نمایید. برای انجام این کار می توانید از محصولی با پایه پلی اورتان استفاده نمایید. این کار از نفوذ رطوبت و آسیب دیدگی میز جلوگیری به عمل می آورد. توجه داشته باشید که این مرحله باید قبل از رنگ آمیزی لایه دوم صورت گیرد.

%عکس - آموزش ساخت میز چوبی