%عکس - آموزش رنگ آمیزی پانل دیواری

آموزش رنگ آمیزی پانل دیواری

kianborna

آیا شما از جمله افرادی هستید که از پانل های دیواری در خانه خود استفاده کرده و به دنبال ایجاد تغییر در خانه می باشید؟ برداشتن پنل های دیواری می تواند کاری هزینه بر باشد. رنگ آمیزی دیوارها همواره باعث تغییر در فضای منزل می شود، رنگ آمیزی پانل های دیواری نیز ایده ای برای ایجاد تحول در محیط زندگی یا کار می باشد. آن چه که در ادامه این مطلب از ساختمانچی به بیان آن می پردازیم، آموزش رنگ آمیزی پانل های دیواری می باشد. در ادامه این مطلب با ما همراه باشید.

مرحله اول

در مرحله اول باید نسبت به پاکسازی پانل های دیواری اقدام نمایید. برای انجام این کار از یک پارچه نرم آغشته به آب ولرم استفاده نمایید. توجه داشته باشید که پارچه نم دار باشد و از پارچه خیس آبچکان استفاده نکنید. اگر لکه های چربی بر روی پانل دیواری وجود دارد، بهتر است از پاک کننده های مخصوص استفاده نمایید.

%عکس - آموزش رنگ آمیزی پانل دیواری

مرحله دوم

در صورتی که از میخ برای اتصال وسیله ای بر روی پانل استفاده کرده اید، در ابتدا باید به وسیله فیلر مخصوص آن را پر کنید. بعد از انجام این کار و خشک شدن فیلر با استفاده از کاغذ سمباده 60 بر روی آن سمباده بزنید. این کار برای هم سطح شدن آن با پانل باید صورت پذیرد.

%عکس - آموزش رنگ آمیزی پانل دیواری

مرحله سوم

در این مرحله با استفاده از کاغذ سمباده 100 سطح پانل را سمباده بزنید. توجه داشته باشید در انجام این کار زیاده روی نکنید و به چوب اصلی آسیب وارد نکنید. در هنگام انجام این کار بهتر است با استفاده از ملحفه کف اتاق و روی مبلمان را بپوشانید. این کار از کثیف شدن آن ها جلوگیری به عمل می آورد.

%عکس - آموزش رنگ آمیزی پانل دیواری

مرحله چهارم

با توجه به رنگی که در نظر دارید از آن در پانل دیواری استفاده نمایید، باید نسبت به سمباده زنی قرنیز نیز اقدام نمایید. برای انجام این کار از کاغذ سمباده 100 استفاده کرده و به آرامی سطح قرنیز را سمباده بزنید. بعد از انجام این کار با استفاده از پارچه، ذرات ایجاد شده ناشی از سمباده زنی را پاک کنید.

%عکس - آموزش رنگ آمیزی پانل دیواری

مرحله پنجم

از آن جایی که ممکن است مدت زیادی از نصب پانل های دیواری گذشته باشد، امکان وجود درز بین پنجره ها و درب موجود در نزدیکی پانل وجود دارد. از این رو قبل از اقدام به رنگ کردن باید فاصله ایجاد شده را به وسیله بتونه پر کنید. در صورت وجود هرگونه آسیب دیدگی بر روی پنل نیز در ابتدا باید نسبت به تعمیر آن اقدام نمایید. پس از استفاده از بتونه در این قسمت ها به مدت 12 ساعت اجازه دهید بتونه به طور کامل خشک شود.

%عکس - آموزش رنگ آمیزی پانل دیواری

مرحله ششم

همان گونه که قبلا نیز به این نکته اشاره شد، بهتر است قبل از انجام عملیات رنگ کردن، کف اتاق را به وسیله ملحفه بپوشانید. برای انجام این کار می توانید از ورقه های پلاستیکی نیز استفاده نمایید.

%عکس - آموزش رنگ آمیزی پانل دیواری

مرحله هفتم

در صورتی که پانل دیواری مورد نظر چوبی می باشد، باید از پرایمر پایه آب استفاده نمایید. این کار از ایجاد هرگونه آسیب به چوب جلوگیری می کند. برای انتخاب پرایمر می توانید از نمونه ای که به رنگ مورد نظر نزدیک می باشد، استفاده نمایید. این کار پوشش بهتری بعد از استفاده از رنگ ایجاد می کند.

%عکس - آموزش رنگ آمیزی پانل دیواری

مرحله هشتم

در این مرحله با استفاده از قلمو رنگ آمیزی با زاویه 2 در 5.1 سانتی متری، نسبت به استفاده از پرایمر اقدام نمایید. با استفاده از قلمو، از پرایمر در گوشه پنل دیواری استفاده نمایید. نحوه استفاده از قلمو رنگ آمیزی برای استفاده از پرایمر در شکل نشان داده شده است. همان گونه که ملاحظه می کنید باید قلموبه صورت عمود بر پانل قرار گرفته و از بالا به پایین زده شود. استفاده از قلمو برای گوشه های دیوار انتخاب مناسب تری نسبت به غلطک رنگ امیزی می باشد.

%عکس - آموزش رنگ آمیزی پانل دیواری

مرحله نهم

در این مرحله با استفاده از غلطک رنگ آمیزی نسبت به استفاده از پرایمر در سایر قسمت های پنل دیواری استفاده نمایید. برای انجام این کار غلطک را به صورت عمودی بر روی دیوار حرکت دهید. توجه داشته باشید که از دو لایه پرایمر استفاده نمایید. در مرحله اول بعد از انجام کار اجازه دهید پرایمر کاملا خشک شود و سپس به استفاده از پرایمر در لایه دوم اقدام نمایید.

%عکس - آموزش رنگ آمیزی پانل دیواری

مرحله دهم

بعد از خشک شدن کامل پرایمر نوبت به رنگ کردن پانل دیواری می رسد. برای انجام این کار باید از مراحلی که برای استفاده از پرایمر انجام داید، پیروی کنید. به این منظور برای رنگ کردن گوشه های دیوار از قلمو و برای سطح پانل دیواری از غلطک رنگ آمیزی استفاده نمایید. با توجه به رنگی که برای انجام این کار در نظر گرفته اید، شاید به دو یا سه لایه رنگ آمیزی احتیاج داشته باشید.

%عکس - آموزش رنگ آمیزی پانل دیواری

مرحله یازدهم

همان گونه که گفته شد، بعد از رنگ آمیزی گوشه ها به وسیله قلمو رنگ آمیزی، با استفاده از یک غلطک نسبت به رنگ کردن سطح پانل دیواری اقدام نمایید.

%عکس - آموزش رنگ آمیزی پانل دیواری

مرحله دوازدهم

بعد از انجام رنگ آمیزی در مرحله اول و خشک شدن کامل آن نسبت به سمباده زنی سطح پانل دیواری اقدام نمایید. برای انجام این کار از کاغذ سمباده 100 استفاده نمایید. توجه داشته باشید که بعد از سمباده زنی سطح پانل با استفاده از یک پارچه ذرات ناشی از انجام  این کار را از روی سطح مورد نظر پاک کنید.

%عکس - آموزش رنگ آمیزی پانل دیواری

مرحله سیزدهم

در این مرحله نسبت به رنگ کردن لایه دوم اقدام نمایید. توجه داشته باشید در صورتی که به بیش از دو لایه رنگ آمیزی نیاز می باشد، قبل از رنگ کردن لایه دیگر اجازه دهید رنگ به طور کامل خشک شود. این کار را تا زمان به دست آمدن رنگ دلخواه انجام دهید.

%عکس - آموزش رنگ آمیزی پانل دیواری