ساختمانچی

بروزترین مرجع اینترنتی ساختمان سازی ایران    بنر اجرای کناف
بنر آبین صنایع سنگ ذوالفقار

بنر کی پلاس تبلیغات

آشپزخانه ای به سبک مدرن

arian

kianborna

دکوراسیون داخلی یکی از موضوعات بسیار مطرح در دنیای مدرن امروز است. طراحان و ایده پردازان ایده های بی شماری در خصوص طراحی مکان های مختلف ساختمان ارائه می دهند که هر کدام از آن ها با توجه به متراژ فضای مورد نظر، میزان نور، متریال های انتخابی و … اجرا می شوند. آشپزخانه از جمله مکان هایی است که بیشتر از سایر قسمت های منزل مورد استفاده قرار می گیرد، از این رو طراحان به این بخش بسیار توجه می نمایند. در دنیای شلوغ و پر هیاهوی امروز، افراد به اندازه کافی درگیر دغدغه های خود هستند، از این رو به مکانی آرام و دوست داشتنی نیاز دارند تا در آرامش از تهیه و پخت غذا لذت ببرند. در طراحی دکوراسیون آشپزخانه توجه به انواع کابینت، انواع کفپوش، دیوارپوش بین کابینتی، نورپردازی، کانتر، شیرآلات و سایر المان ها امری بسیار ضروری است زیرا این المان ها در کنار یکدیگر به ایجاد فضایی دنج و زیبا برای انجام فعالیت های مختلف کمک خواهند کرد.

همانطور که می دانید در طراحی داخلی از سبک های متفاوتی نظیر سبک معاصر، سبک مدرن، سبک سنتی، سبک صنعتی و … الهام گرفته می شود. در دنیای مدرن با وجود متریال های مدرن گرایش افراد به سمت طراحی آشپزخانه مدرن بیشتر از سایر سبک هاست. در طراحی این نوع آشپزخانه ها از ایده های متفاوتی استفاده می شود که با سلیقه افراد و میزان بودجه آن ها مطابقت دارند. با ساختمانچی همراه باشید تا با ایده های جذاب و زیبای طراحی دکوراسیون آشپزخانه مدرن بیشتر آشنا شوید. این ایده ها به شرح زیر هستند. با ما همراه باشید.

 

 

انتخاب کابینت به رنگ تیره

همانطور که در تصویر زیر مشاهده می کنید کابینت ها به رنگ قهوه ای تیره انتخاب شده اند. حضور پنجره در این آشپزخانه نور کافی برای فضا فراهم نموده و هیچ نگرانی در مورد تاریک شدن فضا با انتخاب رنگ تیره وجود ندارد. در این تصویر کانترهای روشن در کنار کابینت آشپزخانه و کفپوش تیره به زیبایی نمود پیدا کرده اند و تیرگی فضا را هم شکسته اند. در سبک مدرن از تمام رنگ ها الهام گرفته می شود و برخلاف تصور عموم که رنگ مشکی یا قهوه ای تیره را مناسب طراحی داخلی نمی دانند، این رنگ ها جایگاه خاصی به فضا می بخشند. به دیوارپوش بین کابینتی سیاه رنگ دقت کنید. این آشپزخانه استفاده از رنگ تیره در دکوراسیون آشپزخانه را به خوبی به تصویر کشیده است.

بخوانید!  7 فاکتور مهم در طراحی داخلی

%عکس - آشپزخانه ای به سبک مدرن

استفاده از رنگ سفید در کنار چوب

استفاده از کفپوش و کابینت آشپزخانه PVC  در آشپزخانه ای که کانتر، شلف های دیواری و دیوارپوش آن به رنگ سفید انتخاب شده اند جلوه ای مدرن و بی نظیر به نمایش می گذارد. این آشپزخانه بسیار روشن و تمیز به نظر می رسد و فضایی دوست داشتنی برای انجام کارها فراهم می نماید.

%عکس - آشپزخانه ای به سبک مدرن

استفاده از سینک آشپزخانه مسی یا گرانیتی

همانطور که می دانید در اکثر آشپزخانه ها از سینک ظرفشویی استیل استفاده می شود اما برای داشتن آشپزخانه مدرن باید از متریال ها و مدل های مدرن برای این بخش از فضا استفاده نمود. سینکی که در این آشپزخانه نصب شده از جنس مس چکش خورده است که در کنار کانتر مرمر زیبایی خود را به نمایش گذاشته است. لازم به ذکر است که علاوه بر مس از گرانیت های رنگی نیز می توان برای ساخت سینک ظرفشویی مدرن استفاده نمود.

%عکس - آشپزخانه ای به سبک مدرن

نصب قفسه های فلزی

همانطور که در تصویر مشاهده می کنید قفسه های فلزی که بر روی کانتر قرار گرفته و به دیوار نصب شده اند فضای آشپزخانه را متفاوت جلوه داده اند. علاوه بر آن استفاده از دستگیره های فلزی برای کابینت ها هارمونی بی نظیری در فضا ایجاد نموده است. اگر دقت کنید رنگ سیاه قفسه ها با رنگ کانتر همرنگ است و حضور این رنگ در کنار رنگ سفید تضاد ایجاد نموده و فضا جذاب به نظر می آید. این نکته را به خاطر بسپارید که رنگ های متضاد در طراحی دکوراسیون مدرن کاربرد بسیاری دارند.

%عکس - آشپزخانه ای به سبک مدرن

 

دیوارپوش بین کابینتی سنگی

تایل های چکش خورده سنگی زیبایی حیرت آوری به فضای آشپزخانه می بخشند. این تایل ها را می توان به عنوان دیوارپوش بین کابینتی استفاده کرد و هیچ محدودیتی در انتخاب رنگ سنگ مورد نظر وجود ندارد. دیوارپوش سنگی سفید فضای آشپزخانه را روشن تر و تمیزتر جلوه می دهد و زیبایی آن در مقابل دیوارپوش چوبی چند برابر است. %عکس - آشپزخانه ای به سبک مدرن

بخوانید!  زیباترین تصاویر آشپزخانه های بازسازی شده

استفاده از متریال های براق

داشتن آشپزخانه ای که همواره بدرخشد و نور را منعکس کند مسلماً در مقایسه با یک اشپزخانه مات جذاب تر و دوست داشتنی تر خواهد بود. استفاده از دیوارپوش سنگی براق و کابینت هایگلاس نمای آشپزخانه زیر را بسیار مدرن و زیبا جلوه داده است. علاوه بر آن انتخاب رنگ خنثی برای پالت رنگی آشپزخانه نیز خود دلیلی برای افزایش جذابیت فضای آن محسوب می شود. لازم به ذکر است که در سبک مدرن هم رنگ های شاد و پر انرژی و هم رنگ های خنثی جایگاه ویژه ای دارند و هر کدام تاثیری متفاوت بر فضا می گذارند.

%عکس - آشپزخانه ای به سبک مدرن

نکات پایانی

آن چه که در این مطلب از ساختمانچی به بیان آن پرداختیم، ارائه ایده ها و راهکارهایی در جهت طراحی آشپزخانه مدرن می باشد. به یاد داشته باشید که استفاده از لوازم آشپزخانه مدرن و جدید در کنار ایده های ارائه شده می تواند در زیبایی هرچه تمام تر دکور آشپزخانه کارگشا باشد.

kavoshfarda

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *