ساختمانچی

بروزترین مرجع اینترنتی ساختمان سازی ایران    بنر اجرای کناف
بنر آبین صنایع سنگ ذوالفقار

بنر کی پلاس تبلیغات

چگونه آشپزخانه ای ساماندهی شده داشته باشیم!

arian

kianborna

اجرای یک طراحی زیبا در آشپزخانه و اجرای ایده هایی در زمینه دستیابی به یک آشپزخانه منظم از جمله نکاتی است که بیش تر افراد به دنبال آن هستند. ساماندهی فضای آشپزخانه از آن جهت که وسایل زیادی در آن وجود دارد و تمامی این وسایل باید منظم چیده شوند، کمی مشکل به نظر می رسد. اگرچه انجام این کار نوعی چالش در نظر گرفته می شود، اما با در نظر گرفتن مواردی می توان به یک طراحی زیبا و کاربردی و چیدمان وسایل به شکل منظم دست یافت. آن چه که در ادامه این مطلب با شما در میان می گذاریم، ایده هایی برای دست یابی به یک طراحی ساماندهی شده در آشپزخانه می باشد. در ادامه این مطلب با ما همراه باشید.

استفاده از یک طراحی کاربردی

یکی از نکات مهم در ساماندهی وسایل آشپزخانه، خرید و استفاده از وسایل کاربردی می باشد. استفاده از وسایلی که می توان از آن ها برای ساماندهی وسایل استفاده کرد، نکته مهم و اساسی است که باید به آن توجه شود. برای مثال به این منظور می توانید از تقسیم کننده هایی که درون کابینت و کشوهای آشپزخانه قرار می گیرند، استفاده نمایید.

%عکس - چگونه آشپزخانه ای ساماندهی شده داشته باشیم!

استفاده از کابینت در اندازه های متفاوت

استفاده از انواع کابینت در سایزهای متفاوت، این امکان را برای شما فراهم می کند، که هر وسیله ای را بر سر جای خود قرار دهید. برای مثال این امکان برای شما فراهم می شود که وسایل کوچک را در کابینت های کوچک و وسایل بزرگ تر را در کابینت های بزرگ تر قرار دهید. در این صورت کابینت ها از نظم برخوردار خواهند بود.

%عکس - چگونه آشپزخانه ای ساماندهی شده داشته باشیم!

استفاده از شلف های شناور

استفاده از شلف های شناور می تواند ایده مناسبی برای استفاده در ساماندهی وسایل در آشپزخانه باشد. استفاده از این شلف ها این امکان را برای شما فراهم می کند که از آن ها برای قرار دادن وسایل استفاده نمایید. نکته ای که در استفاده از شلف ها باید به یاد داشته باشید، چیدمان منظم این گونه شلف ها می باشد. بهتر است برای چیدمان این شلف ها از وسایلی که رنگ و شکل یکسانی دارند استفاده نمایید. انجام ین کار بر زیبایی آشپزخانه نیز تاثیرگذار می باشد.

بخوانید!  راهکارهای ساماندهی وسایل در خانه

%عکس - چگونه آشپزخانه ای ساماندهی شده داشته باشیم!

ساماندهی شیک

استفاده از یک طراحی ساده می تواند به شما در اجرای یک فضای منظم کمک کند. به این منظور می توانید از کابینت های ساده استفاده نمایید. استفاده از المان هایی که می توانید از آن ها برای نگهداری وسایل استفاده کنید نیز می تواند در این زمینه به شما کمک کند.

%عکس - چگونه آشپزخانه ای ساماندهی شده داشته باشیم!

استفاده از جزیره در آشپزخانه

استفاده از یک جزیره که در آن فضایی برای نگهداری از وسایل وجود داشته باشد ایده ای مناسب برای به کارگیری در آشپزخانه می باشد. نکته مهم در این زمینه استفاده از جزیره ای می باشد که در آن هم فضای باز و هم فضای بسته برای نگهداری از وسایل وجود داشته باشد. استفاده از این المان می تواند در دستیابی به یک آشپزخانه منظم به شما کمک کند. از فضای بسته محفظه های نگهدارنده می توان برای قرار دادن وسایلی که تمایل دارید در معرض دید نباشند استفاده نمایید. فضای باز جزیره نیز می تواند مکان مناسبی برای قرار دادن وسایل تزئینی مانند بشقاب های تزئینی باشد.

%عکس - چگونه آشپزخانه ای ساماندهی شده داشته باشیم!

استفاده از قلاب های آویز

استفاده از قلاب در آشپزخانه و آویز کردن ماهیتابه ها می تواند ایده مناسبی برای ساماندهی فضای کابینت باشد. استفاده از این ایده در طراحی آشپزخانه کوچک نیز می تواند به شما کمک کند. انجام این ایده شاید در ابتدا کمی نامتعارف به نظر آید ،اما بدون شک ایده ای کاربردی می باشد. انجام این کار باعث می شود فضای کابینت ها نیز خالی مانده و از آن برای قرار دادن وسایل دیگر استفاده نمایید.

%عکس - چگونه آشپزخانه ای ساماندهی شده داشته باشیم!

استفاده از یک طراحی ساده

یکی از بهترین ایده هایی که می توانید در زمینه طراحی آشپزخانه مورد استفاده قرار دهید، اجرای یک طراحی ساده می باشد. استفاده از طراحی به این شکل از ایجاد هرگونه هرج و مرج در آشپزخانه جلوگیری به عمل می آورد. به طور کلی می توان گفت اجرای  یک طراحی ساده و مینیمال نکته ای کلیدی در دستیابی به یک آشپزخانه ساماندهی شده می باشد.

بخوانید!  کانتر مرمر، بهترین گزینه برای استفاده در آشپزخانه

%عکس - چگونه آشپزخانه ای ساماندهی شده داشته باشیم!

استفاده از سبک مدرن در طراحی آشپزخانه

استفاده از سبک مدرن در طراحی آشپزخانه می تواند ایده مناسبی برای دستیابی به یک طراحی ساماندهی شده باشد. در طراحی مدرن از وسایل در حد نیاز استفاده می شود. استفاده از جعبه های تزئینی در اندازه های مختلف برای نگهدای از وسایل می تواند ایده خوبی برای نگهداری وسایل در طراحی آشپزخانه مدرن باشد.

%عکس - چگونه آشپزخانه ای ساماندهی شده داشته باشیم!

استفاده کم تر از وسایل تزئینی

اگر به دنبال دستیابی به یک طراحی ساماندهی شده در فضای آشپزخانه هستید، بهتر است از استفاده المان های تزئینی بیش از حد خودداری نمایید. انجام این کار باعث می شود فضای آشپزخانه همیشه تمیز و مرتب نگه داشته شود. استفاده از یک نمونه مناسب از المان های تزئینی در طراحی آشپزخانه کافی بوده و نتیجه خوبی در پی دارد.

%عکس - چگونه آشپزخانه ای ساماندهی شده داشته باشیم!

نکات پایانی

آن چه که در این مطلب از ساختمانچی با شما در میان گذاشتیم، راهکارهایی در زمینه اجرای ایده هایی در زمینه دستیابی به یک آشپزخانه ساماندهی شده می باشد. آن چه که در اجرای طراحی آشپزخانه اهمیت دارد، دستیابی به یک طراحی کاربردی در این زمینه می باشد. استفاده بهینه از فضای آشپزخانه و اجرای یک طراحی زیبا نکته مهمی است که باید در هنگام طراحی آشپزخانه به یاد داشته باشید. استفاده از جعبه های تزئینی، شلف ها و تقسیم کننده هایی که در کابینت مورد استفاه قرار می گیرند، در ساماندهی فضای آشپزخانه به شما کمک می کند. در صورتی که تمایل دارید فضای آشپزخانه مرتب نمایش داده شود، استفاده از رنگ هایی که با یکدیگر تناسب داشته و کنتراست زیادی ایجاد نمی کنند، می تواند گزینه ای مناسب برای استفاده باشد. مشورت با یک متخصص و استفاده از مجلات دکوراسیون داخلی و منابع آنلاین می تواند در این زمینه ایده های مناسبی در اختیار شما قرار دهد.

kavoshfarda

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *